Евтини авионски карти

Член од
24 декември 2007
Мислења
12.551
Поени од реакции
4.465
@The Wild Boy, имам патувано неколку пати со карти преку киви, никогаш не сум имал проблеми.
Треба да припазиш на некои работи само, на пример колку време се чека меѓу летови (и дали треба да си го подигнеш багажот од првиот лет и повторно да се чекираш за вториот лет), зошто ако ти е кратко времето, нема шанси да успееш тоа да го направиш. Исто така, некогаш дава опција, на пример крајната дестинација ти е Лисабон, те носи прво во Милано Малпенса, а за вториот лет треба да се прекачиш на Милано Бергамо (значи 2 различни аеродрома).
За Англија мислам дека ти треба транзит виза, па најдобро ти е да во филтрите да ги отштиклираш земјите кај што не сакаш да се менуваш лет..
Нема никакви проблеми купени преко kiwi, bravofly или други додека немаш нешто одкажан лет или да менуваш нешто..тогаш нема ни цент да видиш, ништо не враќаат ако контактираш леталската компанија ќе ти речат да се обратиш таму каде што си ги купил картите.
Со ковид и слични срања одкажувања доста луѓе останаа без ништо пошто е таму поефтино за 10еур него ли директно да купиш.
 

marinium

Even Cops Dial 911 -S.W.A.T !
Член од
5 мај 2013
Мислења
978
Поени од реакции
494
Кажете ми за веќе резервирани и купени карти преку Визер, може ли да се направи исправка за промена на датум или откажување на аранжманот и дали средствата се рефундираат, дали цела сума, процент и слично? Фала
 
Член од
11 април 2012
Мислења
3.429
Поени од реакции
3.423
Кажете ми за веќе резервирани и купени карти преку Визер, може ли да се направи исправка за промена на датум или откажување на аранжманот и дали средствата се рефундираат, дали цела сума, процент и слично? Фала
Ако си земал со флекс опција (која се доплаќа не е во основната цена) тогаш да можеш да направиш промена или откажување.

во спротивно мислам дека беше поскапо да си купиш нови карти отколку да плаќаш “трошоците за промена, плус што ќе треба да ѕвониш на телефон што се наплаќа како хотлајн”
 

marinium

Even Cops Dial 911 -S.W.A.T !
Член од
5 мај 2013
Мислења
978
Поени од реакции
494
Ако си земал со флекс опција (која се доплаќа не е во основната цена) тогаш да можеш да направиш промена или откажување.

во спротивно мислам дека беше поскапо да си купиш нови карти отколку да плаќаш “трошоците за промена, плус што ќе треба да ѕвониш на телефон што се наплаќа како хотлајн”
Ќе разбарам и на нивната страна за сигурно
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
11.996
Поени од реакции
9.158
Дечки фала ви за одговорите, земав доста работи во обѕир.

Зборев и со моите,и изгледа за Малта ќе одиме преку Ниш, бидејки сега гледам таму картите се далеку по - евтини. Преку Ryanair може да се најде од 4 до 10,000 што е одлична цена за четрочлена фамилија.

Е сега, какви се Ryanair како компанија? По интернет сум слушал многу лоши работи, знам дека како компанија се дело на исмев, кажуваат дека многу ги скратиле седиштата, пилотите слетувале многу силно на писта, летале за време на магла, се за да стигнат на време, као демек имале неискусни пилоти, авионите им биле купувани од други компании за поевтино, ги модифицирале, и што ли не...

Дадете ми искрено мислење за компанијата. Мене за тие пари секако нема да ми смени ништо, за тие пари нема што да се бунам каква компанија била или што. Важно за едно ~2 часа да се стигне до Малта како што треба без никакви проблеми.

Со Wizz Air кога летав, немав никакви проблеми. Секако дека евтините авио - компании ќе користат по - ниски класи на авиони, тоа се приметуваше по по - тенките крилја на самиот авион, и малку повеќе се тресеше (што е нормално за такво турбулентно време), и самата храна. Сендвичите на Wizz Air им беа ладни, и едноставно немаа убав вкус. Очекувано за ниско буџетна компанија. Како стојат Ryanair vs Wizz Air?
Буџет компанија како буџет компанија, сите се исти, ама кај Ryan Air приметив дека седиштата им се под агол од 80 степени, т.е такво чувство имав :ROFLMAO:
Се скичмив од Софија до Манчестер за 3 саати лет.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom