Економски факултет

Статус
Затворена за нови мислења.

Sawyer

Only God can judge me!!!
Член од
26 август 2009
Мислења
718
Поени од реакции
153
Ке може малку помош: Како се земаат оценки кај Таки? Гледам дека пишал во амфитеатар сите што положиле на колоквиум. Ќе сака ли некој да ми каже како оди тоа, дали мора лични или може и некоја колешка?? Гледам дека доста положиле на колоквиум, зарем ќе има време да не чита сите?
Ke rece tie sto se so prezime na A neka dojdat,pa na B,itn.Mislam deka nema da ima problem da ti zeme drug ocenka:):):)
 

girl_girl

пловам на асфалт
Член од
13 јуни 2010
Мислења
913
Поени од реакции
132
Ke rece tie sto se so prezime na A neka dojdat,pa na B,itn.Mislam deka nema da ima problem da ti zeme drug ocenka:):):)
Фала, а за оценки каков е? Попушта ли? Има некое значење стручниот труд, како ја прави скалата за оценките?
 

Sawyer

Only God can judge me!!!
Член од
26 август 2009
Мислења
718
Поени од реакции
153
Фала, а за оценки каков е? Попушта ли? Има некое значење стручниот труд, како ја прави скалата за оценките?
Pa nema popustanje,ima jasno opredelena skala i spored taa se odi,a ako imas strucen trud ke imas povisoka ocenka,ama toa zavisi kolku boda ti falat za povisokata,nez dali ke ti ja nakaci ocenkata na 8,ako imas na primer 7ca so 1-2 boda nad 6ta:):):):)))))
 
Член од
31 август 2010
Мислења
84
Поени од реакции
4
FIFO (firstINfirstOUT) - тоа што најпрво си го ставил на залиха прво и го продаваш.
LIFO (lastINlastOUT) - тоа што на залиха си го ставил последно го продаваш прво.
Многу е едноставно...
А знае ли некој кои податоци беа дадени на колоквиум...? Некој пример таков да не имате? :back:
 
Член од
16 август 2010
Мислења
147
Поени од реакции
3
Да не знае некој дали дигитална економија ќе има отворени прашања и колку на испит и што треба да се учи од вежбите од втор колоквиум?
 

Vk111

B4 I FU RU 18
Член од
2 јули 2010
Мислења
118
Поени од реакции
6
Edno prasanje za noviot Credit Transfer System.
Kaj minatiot sistem ako padnes godina dva pati mozese da te butnant od drzavna vo kvota so kofinansiranje vo koja plakas poveke.

Sega , da ne ima nesto vo noviot sistem , kako na primer , da ne treba predmetite sto se prezapisuvaat da se plakaat poveke od kredit , ili ako prezapises predmeti so krediti nad nekoj broj , te butkaat vo kofinansiranje?
 
Член од
20 мај 2008
Мислења
93
Поени од реакции
5
има ли некој што не се потпиша на списокот по менаџмент што го пушти еднаш у 3 месеци.... кажете што треба да правиме сеа
 
Член од
1 јули 2008
Мислења
1.989
Поени од реакции
1.922
Edno prasanje za noviot Credit Transfer System.
Kaj minatiot sistem ako padnes godina dva pati mozese da te butnant od drzavna vo kvota so kofinansiranje vo koja plakas poveke.

Sega , da ne ima nesto vo noviot sistem , kako na primer , da ne treba predmetite sto se prezapisuvaat da se plakaat poveke od kredit , ili ako prezapises predmeti so krediti nad nekoj broj , te butkaat vo kofinansiranje?
Па мислам дека ако еден предмет го презапишеш по втор пат, те префрлаат во приватна квота.

На пример си паднал математика во прва година, пак не си успеал да го положиш во втора и го презапишуваш пак во трета...
 
Член од
20 мај 2008
Мислења
93
Поени од реакции
5
има ли некој што оди на часови кај тој Петар ??? Ако има некој број или нешто слично нека пише.
 

Македонеро

Домаќин
Член од
15 декември 2008
Мислења
3.326
Поени од реакции
1.630
Колеги има ли некој годинава што запиша постдипломски студии.?
 

коментатор

Пингвин
Член од
25 февруари 2010
Мислења
3.542
Поени од реакции
9.456
Па мислам дека ако еден предмет го презапишеш по втор пат, те префрлаат во приватна квота.

На пример си паднал математика во прва година, пак не си успеал да го положиш во втора и го презапишуваш пак во трета...
Ако го презапишеш два пати и не го положиш било кој предмет, одиш во кофинансирање. Го слушаш во прва, го презапишуваш во втора и трета, и во четврта во кофинансирање.
 
Член од
8 јануари 2009
Мислења
53
Поени од реакции
0
стварно и ја би сакал да прашам има ли прашања или некоја инсајдерска информација за испит сметководство :D и ако знае некој , има ли услови рецимо волку предмети онолку предмети да положиш за втор семестар да запишеш или втора година да запишеш како се плаќа после по предмети по кредити...многу муабети сум слушнал ако може некој подетално да ми каже како идат тие работи. фала унапред
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom