Евтини авионски карти

Член од
21 јануари 2018
Мислења
135
Поени од реакции
87
Здраво. Како се стигнува до Аланија ? Дали има летови од Македонија директно до Аланија било чартер лет или слично ?
Поздрав
 
Член од
11 април 2012
Мислења
3.539
Поени од реакции
3.573
Здраво. Како се стигнува до Аланија ? Дали има летови од Македонија директно до Аланија било чартер лет или слично ?
Поздрав
Kayak, skyscanner, momondo изгуглај било кое од овие и ќе си видиш сам дали има директно или со промени колку промени која цена се
Поздрав
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
31.475
Поени од реакции
40.251
Има ли некој летано со Изи Џет и какво искуство имал? :)
 
Член од
11 април 2012
Мислења
3.539
Поени од реакции
3.573
Има ли некој летано со Изи Џет и какво искуство имал? :)
Виз ти се најдобри од ниско буџетниве (Виз, Рајан, Изи, Пегасус не во тој редослед само ти напишав на кои мислам), не е дека се незнам колку полоши ама се за нијанса полоши од Виз. За некој саат ништо нема да ти биде :)
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.298
Поени од реакции
3.797
Виз ти се најдобри од ниско буџетниве (Виз, Рајан, Изи, Пегасус не во тој редослед само ти напишав на кои мислам), не е дека се незнам колку полоши ама се за нијанса полоши од Виз. За некој саат ништо нема да ти биде :)
Рајан според мене се најдобрите.
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.603
Поени од реакции
4.483
Скопје - Загреб повратна за 107еур е ок цена или да чекам уште?
Патувал некој со Croatia Airlines? комплицираат со рачната торба или?
 

Darklady

Модераторка
Член од
29 октомври 2011
Мислења
4.830
Поени од реакции
31.509
Скопје - Загреб повратна за 107еур е ок цена или да чекам уште?
Патувал некој со Croatia Airlines? комплицираат со рачната торба или?
Ок цена е релативна работа. 107 евра повратна е ок цена, може да оди нагоре, а може и да најдеш поевтино. Зависи за кога резервираш (кој период) и колку време имаш до летот. Не комплицираат со рачниот багаж, прилично се толерантни.
Скопје - Загреб 1 ден пред лет повратна карта зедов за 69 евра со Croatia Airlines :love:.

П.С. Најсекси персонал имаат Croatia Airlines:icon_mrgr:
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.603
Поени од реакции
4.483
Ок цена е релативна работа. 107 евра повратна е ок цена, може да оди нагоре, а може и да најдеш поевтино. Зависи за кога резервираш (кој период) и колку време имаш до летот. Не комплицираат со рачниот багаж, прилично се толерантни.
Скопје - Загреб 1 ден пред лет повратна карта зедов за 69 евра со Croatia Airlines :love:.

П.С. Најсекси персонал имаат Croatia Airlines:icon_mrgr:
Zatoa i prashav posto ne sum gledal kako se dvizat cenite..zimase direktno preku niv ili skyscaner?
 
Член од
28 април 2011
Мислења
268
Поени од реакции
88
Резервирав два повратни билета со Туркиш за Истанбул,дали да си направам чек ин два дена пред полетување или дали може бесплатно на аеродром да се направи.
 
Член од
28 април 2011
Мислења
268
Поени од реакции
88
Резервирав два повратни билета со Туркиш за Истанбул,дали да си направам чек ин два дена пред полетување или дали може бесплатно на аеродром да се направи.
Помош некој кој е поупатен
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
8.557
Поени од реакции
13.831
Помош некој кој е поупатен

jas ne sum pravel check in so turkish porano. sekogas bilo besplatno na aerodrom. ako gi imas kartite so broj na sediste itn, nema potreba od check in mada e pozelno, ima sepak mali sansi da e preprodaden letot pa da ne te chekiraat ako si tamu kasno.... so turkish imam letano 20tina pati,nikad ne bilo problem mada i sekogas sum bil rano tamu i obicno na tie sto pravat transferi im se dava prednost
 
Член од
28 април 2011
Мислења
268
Поени од реакции
88
jas ne sum pravel check in so turkish porano. sekogas bilo besplatno na aerodrom. ako gi imas kartite so broj na sediste itn, nema potreba od check in mada e pozelno, ima sepak mali sansi da e preprodaden letot pa da ne te chekiraat ako si tamu kasno.... so turkish imam letano 20tina pati,nikad ne bilo problem mada i sekogas sum bil rano tamu i obicno na tie sto pravat transferi im se dava prednost
фала многу за информациите
 
Член од
8 јануари 2013
Мислења
4.677
Поени од реакции
11.973
Дечки дали би можело да настане проблем ако на датумот кога ги купуваш билетите онлајн и внесуваш пасошот, пасошот ти е истечен или пред истекување. Но кога ќе патуваш, да имаш нов валиден пасош, односно да ти е поразличен од тој што е внесен при купување (кој истекува). Фората е дали може да се купи билети пред да дојде терминот кога ти е закажано сликањето за пасош или мора да чекаш прво да се сликаш, да ти дадат пасошот па после да си земеш билет.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
29.045
Поени од реакции
53.883
Дечки дали би можело да настане проблем ако на датумот кога ги купуваш билетите онлајн и внесуваш пасошот, пасошот ти е истечен или пред истекување. Но кога ќе патуваш, да имаш нов валиден пасош, односно да ти е поразличен од тој што е внесен при купување (кој истекува). Фората е дали може да се купи билети пред да дојде терминот кога ти е закажано сликањето за пасош или мора да чекаш прво да се сликаш, да ти дадат пасошот па после да си земеш билет.
Не ставаш број на пасош кога купуваш карта, барем ја до сега не сум внесувал никаде. Така да, не може да знаат кој пасош ке користиш. Се дур името на картата ти одговара со името на пасошот, не би требало да имаш проблем.

Вака е со Виз Ер, Аустриан, Флај Дубаи, Туркиш и Рајан Ер. За други компании, не знам.
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.603
Поени од реакции
4.483
Помош некој кој е поупатен
направи си преку нет посебно ако сте двајца или повеќе пошто може да не ве стават заедно да седите..мене ми се има случено. Од тогаш секогаш кога е можно правам онлајн чек ин.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom