Економски факултет

Статус
Затворена за нови мислења.

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
10.023
Поени од реакции
6.050
Колеги,извинете вака што ви пишувам на кирилица,но бидејќи јас сум баниран,како што веќе знаете,а колегава ми врши услуга и неговите услови беа да напишам на кирилица,па морав да го послушам :).Сакам да ве прашам во врска со е-бизнис!Професорот ни прати нели на мејл што треба да се учи,но кога ги отворив тие презентациите од zephyr,имаше многу други работи на нив што не беа наведени за учење во мејлот.Па затоа,ако има некој што е добро информиран во врска со ова нека пише!Позз колеги,се спасивте од мене за 3 дена:)SawyerSpy!
пс:ДРАГА КАЈГАНА,ЗА МУАБЕТ4Е СЕ ПОТРЕБНИ 2ца,ИЛИ ПОВЕЌЕ,ТАКА ДА,ПРЕИСПИТАЈТЕ СЕ И РАЗМИСЛЕТЕ ДАЛИ САМО ЈАС БЕВ ОФФ ТОПИК:):):)


Copy Paste


Прашање до они кои имаат сметководство.
Дали на вториот колоквиум ќе има повеќе точни одговори или ќе биде како првиот, со по еден точен само?
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.495
Колеги,извинете вака што ви пишувам на кирилица,но бидејќи јас сум баниран,како што веќе знаете,а колегава ми врши услуга и неговите услови беа да напишам на кирилица,па морав да го послушам :).Сакам да ве прашам во врска со е-бизнис!Професорот ни прати нели на мејл што треба да се учи,но кога ги отворив тие презентациите од zephyr,имаше многу други работи на нив што не беа наведени за учење во мејлот.Па затоа,ако има некој што е добро информиран во врска со ова нека пише!Позз колеги,се спасивте од мене за 3 дена:)SawyerSpy!
пс:ДРАГА КАЈГАНА,ЗА МУАБЕТ4Е СЕ ПОТРЕБНИ 2ца,ИЛИ ПОВЕЌЕ,ТАКА ДА,ПРЕИСПИТАЈТЕ СЕ И РАЗМИСЛЕТЕ ДАЛИ САМО ЈАС БЕВ ОФФ ТОПИК:):):)


Copy Paste


Прашање до они кои имаат сметководство.
Дали на вториот колоквиум ќе има повеќе точни одговори или ќе биде како првиот, со по еден точен само?
Пренеси му на колега ти, за муабет4е двајца, за офтопик4е - еден.
 

IKO_MC

I'll Shit On You .!.
Член од
8 ноември 2008
Мислења
369
Поени од реакции
14
Дали знае некој каде се наоѓа кабинетит на Таки Фити,и дали ќе можам во понеделник да зеам потпис?
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.133
Поени од реакции
15.979
Само Драге кажал пријавата да се носи на колоквиум или и некој друг професор?
И точно ли е дека трговско испитот бил на раскажување, а не на заокружување?
 
Член од
20 декември 2009
Мислења
155
Поени од реакции
0
Колеги некој што одеше редовно на предавања менаџмент знае ли дали проф. пак ја спуштил границата за 1-от колок.или сеуште е од 38 за поминувње?????
 
Член од
22 октомври 2010
Мислења
256
Поени од реакции
144
Колеги некој што одеше редовно на предавања менаџмент знае ли дали проф. пак ја спуштил границата за 1-от колок.или сеуште е од 38 за поминувње?????
Не ја спушти пак. Си останува 38
 

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
Боби[Мкд];3963847 напиша:
Абе не ја уништувајте темава, ако фати некој да чита ќе помисли економистиве во Македонија се стварно ретардирани. На образование подфорумов итно му треба добар модератор, по можност економист xD. Најдобра опција мумијата, најлоша, уммм овој што бара трофеи. :)
Фала на поддршката :)

Баниран 3 дена поради константен оф-топик.
Па баш сега најде да го банираш, во сред колоквиумска кога има сепак некаква корист од него. Сепак понекогаш им помага на колегите :pos:
 
M

Mario Gómez

Гостин
Само Драге кажал пријавата да се носи на колоквиум или и некој друг професор?
И точно ли е дека трговско испитот бил на раскажување, а не на заокружување?
WTF? Не бе, све е на заокружување.
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.133
Поени од реакции
15.979
Па баш сега најде да го банираш, во сред колоквиумска кога има сепак некаква корист од него. Сепак понекогаш им помага на колегите :pos:
Еххх, што ти значи економист ..... Се од корист да се правело :pipi:

--- надополнето ---

Боби[Мкд];3964871 напиша:
WTF? Не бе, све е на заокружување.
Колега, јас чув таква информација. Не знам колку е точна, али пак да си прашам.
 
Член од
2 мај 2010
Мислења
188
Поени од реакции
2
ima nekoj sto ekoloski go pominal na ispit?
На испит се полага само оној колок. што не си го положил и бидејкијас лани полагав еден колок.на испит можам да ти кажам дека мене лично ми беше многу тежок бидејки беше со раскажување, а и материјалот не е баш едноставен за разбирање...и плус тоа бараше многу во детали да раскажуваш...Јас ги раскажував само поглавните работи и имав многу малку бодови дадено...сепак го положив ама се изнамачив дур да го научам..така да гледај ако можеш преку колоквиуми да го поминеш .
 

filipmakedonski

Македонец
Член од
25 ноември 2007
Мислења
1.278
Поени од реакции
31
со оглед на ситуацијата (дека во вторник треба да губам цел ден да земам потписи, а утредента веќе полагам менаџмент рано) , планирам да го сторам следново. И така заверка на семестар е во февруари, да си ги соберам потписите(дигитална, финансиски менаџмент) во текот на јануари, кога ќе си ги земам оценките по предметите и кога ќе ги начекам професорите и асистентите.

Дали некој го сторил ова досега и дали некој има какво било искуство со собирање потписи по рокот за давање?
 

коментатор

Пингвин
Член од
25 февруари 2010
Мислења
3.546
Поени од реакции
9.457
Сега сите пријави треба да се пријават на студентски, или по некој предмет треба да ги носиме со нас на колоквиум?

Ги има некој прашањата по менаџмент од либро, оние 100 страни шо се? Барам прашања по нив и среќавам некои кои ги нема во книгата. Особено за мал менаџмент. Ги сретнал некој, или јас не сум научил добро:icon_bigg? Не се шалам, навистина ги нема во книгата.

Дали би можел да даде од нив на втор колоквиум, или се од постарите изданија и теми кои сега се отфрлени во новото издание?
 
Член од
31 август 2010
Мислења
8
Поени од реакции
0
Постари и помлади колеги, дали некој знае кои предмети од 1ва година треба да се пријават на студентски а кои не ?? Мене ми кажаа дека Драге рекол пријавите да не ги носиме на студентски туку да ги ставиме во тетратката на денот на коловиумот :/ знае ли некој сигурно да каже како треба ??? Фала однапред и пријатно учење ;) пооозззззз
 

Џек

Мастер!?
Член од
8 март 2009
Мислења
84
Поени од реакции
2
Постари и помлади колеги, дали некој знае кои предмети од 1ва година треба да се пријават на студентски а кои не ?? Мене ми кажаа дека Драге рекол пријавите да не ги носиме на студентски туку да ги ставиме во тетратката на денот на коловиумот :/ знае ли некој сигурно да каже како треба ??? Фала однапред и пријатно учење ;) пооозззззз
Чеј, ја као што разбрав и као што кажа Јанеф, пријавата ја ставаш во тетратката(при 2ро полагање и на позадината пишуваш преку колоквиуми) и ако паднеш истата ти се важи за испитот во Јануари. Би требало и да е ист случај со другите предмети, нема логика да пријавуваш испитна сесија ако си положил на колоквиуми. Лани не знам како било, некој поискусен може да каже.

Мене ме копка, некој од лани ако може да ми каже колку е потешко да се полага испит трг.право отколку да се земе на колоквиум, зш сакам да го преполагам првиот колоквиум, и така.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom