Економски факултет (reloaded)

Дискусија во форумот 'Образование' започната од The Mummy, 31 јануари 2011.

 1. Kalkado

  Kalkado

  Член од:
  26 јануари 2011
  Мислења:
  76
  Допаѓања:
  4
  Da ve prasam vie sto polagacte ctor kolokvium po ekonomika na pretprijatie dali prasanjata na kolokviumot bea od zbirkata ili od ucebnikot ?
   
 2. *One and Only*

  *One and Only*

  Член од:
  14 октомври 2010
  Мислења:
  17
  Допаѓања:
  2
  Кои лекции и задачите од кои теми се паднаа на колоквиумот по Управувачко?
   
 3. UnitedWeStand

  UnitedWeStand Sex,Football&Rock'n'Roll!

  Член од:
  1 јули 2008
  Мислења:
  1.721
  Допаѓања:
  1.278
  Која збирка? Ако мислиш на скриптата, барем 95% беа од неа, а можеби и 100%. :)
   
 4. vakataka

  vakataka

  Член од:
  3 февруари 2009
  Мислења:
  104
  Допаѓања:
  0
  Dali za prijavuvanje na ispiti se uplaka za nekolku ispiti na edna uplatnica ???
  isto i za takseni marki dali za sekoja prijava na posebna uplatnica ili na edna uplatnica ???
   
 5. Tomekk

  Tomekk

  Член од:
  4 мај 2009
  Мислења:
  2.132
  Допаѓања:
  1.220
  За пријава за испит ќе ги купиш пријавите само нема друго уплаќање, само за таксените марки.
  Една пријава = една таксена марка, неможе сите таксени марки да се уплатат на една сметка, така кажаа од студентски.
   
 6. ajde

  ajde

  Член од:
  15 април 2010
  Мислења:
  78
  Допаѓања:
  1
  dali nekoj znae kako mozat da se spustat skriptive od stranava ? http://ekonomski.wordpress.com/ i ako ja ima nekoj skriptata po marketing za prv kolokvium da mi ja prati na meil ?!
   
 7. Tender Girl

  Tender Girl

  Член од:
  26 јануари 2007
  Мислења:
  2.156
  Допаѓања:
  1.838
  Студентски прашања работат ли во Сабота?:jaj:
   
 8. vakataka

  vakataka

  Член од:
  3 февруари 2009
  Мислења:
  104
  Допаѓања:
  0
  ama tie sto se vonrendno ili go polagaat ispitot po vtor tret pat itn... si plakaat po 300 den od ispit , TOA SLUCAJNO DA NE E IZMENETO ILI NE SI VO TEK ???
   
 9. Esmeralda

  Esmeralda

  Член од:
  9 октомври 2008
  Мислења:
  90
  Допаѓања:
  3
  Изменето е,не се уплаќа, на студентски ми кажаа.
   
 10. freedom91

  freedom91

  Член од:
  15 септември 2010
  Мислења:
  74
  Допаѓања:
  2
  Колеги по управување со ризик и овој кол. ли ке бидат прашањата само на заокружување и точно/неточно, да нема нешто на раскажување?:salut:
   
 11. oligogal

  oligogal

  Член од:
  22 август 2009
  Мислења:
  124
  Допаѓања:
  13
  znae nekoj dali moze da se zeme kniga od citalna koga ke polagas? mi treba kniga za kolokviumot pa me interesira dali mozam da zemam od citalna togas koga ke polagam a polagam bas vo citalna? aj ako znae nekoj neka pise ke mi spaci 1000ce POZZ
   
 12. Winter is coming...

  Winter is coming...

  Член од:
  28 јануари 2010
  Мислења:
  63
  Допаѓања:
  1
  Може да се земе книга. Другарка на полагање заборави Менаџмент па од читална зема... само ти преопрачувам да отидеш пред полагање да ја земеш случајно да не нема или па да не ти дозволат асистентите што знам ..
   
 13. OverClocker

  OverClocker

  Член од:
  13 јули 2010
  Мислења:
  1.337
  Допаѓања:
  1.555
  Ај некој од Прва година нека каже што треба да се учи од последната тема по Статистика ? Фала
   
 14. ehrlich

  ehrlich

  Член од:
  27 февруари 2011
  Мислења:
  297
  Допаѓања:
  227
  Треба првата лекција, потоа за тренд-компонента, и методот на подвижни средни големини (ама само информативно), т.е. и овие останатите два дела не им се замарај баш, затоа што не верувам дека ќе има нешто, максимум едно прашање.
   
  На OverClocker му/ѝ се допаѓа ова.
 15. The Mummy

  The Mummy The world is not enough

  Член од:
  3 мај 2006
  Мислења:
  5.416
  Допаѓања:
  178
  Нив ги мрзи да работат од пон - петок, не па во сабота :pos:
   
  На Ausencia му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели преку: