Економски факултет (reloaded)

Anne.

~
Член од
4 декември 2009
Мислења
4.629
Поени од реакции
10.284
Јас не знам да се снајдам на зефир или нема презентација за ДДВ по јавни финансии? :pipi:
 
Член од
16 октомври 2010
Мислења
72
Поени од реакции
9
Прашање...

Имам еден испит од летниов семестар кој сакам да го полагам во август. Дали сепак, треба да го пријавам сега, со останатите колоквиуми, или да го пријавам во август? И ако треба во август го пријавам...дали ќе треба и да платам „казна“?
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.994
Поени од реакции
5.622
Еве ти прашања по Деловна етика, лани доста се паднаа од овие на испит, само тогаш предаваше професорката..сега имате друг професор.
http://www.mediafire.com/?evlcp19a8ci96fk
Не е ист принципот на Наков, ама главно поставува прашања за најбитните цртички и некои прашања со пишување.

Прашање...

Имам еден испит од летниов семестар кој сакам да го полагам во август. Дали сепак, треба да го пријавам сега, со останатите колоквиуми, или да го пријавам во август? И ако треба во август го пријавам...дали ќе треба и да платам „казна“?
Ќе си го пријавиш за во августовската сесија и нема потреба да плаќаш „казна“ :)
 
Член од
31 август 2010
Мислења
188
Поени од реакции
33
Јас не знам да се снајдам на зефир или нема презентација за ДДВ по јавни финансии? :pipi:
И јас не можам да ја најдам :/ Можеби асистентката заборавила да ја стави?!
 

Anne.

~
Член од
4 декември 2009
Мислења
4.629
Поени од реакции
10.284
И јас не можам да ја најдам :/ Можеби асистентката заборавила да ја стави?!
Во меѓувреме ставила... Прорчкај, во склоп на цела 10та тема се. И 12та треба да се чита од книга, или да се учи од презентација? Многу обемно за толку досадна тема -.-
 
Член од
26 јануари 2007
Мислења
2.202
Поени од реакции
1.943
Имам еден испит од летниов семестар кој сакам да го полагам во август. Дали сепак, треба да го пријавам сега, со останатите колоквиуми, или да го пријавам во август? И ако треба во август го пријавам...дали ќе треба и да платам „казна“?
Ќе го пријавиш во периодот за пријавување испити за септемвриска сесија (20-27 јуни).Казна можеби ќе платиш ако го пријавиш покасно, а можеби и не.Сепак подобро да ги почитуваме роковите.:smir:
 
Член од
31 август 2010
Мислења
188
Поени од реакции
33
Во меѓувреме ставила... Прорчкај, во склоп на цела 10та тема се. И 12та треба да се чита од книга, или да се учи од презентација? Многу обемно за толку досадна тема -.-
Па мене ме буни зошто тоа што е во книга е сосема поразлично од тоа во презентација...Во книгата некако чудни податоци, нешто објаснувано :/ Повеќе ќе и обрнам внимание на презентацијата, иако 12та тема ми е онака колку да не идам без прочитана, нема нешто многу да и се посветувам..

А, дали знаеш за што ќе бидат прашањата на пишување?!
 

коментатор

Пингвин
Член од
25 февруари 2010
Мислења
3.546
Поени од реакции
9.457
Па мене ме буни зошто тоа што е во книга е сосема поразлично од тоа во презентација...Во книгата некако чудни податоци, нешто објаснувано :/ Повеќе ќе и обрнам внимание на презентацијата, иако 12та тема ми е онака колку да не идам без прочитана, нема нешто многу да и се посветувам..

А, дали знаеш за што ќе бидат прашањата на пишување?!
Ќе има такви по јавни? Мислев дека цел ке биде на заокружување.
 
Член од
31 август 2010
Мислења
84
Поени од реакции
4
Ќе има такви по јавни? Мислев дека цел ке биде на заокружување.
Ќе има 2 на пишување, ќе носат по 3 бода, асистентката ќе ги прегледува и кажала као не ги оставајте празни пишувајте нешто колку да не биде без ништо, и тие ќе бидат од книгата, немало да биде некое наше мислење или став :)
 

Anne.

~
Член од
4 декември 2009
Мислења
4.629
Поени од реакции
10.284
Чим асистентката ќе ги прегледува, тогаш нема да има проблеми, бар некој поен ќе даде. Само да не и се замеша Кирил, зашто тој многу повеќе бара. Сепак 6 бода се, а биле, а не биле не менува многу :)
 
Член од
11 март 2011
Мислења
33
Поени од реакции
4
Ајде некој известете како поминавте економика денес на колоквиумот?:smir:
 
Член од
23 февруари 2011
Мислења
9
Поени од реакции
0
Ајде некој известете како поминавте економика денес на колоквиумот?:smir:
Testot bese relativno lesen. Prasanjata bea od tie sto se vrtat i od skriptata, taka da 80 % od testot go resavas za 15 min ako si ucel... za drugite malku logika i se resava. Da ne zboram pred ruka, uste nema rezultati, ali polesen mi se vide od prviot :)

--- надополнето ---

Ај колеги од Е-бизнис кажете дали ке има повеќекратна регресија на вториов колоквиум кај Калина. Зошто ги нема и формулите за таа лекција во тоа листот што ни го прати.. Фала ;)
 

Gunner_L

Lord , Lord Bendtner
Член од
7 април 2009
Мислења
922
Поени од реакции
500
Гледам најмногу се дискутира тука по шо ми треба брз одговор .. 4та сум и планирам да аплицирам на 2 факултета истовремено , потребно е да се направи оригинали од изводот и 4те свидетелства само тоа или терба уште некои други работи ?? ..
благодарам однпред.
 
Член од
3 март 2009
Мислења
288
Поени од реакции
31
Трговски договори има некои новости, ќе диктира асистентката прашања за втор колоквиум или ќе не остави да попаѓаме ко крушки?
 
Член од
19 февруари 2010
Мислења
144
Поени од реакции
0
Dali nekoj od kolegite znae koi tabeli treba a koi ne treba da se ucat po MCR? aj ve molam ako moze nekoj da mi pomogne :smir:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom