Економски факултет

Статус
Затворена за нови мислења.
V

Viktor g

Гостин
Чеј, ја као што разбрав и као што кажа Јанеф, пријавата ја ставаш во тетратката(при 2ро полагање и на позадината пишуваш преку колоквиуми) и ако паднеш истата ти се важи за испитот во Јануари. Би требало и да е ист случај со другите предмети, нема логика да пријавуваш испитна сесија ако си положил на колоквиуми. Лани не знам како било, некој поискусен може да каже.

Мене ме копка, некој од лани ако може да ми каже колку е потешко да се полага испит трг.право отколку да се земе на колоквиум, зш сакам да го преполагам првиот колоквиум, и така.
Zavisi ama najcesto e preku studentski samo so na nea pisuvas kolk a ako napomene prof ja nosis na polaganje
 

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
Ги има некој прашањата по менаџмент од либро, оние 100 страни шо се? Барам прашања по нив и среќавам некои кои ги нема во книгата. Особено за мал менаџмент. Ги сретнал некој, или јас не сум научил добро:icon_bigg? Не се шалам, навистина ги нема во книгата.

Дали би можел да даде од нив на втор колоквиум, или се од постарите изданија и теми кои сега се отфрлени во новото издание?
Основи на менаџмент во прашањата од Либро има прашања од стариот учебик од кои некои глави се отфрлени. Е сега моментот е што и на полагање јас сум сигурен дека имаше барем 1 - 2 што се исто од таму, затоа што прв пат ги гледав и после не можев да ги најдам во книга никаде.

Како после да не го пцуеш Шуки. :)
 
Член од
29 август 2009
Мислења
291
Поени од реакции
405
Edno prasanje do postarite studenti na ekonomski.Minatata nedela koga davale potpisi za 1 god na faks jas ne bev vo moznost da prisustvuvam.Pa posto izgleda sum jas i uste nekoj pacient so nemame zemano potpisi me interesira dali treba ideme kaj profesorite ili pak imna ndruga opcija?
 

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
da ne znae nekoj kaj mu se naoga kabinetot na leonid nakov i od koja do koja strana treba da se uci delovna za 2kolokvium
Ако не сум грешка, после амф.2 во ходникот од десна страна. Ама подобро нека потврди некој друг, да не те излажам.
 
Член од
31 август 2010
Мислења
8
Поени од реакции
0
da ne znae nekoj kaj mu se naoga kabinetot na leonid nakov i od koja do koja strana treba da se uci delovna za 2kolokvium
Kabinetot na prof. Nakov se naogja vednas pred kabinetot na Taki Fiti, od amfiteatar 3 koga ke ides nadole po tesnoto hodnice prv e od desna strana ... a materijalot najverojatno treba do kraj :/
 

коментатор

Пингвин
Член од
25 февруари 2010
Мислења
3.546
Поени од реакции
9.457
Основи на менаџмент во прашањата од Либро има прашања од стариот учебик од кои некои глави се отфрлени. Е сега моментот е што и на полагање јас сум сигурен дека имаше барем 1 - 2 што се исто од таму, затоа што прв пат ги гледав и после не можев да ги најдам во книга никаде.

Како после да не го пцуеш Шуки. :)
Тоа де. А има доста што ги нема во книгата.



Edno prasanje do postarite studenti na ekonomski.Minatata nedela koga davale potpisi za 1 god na faks jas ne bev vo moznost da prisustvuvam.Pa posto izgleda sum jas i uste nekoj pacient so nemame zemano potpisi me interesira dali treba ideme kaj profesorite ili pak imna ndruga opcija?
Ке идете до кај професорите и ке ви дадат потписи, некои нема да ви прават проблеми, а некои да. За тие потписи што нема да ги добиете ке го почастите факултетот со 500че за секој потпис што го немате.
 
Член од
29 август 2009
Мислења
291
Поени од реакции
405
Тоа де. А има доста што ги нема во книгата.





Ке идете до кај професорите и ке ви дадат потписи, некои нема да ви прават проблеми, а некои да. За тие потписи што нема да ги добиете ке го почастите факултетот со 500че за секој потпис што го немате.
I onaka treba da spremam 500 ka zs veke znam eden so prais problem.A patem 500ke e za site?
 
Член од
15 април 2010
Мислења
78
Поени од реакции
1
Moze nekoj da mi kaze zatoa sto ne sum na spisokot kaj Shuklev kaj i koa treba da zemam potpis ? I po MARKETING DALI PAK ima nekoj napraveno skriptice kako minatiot pak ?
 
Член од
19 февруари 2010
Мислења
144
Поени од реакции
0
Kolegi,da ve zamolam...moze li nekoj da mi kaze sto konkretno da ucam i sto se pagja (sto se padna na prv kol.) Makroekonomija.mene mi e za na ispit,no bidejki sum vonreden student gi nemam tie listovi sto site gi zborite,dali mi se neophodni,kako mozam da gi nabavam...aj ve molam za pomos,ke vi bidam mnogu blagodaren.fala odnapred
 
Член од
10 јануари 2010
Мислења
56
Поени од реакции
0
Скратениот материјал по производствен менаџмент за преку колоквиуми дали важи и за испит знае некој?
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.957
Поени од реакции
5.519
Скратениот материјал по производствен менаџмент за преку колоквиуми дали важи и за испит знае некој?
А што е скратено по производен :pos:
Веројатно истото важи и за испит.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom