Економски факултет (reloaded)

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
Ова е новата тема за Економски факултет во која ќе важат определени правила од самиот старт и нема да дозволам да стане хаос како и во претходните теми. Затоа внимателно прочитајте ги правилата и обидете се да се придржувате до нив:

1. Пред да поставите прашање проверете 5 страни поназад дали истото е веќе поставено, а за време на колоквиумски и испитни проверете ги мислењата од последните 3 дена (тогаш се прават и по 6 - 7 страни во еден ден).
Истото важи и за одговорите, не мора на 1 прашање да одговорат 10 души, секако зависно од прашањето.


2. Потрудете се да пишувате кирилица и да користите интерпункција, и простор помеѓу редови кога имате долги постови, со цел попрегледни мислења.

3. Избегнувајте постови во кои само се заблагодарувате на некого што ви кажал некоја информација. За тоа имате пораки на профил, приватни пораки, репутација и слично.

4. Не ја трупајте темата со непотребни дијалози кои веројатно не ги интересираат останатите. Користете што почесто профили, приватни пораки, мсн, скајп, фб :)

5. Кога се чека резултати, не прашувајте на секои 5 саати кога ќе има резултати, бидејќи не верувам дека има тука некој видовит, а доколку некој дознае од прва рака веројатно сам ќе пише на темата.

6. Му ветив на SawyerSpy посебна подточка па мора да го испочитувам :) Обиди се да ги контролираш твоите константни оф топици со цел дудлање и како што реков погоре користи почесто други канали на комуникација :) Потруди се и ти да пишуваш кирилица, за полесно да те читаат колегите. Реално ти си меѓу покорисните на темава, гледам дека постојано им кажуваш информации на колегите и затоа не би сакал да ти делам често картони, ама ако не слушаш ќе морам :)

Мислењата кои се надвор од овие правила ќе ги бришам без предупредување, а ако некој претера може да добие и казнени поени.

Да не испадне дека сум премногу строг, секако ќе дозволам повремен сеир и одење оф топик, не сум до толку лош, ама да биде со мерка :)

п.с. Немој да го цитирате ова мислење, доколку имате предлози, замерки и слично пишете на профил или приватна порака.

Се надевам дека ќе се разбираме како што треба :smir:
 
Член од
1 јули 2008
Мислења
2.028
Поени од реакции
2.032
Анализа на временски серии

Ај кажете нешто ако знаете за предметов. :)

И да, оценки трговско во петок, 12:00, А3.
 
Член од
28 јануари 2010
Мислења
63
Поени од реакции
1
Ајдеее со среќа нека ни е новата тема ! :)

Прашањето ми беше што предмети се интернет маркетинг и маркетинг комуникации? Треба ли да се иде на предавања, професорите какви се, колоквиумите итн ...
 

*Smurfette*

He smurfs me, he smurfs me not
Член од
10 јуни 2006
Мислења
538
Поени од реакции
38
Колеги знае некој колкав е материјалот менаџмент на човечки ресурси? Обемен е? И какви се тестовите? - на заокружување ?
 
Член од
2 мај 2010
Мислења
188
Поени од реакции
2
Kako prvo se izviunuvam za fontot....nikako ne mozam da go smenam a sakam nesto da ve prasam. Kakvi prasanja dava prof . M. Petkovski na kolokviumi i tocno li e toa deka kazuval mn. Raboti na predavanja sto gi nema vo knigata a pagaat na kolokkviumi?i dali bara prisustvo?
 
Член од
17 март 2007
Мислења
801
Поени од реакции
508
Дали некој знае предметот развој на економскта мисла дали е на пишување или на заокружување ?
 

RedBlack

Grof
Член од
28 март 2008
Мислења
4.638
Поени од реакции
2.804
Колеги знае некој колкав е материјалот менаџмент на човечки ресурси? Обемен е? И какви се тестовите? - на заокружување ?
Lesno e zimaj go ako ti e izboren :) jas 10ka imav , 310 str e, ima kejzovi ali se lesni eden da znae site ke znaat haha taka da, ne se plasi od toj predmet

--- надополнето ---

Анализа на временски серии

Ај кажете нешто ако знаете за предметов. :)

И да, оценки трговско во петок, 12:00, А3.
Ne ti treba toj predmet :) ke go predavaat Slave, Dragce i Maca po edna tretina tka mi kaza Dragce ali ke ima zadaci edno drugo sto mene ne mi se svigja :)
 

Ni

Член од
29 ноември 2009
Мислења
34
Поени од реакции
0
Дајте предлог некој за лесен изборен освен англиски 1
 
Член од
20 мај 2008
Мислења
93
Поени од реакции
5
колеги ме интересира дали има некој што си плати 500че за потпис менаџмент ? и ако може дајте линк за резултатите деловна
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Ми се допаѓа оваа од Reloaded верзијава...

Кажете ми, рокот за упис од кога до кога е, за апсолвенти/четврта?
И дали место таксена марка, ќе имаме уплатница за таксена?

--- надополнето ---

колеги ме интересира дали има некој што си плати 500че за потпис менаџмент ? и ако може дајте линк за резултатите деловна
Јас преклани си платив, имаш уплатница, ја плаќаш неа и потоа сосе неа одиш на студентски...

Јбг, живот. :)
 

RedBlack

Grof
Член од
28 март 2008
Мислења
4.638
Поени од реакции
2.804
Za 4ta god od 15ti Feb do 19ti mi se cini , poso za treba e od 9ti do 14ti :) a ova za taksena marka vise nema mislam kako sto razbrav nekoja si administrativna marka i u banka toa se sreduvalo, ali dopolnitelno ke se informiram koa ke mi doe vreme za upis od 9ti :)
 

Sawyer

Only God can judge me!!!
Член од
26 август 2009
Мислења
723
Поени од реакции
153
Za 4ta god od 15ti Feb do 19ti mi se cini , poso za treba e od 9ti do 14ti :) a ova za taksena marka vise nema mislam kako sto razbrav nekoja si administrativna marka i u banka toa se sreduvalo, ali dopolnitelno ke se informiram koa ke mi doe vreme za upis od 9ti :)
Sea bidejki nema takseni marki,se uplajka na uplatnici,ti davaat 2 uplatnici za toa,samo treba da napises 50 denari i da ja napises sifrata od opstinata vo koja zivees,a za da ja doznaes sifrata od opstinata vo koja zivees ke gi prasas niv,tie imaat tamu spisok so site opstini,drugoto se ti e popolneto:):):)
 
Член од
3 март 2009
Мислења
288
Поени од реакции
31
Прашањето ми беше што предмети се интернет маркетинг и маркетинг комуникации? Треба ли да се иде на предавања, професорите какви се, колоквиумите итн ...
Интернет маркетинг - Нада Секуловска, асистент Димитар. Од предавања не се учи многу многу, не се сеќавам дали се задолжителни, на вежби оди обавезно ќе имате проект што ќе носи поени кои влагаат во оценката, на крај на семестар ќе го браните тој проект. Колоквиумите не се многу тешки.
Маркетинг комуникации - Анита Цуинова Шулевска, асистент Марина(мислам дека), пообемен е материјалот ама логичен и лесно се сфаќа а тоа е боље од помал материјал пун цртки и набројуванки. Некаде на интернет имаше помагала за учење на предметов, како flash cards, тестови (демек да се самотестираш за секоја тема, а на крај некои од тие прашања се паднаа на самиот испит).
 

Kajgana Shop

На врв Bottom