Економски факултет

Статус
Затворена за нови мислења.

Very Nice Girl

Нојс
Член од
25 август 2009
Мислења
1.231
Поени од реакции
160
Во понеделник во 12 и за време на втор колоквиум ќе давала потписи :)
 
Член од
5 август 2008
Мислења
558
Поени од реакции
180
Kolegi po smetkovodstvo na trosoci t.e. upravuvacko od 6tata tema za otstapuvanjata kaj trosocite, koi formuli se tocni, tie vo ucebnikot ili tie od vezbite??? bidejki se razlicni nekoi pa so e rabotava:nesvest:Ve molam nekoj da odgovori plsss
Стварно каша попара со формуливе. Во учебник едно пишува, на слајдовите од зефир друго, на вежби некои трети формули. Кои се точни? Ај некој што е поупатен да ни објасни.
 
Член од
26 август 2010
Мислења
6
Поени од реакции
0
Дечки да не знаете кои се последиците од изгубен индекс ??? Која е процедурата, што треба да се прави?
 
M

Mario Gómez

Гостин
На шо личеше ова денес, индекси летаа низ амфитеатар, ми го прочита името еднa колешка, јас кревам рака, она фрлање индексот 15 метра од мене позади парното. :(
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.297
Поени од реакции
15.515
Боби[Мкд];3961020 напиша:
На шо личеше ова денес, индекси летаа низ амфитеатар, ми го прочита името еднa колешка, јас кревам рака, она фрлање индексот 15 метра од мене позади парното. :(
Кај Таки? :pos:

Во прва година, прв семестар, најкултурно и најорганизирано делење на потписи беше кај проф. Владимир Филиповски.
 
Член од
14 септември 2010
Мислења
40
Поени од реакции
0
Боби[Мкд];3961020 напиша:
На шо личеше ова денес, индекси летаа низ амфитеатар, ми го прочита името еднa колешка, јас кревам рака, она фрлање индексот 15 метра од мене позади парното. :(

Нешто налик на ова :)
 
Член од
12 април 2009
Мислења
11
Поени од реакции
1
Дали некој има прашања по трговско право за прв колоквиум зато шо ние во Струга полагаме среда... или пак нешто сметководство на трошоци за 2 колоквиум да не ви се наоѓа??? :pipi:
 

коментатор

Пингвин
Член од
25 февруари 2010
Мислења
3.546
Поени од реакции
9.457
Кај Таки? :pos:

Во прва година, прв семестар, најкултурно и најорганизирано делење на потписи беше кај проф. Владимир Филиповски.
Точно. А за кај Таки потписи памтам имаше гужва бидејќи се забави, а во исто време почнаа и по сметководство да даваат потписи и беше hilarious.
 
Член од
21 октомври 2010
Мислења
36
Поени од реакции
0
ke kaze li nekoj za delovna dali daval denes potpisi ili utre slucajno da ne dava?
 
Член од
13 јули 2010
Мислења
1.373
Поени од реакции
1.596
Боби[Мкд];3961020 напиша:
На шо личеше ова денес, индекси летаа низ амфитеатар, ми го прочита името еднa колешка, јас кревам рака, она фрлање индексот 15 метра од мене позади парното. :(
Ај па и таа остај ја таа , гледаш дека незнаеше да фрла .... иначе каков headshot доби едно девојче хахаха ,насрада ни крива ни дужна :)
 

Џек

Мастер!?
Член од
8 март 2009
Мислења
84
Поени од реакции
2
Ај па и таа остај ја таа , гледаш дека незнаеше да фрла .... иначе каков headshot доби едно девојче хахаха ,насрада ни крива ни дужна :)
У најмала рука, криви беа професорите што оставија така индексите да ги дели кој стигне...а Љубиша па си ги остави потпишаните индекси на катедра и си кидна. Се разбира, за одбележување се и дечките припадници на една заедница кои со осмех го спроведуваа фрлањето на индексите, како тие да се обично парче хартија.

Патем, утре трговско дава потписи на предавање или пред тоа во 12? м?
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.133
Поени од реакции
15.979
ауу денес која невидена гужва кај сметководство за потписи , ужас цел ден ми помина ... да не знае некој игор ивановски кога ќе дава потписи ? зш у вчера не беше на факс

Не да беше ужас ....... Ај економија некако се издржа, ама сметководство :nesvest::nesvest::nesvest:
Иначе утре мислам дека во 10 е за потписи кај овој, не знам точно, другарка ми ќе оди тогаш, доста ми беа мене тегнења, буткања, гмечења итн ........ Бар до пријавувањето на испитите :toe:

--- надополнето ---

У
Патем, утре трговско дава потписи на предавање или пред тоа во 12? м?
Имаше пишано на некоја стр наназад. Во 12 во амфи 2.

--- надополнето ---

У
Патем, утре трговско дава потписи на предавање или пред тоа во 12? м?
Имаше пишано на некоја стр наназад. Во 12 во амфи 2.
 
V

Viktor g

Гостин
Дечки да не знаете кои се последиците од изгубен индекс ??? Која е процедурата, што треба да се прави?
последици па треба да го огласиш ко изгубен во весник па да бркаш професори за да ти ги внесат повторно оцените, та не дај боже да имаш изгубено некоја пријава....
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom