Економски факултет

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
20 мај 2008
Мислења
93
Поени од реакции
5
колеги дали ви користеа прашањата менаџмент што беа ставени на странава ? да знам дали може да учам од тие... :vozbud:
 

asml

Mugiwara 4 life
Член од
20 април 2010
Мислења
132
Поени од реакции
68
Дали има некој што може за следниве предмети да ми каже кога и како потписи : математика кај Јанев , сметководство кај Љубиша, економија кај Таки Фити и етика мислам Олгица се викаше професорката (ова се се за од прва година). поз
 
Член од
2 октомври 2009
Мислења
27
Поени од реакции
1
ZDRAVO NA SITE, imam edno prasanje dali na prijavuvanjeto januarska sesija sto ke bide od 20-25.12.2010g. treba da imame i uplatnica za leten semestar ili toa e za vo februar?
Odnapred blagodaram.
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.297
Поени од реакции
15.515
ZDRAVO NA SITE, imam edno prasanje dali na prijavuvanjeto januarska sesija sto ke bide od 20-25.12.2010g. treba da imame i uplatnica za leten semestar ili toa e za vo februar?
Odnapred blagodaram.
Пријавувањето на испитот не е поврзан со уплатницата на летниот семестар. Доволно е да имаш пријава за испит, маркица и желба за полагање. Уплатницата ти е за запишување на летен семестар.
 
Член од
20 август 2010
Мислења
167
Поени од реакции
24
колеги дали ви користеа прашањата менаџмент што беа ставени на странава ? да знам дали може да учам од тие... :vozbud:
Не е лошо да ги разгледаш, али не и да учиш само од нив за полагање. Горе - доле истите прашања се вртат, ама не се целосни. Така да од книгата не е лошо да си фатиш да си ги учиш набројуванките и табелите.
Еве и зашо да си фатиш од книга да си учиш, ако ти се бара - Принципи за унапредување на квалитетот се:
• Фокусирање на работниот процес
• Анализа на варијабилноста
• Учење и континуирано напредување
- Определување на посакуваните резултати
Значи првите три ти се точни, и нив ке ги научиш. Меѓутоа ти не го земаш во предвид дека има и уште еден точен одговор т.е набројуванка [• Управување со факти] а не ти е во прашањата наведена. Така ти не го учиш целосно материјалот. Мислам дека ке ме сфатиш што сакав да кажам :salut:..
 
Член од
10 март 2010
Мислења
61
Поени од реакции
0
kade mozam da gi najdam tie prasanja po menagment za koi zborite deka gi imalo na stranava?i dali nekoj znae deneska dali delovna davase potpisi za da ne idam za djabe utre ili utre ke dava?
 

Vk111

B4 I FU RU 18
Член од
2 јули 2010
Мислења
118
Поени од реакции
6
Mikroekonomija ne bev vcera da zemam potpis. Kaza vo koj drug termin ke dava?
 
Член од
10 март 2010
Мислења
61
Поени од реакции
0
a za delovna nikoj li nema na forumov da znae dali davale potpisi denes da ne mrznam utre da idam za djabee..aj ve molam neka pise nekoj:)
 
Член од
6 февруари 2010
Мислења
124
Поени од реакции
4
Mikroekonomija ne bev vcera da zemam potpis. Kaza vo koj drug termin ke dava?
коа сакаш моеш да идеш и да земеш од кај неа, а разбрав дека и на колоквиум ќе давала ако полагаш преку кол.мислам ..
 
Член од
13 јули 2010
Мислења
1.373
Поени од реакции
1.596
ауу денес која невидена гужва кај сметководство за потписи , ужас цел ден ми помина ... да не знае некој игор ивановски кога ќе дава потписи ? зш у вчера не беше на факс
 
Член од
15 септември 2010
Мислења
74
Поени од реакции
2
Kolegi po smetkovodstvo na trosoci t.e. upravuvacko od 6tata tema za otstapuvanjata kaj trosocite, koi formuli se tocni, tie vo ucebnikot ili tie od vezbite??? bidejki se razlicni nekoi pa so e rabotava:nesvest:Ve molam nekoj da odgovori plsss
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom