Економски факултет (reloaded)

Член од
22 октомври 2010
Мислења
256
Поени од реакции
144
Леле ама не зае*а Шуклев... менаџмент на мал бизнис катастрофа колоквиумов, резултатите катастрофа. Никој нема освоено над 60 поени, бар колку што успеав да забележам. Ако има некој нека се јави... Од 180 страни, успеал да извади 17 прашања од само една небитна тема која е 20 страни. Ко да мене ми е битно у животот со што се занимаваат Азијците во Британија. Ако менаџментот се заснова на тоа, далеку ќе стигнеме. Која ли му беше целта со колоквиумов? Ако му беше цел да бутне што повеќе студенти, успеа во тоа. Важно он си беше насмеан на крај. Каде беа прашањата за франшиза? За планирање? За претприемништво? Што ли треба да научам јас од предметов? no comment. Џабе пишуем тука. Само ми е криво за оние кои стварно се труделе и многу вложуваат, а се вака изиграни. Кога најсилните студенти едвај се извадија на граница, а некои паднаа, се е веќе јасно.

Впечатоци од колоквиумов ММБ, колеги?

Јас пак да си се олеснам де...:helou: Немам на кој друг да му трубам дома, не за друго:). Вас да ве позамарам малце:)

--- надополнето ---

Колеги, да ми каже некој кои професори да ги напишам во индекс и на пријавите за испит за следниве предмети: (департман Е-бизнис)
- Економика на претпријатија;
- Статистика за бизнис и економија и
- Менаџмент на човечки ресурси
Фала....
- Економика на претпријатија - проф. д-р Димитар Бојаџиоски или Постолов Кирил, ти си знаеш кој ти предава
- Статистика за бизнис и економија - Калина Треневска Благоева
- Менаџмент на човечки ресурси - Димитар Бојаџиоски
 
Член од
24 септември 2010
Мислења
67
Поени од реакции
2
[/COLOR]- Економика на претпријатија - проф. д-р Димитар Бојаџиоски или Постолов Кирил, ти си знаеш кој ти предава
- Статистика за бизнис и економија - Калина Треневска Благоева
- Менаџмент на човечки ресурси - Димитар Бојаџиоски
Па не знам кој предава, во тоа е проблемот.... вонредно сум...
Затоа ако има овде некој прва година на Е-Бизнис да ми каже точно дали економика е Кирил или Димитар ?
 
Член од
1 јули 2008
Мислења
2.027
Поени од реакции
2.026
Па не знам кој предава, во тоа е проблемот.... вонредно сум...
Затоа ако има овде некој прва година на Е-Бизнис да ми каже точно дали економика е Кирил или Димитар ?
Кирил Постолов ни е професор. :)
 
Член од
31 август 2010
Мислења
84
Поени од реакции
4
Ќе има ли поправен јавни за втор колоквиум?
 
Член од
2 мај 2010
Мислења
188
Поени од реакции
2
Колеги што е скратено за 2 кол. по управување со ризик?
 
Член од
25 ноември 2009
Мислења
692
Поени од реакции
191
англиски 1 збирките мислам тоа вежбанките до кога треба да ги однесеме мислам коаг е датумот на кој што треба да ги однесеме
 

коментатор

Пингвин
Член од
25 февруари 2010
Мислења
3.546
Поени од реакции
9.457
Колку прашања на дополнување ке има по монетарна економија?
 
Член од
10 февруари 2010
Мислења
92
Поени од реакции
6
Леле ама не зае*а Шуклев... менаџмент на мал бизнис катастрофа колоквиумов, резултатите катастрофа. Никој нема освоено над 60 поени, бар колку што успеав да забележам. Ако има некој нека се јави... Од 180 страни, успеал да извади 17 прашања од само една небитна тема која е 20 страни. Ко да мене ми е битно у животот со што се занимаваат Азијците во Британија. Ако менаџментот се заснова на тоа, далеку ќе стигнеме. Која ли му беше целта со колоквиумов? Ако му беше цел да бутне што повеќе студенти, успеа во тоа. Важно он си беше насмеан на крај. Каде беа прашањата за франшиза? За планирање? За претприемништво? Што ли треба да научам јас од предметов? no comment. Џабе пишуем тука. Само ми е криво за оние кои стварно се труделе и многу вложуваат, а се вака изиграни. Кога најсилните студенти едвај се извадија на граница, а некои паднаа, се е веќе јасно.

Впечатоци од колоквиумов ММБ, колеги?

Јас пак да си се олеснам де...:helou: Немам на кој друг да му трубам дома, не за друго:). Вас да ве позамарам малце:)


Се си кажа колега, не утепа Шуклев денес.
Но има шанси да пушти некои од паднатите, на 10ти ќе објави конечни резултати и ни спомна дека тогаш ќе видиме дали сме положени или не, ова биле резултати само од вториот колоквиум :) Викаат дека во предвид ги зимал резултатите од првиот колоквиум, семинарска и присуство, па останува да се надеваме некое чудо да се случи :)
 

Красулка

Replay & Undo
Член од
3 јануари 2009
Мислења
1.508
Поени од реакции
1.157
Епа добив информација пред 5 минути, дека ќе имало 5 отворени прашања по 4 поени и 15 прашања на заокружување по 2 поени.
Точно/неточно нема
Аирлија нека е.
 

Anne.

~ Happiness In Slavery.
Член од
4 декември 2009
Мислења
4.628
Поени од реакции
10.284
Епа добив информација пред 5 минути, дека ќе имало 5 отворени прашања по 4 поени и 15 прашања на заокружување по 2 поени.
Точно/неточно нема
Аирлија нека е.
Leonard: What would you be if you were attached to another object by an inclined plane, wrapped helically around an axis?
Sheldon: Screwed.
Leonard: There you go.
Ако ги дава како на час, може и нема да е трагично, ама нешто ми вика дека нема...
 
Член од
31 август 2010
Мислења
188
Поени од реакции
33
Leonard: What would you be if you were attached to another object by an inclined plane, wrapped helically around an axis?
Sheldon: Screwed.
Leonard: There you go.
Ако ги дава како на час, може и нема да е трагично, ама нешто ми вика дека нема...
Па кажа дека ќе биле како на предавање некои од нив, ама уште да знаев какви се на предавање :/
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.951
Поени од реакции
5.508
Дали има некој што е 4-та година, а во летен семестар морал да презапише предмет од претходна година па заради тоа не запишал некој од 4-та?
Не знам колку е ова точно... само слушнав... значи ако си ги исчистиш предметите од трета, и ако имаш слободни кредити во септември ќе можеш да си го запишиш и предметот од четврта.
 

TWEETY***

Мy life..my rules..any questions?
Член од
18 февруари 2006
Мислења
2.041
Поени од реакции
66
Не знам колку е ова точно... само слушнав... значи ако си ги исчистиш предметите од трета, и ако имаш слободни кредити во септември ќе можеш да си го запишиш и предметот од четврта.
За тие од 4-та оваа година им беше дозволено да запишат повеке кредити отколку што можеше, без притоа да имаш просек. Така да можеше да се презапишат заостанатите предмети од 3-та и плус сите од 4-та.
 
Член од
10 ноември 2009
Мислења
38
Поени од реакции
2
Ве молам некој што положил Меѓународна Економија преку колокфиум да ми каже дали имаше многу нејасно поставени прашања и дали вториот и третиот се потешки во одност на првиот, односно дали паднале повеќе на вториот и третиот одколку првиот?
И ако се сеќавате на нешто што прашала обавезно кажете!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom