Евтини авионски карти

Член од
12 декември 2007
Мислења
4.459
Поени од реакции
8.885
EasyJet izlegoa najmangupi od ovie low budget sto se. Platena povratna karta do Venecija, go otkazuvaat letot celosno (prvo prefrlija den podocna za potoa celosno da bide otkazan sekoj let) i ne pravat kompenzacija. Ne zboram za 250 evra za 1500km, trosoci za hotel itn, tuku samata karta sto si ja platil ne gi vrakjaat parite. Isto ko da odam vo restoran da naracam jadenje, da platam i nikogas da ne go dobijam. Boarding pass, itinerary izbrisano od aplikacijata, customer support non-stop unavailable. Ciganska rabota, kojznae kolku narod nema da se osmeli da leta so niv povtorno, sigurno ne sum edinstven vo situacijava.
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
7.430
Поени од реакции
11.142
EasyJet izlegoa najmangupi od ovie low budget sto se. Platena povratna karta do Venecija, go otkazuvaat letot celosno (prvo prefrlija den podocna za potoa celosno da bide otkazan sekoj let) i ne pravat kompenzacija. Ne zboram za 250 evra za 1500km, trosoci za hotel itn, tuku samata karta sto si ja platil ne gi vrakjaat parite. Isto ko da odam vo restoran da naracam jadenje, da platam i nikogas da ne go dobijam. Boarding pass, itinerary izbrisano od aplikacijata, customer support non-stop unavailable. Ciganska rabota, kojznae kolku narod nema da se osmeli da leta so niv povtorno, sigurno ne sum edinstven vo situacijava.

do 600 evra kompenzacija. ako ss napravis kako treba parite gi imas za 14 dena.

 
Член од
12 декември 2007
Мислења
4.459
Поени од реакции
8.885
Update: со задоцнување, без известување, а можеби поради имејлот што им го пратив - easyjet го префрли износот што го платив претходно за откажаниот лет. Да не речат само негативен маркетинг им правам
 
Член од
8 мај 2013
Мислења
8.740
Поени од реакции
28.377
Има некои можности за поврат ма средства за летови од Визер сеа со овие забраниве за летови што се воведуваат?
 
Член од
11 април 2012
Мислења
3.397
Поени од реакции
3.387
Има некои можности за поврат ма средства за летови од Визер сеа со овие забраниве за летови што се воведуваат?
Ако леташ во зона која ги затворила границите нема да има лет и парите ќе ти се вратени. За останатите летови имаше објава од нив дека сите што ќе имаат можност за reschedule на летот ќе бидат известени по маил. Ако леташ у земјите кои не се толку ризични но ти е страв и не сакаш да одиш тогаш нема.
т.е има можност да ја откажеш картата ако имаш повеќе од 14 дена до летот ти наплаќаат 60€ и се што енад тоа ти враќаат (ова е по карта, ако сте 2ца е 120€ итн)
Ако имаш помалку оф 14 дена до летот таа сума е 80€
 

The Wild Boy

љепотан
Член од
26 декември 2017
Мислења
1.505
Поени од реакции
879
Знае некој каде да барам евтини летови од Скопје за Цирих? Сакаат нешто моиве да сме оделе за Швајцарија, имам тетка таму. Гледам на WizzAir нема. Кои се други опции до Цирих? Јас на интернет најдов нешто, ама колку се точни тие сајтови незнам.

Еве што најдов:


Е сега, од овие сајтови се плаќа и зима билет? Гледам и Air Serbia имаат, да не треба да се оди во Србија да се уплаќа?
Ај help малце.
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
7.430
Поени од реакции
11.142
ne postojat eftini letovi u momentot, ako mozes sibaj so kola/bus.

problem so letovi mozes da imas sekoj moment, otkazuvanja itn taka da taa opcija me e bas najdobra momentalno.
 

SaltNPepa

Other's envy, owner's pride!!!
Член од
14 септември 2012
Мислења
1.928
Поени од реакции
2.515
Ima li nekoj sto poslednava nedela letal od Skopje za London so presednuvanje nekade? Cisto me interesira kako pominale na aerodrom, testovi dali treba da se zakazuva i kolku porano bi trebalo da bidam na aerodrom vo Skopje? Letot mi e preku Viena, dobiv mail deka za kaj niv mora da imam ili test ili potvrda za vakcina ili prezelan kovid, no jas sum samo tranzit.
 
Член од
12 март 2009
Мислења
17.536
Поени од реакции
12.668
гледам српски реклами за продажба на апартмани во Аланија... има ли од Скопје ( МКД) за Анталија авион и колкку е отприлике цената на превозот??
( знам дека агенциите во сезона имаат сопствени чартери, ама не даваат само превоз)
 
Член од
11 април 2012
Мислења
3.397
Поени од реакции
3.387
гледам српски реклами за продажба на апартмани во Аланија... има ли од Скопје ( МКД) за Анталија авион и колкку е отприлике цената на превозот??
( знам дека агенциите во сезона имаат сопствени чартери, ама не даваат само превоз)
јас летово имав купено карти со туркиш приватно, без агенција која ми средува цел аранжман или нешто такво.
Само имај предвид дека линијата со која летав беше листана како доместик линија не интернационална, што ме носи на тоа да помислам дека можеби е само линија кога ја има во текот на летните месеци, а во останатиот период да мораш да одиш преку истанбул пример
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
8.217
Поени од реакции
7.778
јас летово имав купено карти со туркиш приватно, без агенција која ми средува цел аранжман или нешто такво.
Само имај предвид дека линијата со која летав беше листана како доместик линија не интернационална, што ме носи на тоа да помислам дека можеби е само линија кога ја има во текот на летните месеци, а во останатиот период да мораш да одиш преку истанбул пример
колку беше за возрасен повратна?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
11 април 2012
Мислења
3.397
Поени од реакции
3.387
колку беше за возрасен повратна?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Не можам да ти одговорам зашто јас имав букирано 4 лета: Скопје-Истанбул-Невшехир-Анталија-Скопје сите со туркиш и искочи околу 300€ по човек
Посетував повеќе места не бев само Анталија. Иначе да и мене ми паднаа во очи становите таму не знам како е Аланија, ама Анталија за 30-35к евра се наоѓа одлично двособно станче
 

The Wild Boy

љепотан
Член од
26 декември 2017
Мислења
1.505
Поени од реакции
879
Дечки, барам летови од Скопје до Малта (по можност некои од околните аеродроми Софија, Ниш, Солун...) од 1.6 до 9.6 (Јуни). 4 возрасни лица.

Барав преку овој сајт:

Прашањето ми е колку се кредибилни ваквите сајтови што рекламираат и продаваат евтини летови? И дали може да се најде нешто поевтино за тој период?

Ако може уште порано и за овој месец 9 дена, уште подобро. Што ќе најдете од некој кредибилен сајт, пратете овде.

Гледам од самиот сајт на Wizzair, над 80,000 коштаат картите за 4 особи за тој период. Знам дека е летна сезона и дека е скапо, сето тоа е разбирливо.

Но како може по други сајтови истите карти да се продаваат за 60% поевтино???

EDIT: Еве најдевтино од Софија што најдов.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
28.333
Поени од реакции
51.734
Барај на Еxpedia. Имаш за 48000 денари лет од Софија, со едно застанување во Минхен, 14 саата меѓу летови, ама е дупло поефтино од Виз Ер.


Ептен блиску си до времето на летање, у сред летна сезона. $250 по човек е нормална цена. Ако идеш фамилијарно, не би се заебавал со овие рандом сајтови, сигурно има некоја цака некаде.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom