Евтини авионски карти

Член од
12 декември 2007
Мислења
4.066
Поени од реакции
6.757
EasyJet izlegoa najmangupi od ovie low budget sto se. Platena povratna karta do Venecija, go otkazuvaat letot celosno (prvo prefrlija den podocna za potoa celosno da bide otkazan sekoj let) i ne pravat kompenzacija. Ne zboram za 250 evra za 1500km, trosoci za hotel itn, tuku samata karta sto si ja platil ne gi vrakjaat parite. Isto ko da odam vo restoran da naracam jadenje, da platam i nikogas da ne go dobijam. Boarding pass, itinerary izbrisano od aplikacijata, customer support non-stop unavailable. Ciganska rabota, kojznae kolku narod nema da se osmeli da leta so niv povtorno, sigurno ne sum edinstven vo situacijava.
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
3.954
Поени од реакции
3.097
EasyJet izlegoa najmangupi od ovie low budget sto se. Platena povratna karta do Venecija, go otkazuvaat letot celosno (prvo prefrlija den podocna za potoa celosno da bide otkazan sekoj let) i ne pravat kompenzacija. Ne zboram za 250 evra za 1500km, trosoci za hotel itn, tuku samata karta sto si ja platil ne gi vrakjaat parite. Isto ko da odam vo restoran da naracam jadenje, da platam i nikogas da ne go dobijam. Boarding pass, itinerary izbrisano od aplikacijata, customer support non-stop unavailable. Ciganska rabota, kojznae kolku narod nema da se osmeli da leta so niv povtorno, sigurno ne sum edinstven vo situacijava.

do 600 evra kompenzacija. ako ss napravis kako treba parite gi imas za 14 dena.

 
Член од
12 декември 2007
Мислења
4.066
Поени од реакции
6.757
Update: со задоцнување, без известување, а можеби поради имејлот што им го пратив - easyjet го префрли износот што го платив претходно за откажаниот лет. Да не речат само негативен маркетинг им правам
 
Член од
8 мај 2013
Мислења
6.324
Поени од реакции
17.693
Има некои можности за поврат ма средства за летови од Визер сеа со овие забраниве за летови што се воведуваат?
 
Член од
11 април 2012
Мислења
2.793
Поени од реакции
2.583
Има некои можности за поврат ма средства за летови од Визер сеа со овие забраниве за летови што се воведуваат?
Ако леташ во зона која ги затворила границите нема да има лет и парите ќе ти се вратени. За останатите летови имаше објава од нив дека сите што ќе имаат можност за reschedule на летот ќе бидат известени по маил. Ако леташ у земјите кои не се толку ризични но ти е страв и не сакаш да одиш тогаш нема.
т.е има можност да ја откажеш картата ако имаш повеќе од 14 дена до летот ти наплаќаат 60€ и се што енад тоа ти враќаат (ова е по карта, ако сте 2ца е 120€ итн)
Ако имаш помалку оф 14 дена до летот таа сума е 80€
 
На врв Bottom