Економски факултет

Статус
Затворена за нови мислења.

коментатор

Пингвин
Член од
25 февруари 2010
Мислења
3.546
Поени од реакции
9.457
стварно и ја би сакал да прашам има ли прашања или некоја инсајдерска информација за испит сметководство :D и ако знае некој , има ли услови рецимо волку предмети онолку предмети да положиш за втор семестар да запишеш или втора година да запишеш како се плаќа после по предмети по кредити...многу муабети сум слушнал ако може некој подетално да ми каже како идат тие работи. фала унапред
Мислиш дојава. :pos2::pos2:

Нема услови за втор семестар, само да си платиш партиципација.
 

EmilyTheStrange

rebel girl
Член од
5 јули 2009
Мислења
120
Поени од реакции
2
Некој што имал англиски 1 како изборен дали ке може да ни каже каков е предметот, дали се бара присуство, домашни, како се оценува...:)))
 
Член од
25 септември 2010
Мислења
115
Поени од реакции
41
Губење на статусот студент во државна квота

Студент запишан во државна квота преминува во статусот студент со кофинансирање (приватна квота), ако е задоволен еден од следниве услови:

  • до почетокот на петтиот семестар не ги положил запишаните предмети од првата студиска година,
  • до почетокот на седмиот семестар не ги положил запишаните предмети од втората студиска година,
  • до почетокот на деветтиот семестар не ги положил запишаните предмети третата студиска година,
  • до почетокот на единаесеттиот семестар не ги положил запишаните предмети од четвртата студиска година.
Доколку студентот извршил замена на неположен изборен предмет со друг изборен предмет, тогаш тој предмет влегува во наведените услови. (od sajtot)
 
Член од
21 јануари 2009
Мислења
86
Поени од реакции
15
Колеги знае ли некој каде ќе се одржува увидот Финансиски Менаџмент утре од 12ч. ????
 
Член од
10 ноември 2009
Мислења
38
Поени од реакции
2
Да утре кај кабинетот на професорот најверојатно!
 
Член од
10 март 2010
Мислења
61
Поени од реакции
0
За втор колокфиум, е полесен материјалот, има една скрипта околу 140 стр кај Зоки, 70 за втор колокфиум само, многу се падна од таа, скоро сите поделби се во скриптата, и така материјалот на првиот учи го добро од вториот ако планираш да тераш од книга само од сликите повеќе праша, главните поделби само. Се надевам ова ќе ти помага.
dali taa skriptata sto e vo zoki so 140 strani e za dvata kolokviuma ili samo za edniot?posto ne si objasnil ubavo
 
Член од
10 ноември 2009
Мислења
38
Поени од реакции
2
Ве молам некој ако знае Финансиски Менаџмент како е дополнителниот испит тешко ли е што да се учи ве молам некој нека каже што знае, итно!! Ајде плиз!
 
Член од
1 јули 2008
Мислења
2.027
Поени од реакции
2.026
стварно и ја би сакал да прашам има ли прашања или некоја инсајдерска информација за испит сметководство :D и ако знае некој , има ли услови рецимо волку предмети онолку предмети да положиш за втор семестар да запишеш или втора година да запишеш како се плаќа после по предмети по кредити...многу муабети сум слушнал ако може некој подетално да ми каже како идат тие работи. фала унапред
Еве ти некои прашања сметководство, мене ми помогнаа многу. Клик :)
 
Член од
22 јануари 2011
Мислења
23
Поени од реакции
0

Еве ти некои прашања сметководство, мене ми помогнаа многу. Клик :)



Kolegi, nemozam da se snajdam i da gi prevzemam prasanjata po smetkovodstvo ... ve molam da mi gi prati nekoj na mail.
elenalena00752@yahoo.com

thanks. :smir:

--- надополнето ---

Kolegi, nemozam da se snajdam i da gi prevzemam prasanjata po smetkovodstvo ... ve molam da mi gi prati nekoj na mail.
elenalena00752@yahoo.com

thanks. :smir:



--- надополнето ---

se snajdov kolegi ... fala vo sekoj slucaj :back:
 
Член од
25 ноември 2009
Мислења
692
Поени од реакции
191
Има некој да сподели искуство со изборен предмет кој да го бираме за втор семестар?-англиски 1 каков е или информациони технологии? :)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom