Евтини авионски карти

Член од
1 март 2010
Мислења
7.707
Поени од реакции
14.312
Дали има некој искуство со Croatia Airlines? Летово ќе патувам прв пат со нив па ме интересира искуство ако има некој.
Разработени се добро, во смисла онлајн чек ин, хигиена, услужлива посада, сето тоа...

Единствено шкрти се некако со храната, на домашни летови само чаша вода нудат, за до Скопје 5 грисини, а оброците за бизнис класа се како закуска, да си знаеш да не идеш гладен :D. Да и како што спомнаа, имаат тесни пропелерчиња, али на кратки летови ги пуштаат само, се издржува.
 
Член од
1 декември 2014
Мислења
1.900
Поени од реакции
3.921
Некој совет за најповолен билет на релација Скопје - Прага? Треба да одам периодов, па гледам најдобра варијанта ми е авионски до Братислава и од таму со воз до Прага. Секој друг совет е добредојден.

Мислам дека ќе се воведува директна линија Скопје - Прага, летово ама не сум сигурен, има некој вакво инфо?
И автобус, flixbus. Не ти мења многу дали од Братислава дали од Будимпешта, кај ти одговараат деновите на летот.

@Igorcemk Мислам два саата после лет Скопје-Загреб ушите ми зуеа и одвај слушав. Али без замерки т.е можеше стјуардесите да се посекси :X3:
 
Член од
3 јуни 2009
Мислења
299
Поени од реакции
288
Дали има некој искуство со Croatia Airlines? Летово ќе патувам прв пат со нив па ме интересира искуство ако има некој.
До Загреб напред-назад.
Ок се, ок услуга, кафе и грицки за саат лет, ништо невообичаено лошо или добро.
Јас летав со Airbus A319 (малку пократки од А320 (WizzAir има такви)), а колега претходниот пат леташе со Dash8-Q400 (тој со пропелери).
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.139
Поени од реакции
15.105
Најчесто за Загреб се Dash, ок лет за саат време, нема што да се пребира. Чекирање не знам, преку агенција идам.
 

Staufer

Cogito ergo sum
Член од
17 јануари 2008
Мислења
14.579
Поени од реакции
19.010
Фала за одговорите! Па имам два пати по саат и мислам се помали авиончиња ама не ми пречи ако има помалце патници искрено да кажам. Добро е што се во Star Alliance групата порано сум имал добро искуство со таа група ко ќе се одкаже лет сепак има добри шанси преку друг правец да стасам до целта, барем пред неколку години успеав во таков случај. Иначе пријатно ме изненади што седиштата без пари можеш да си ги бираш така да бапнав напред далеку од пропелерите :D

Иначе како долгогодишен летач сп Виз и немам толку барања. Штета што на лето цените се ненормални со Виз.
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.603
Поени од реакции
4.483
Preku edreams sakam da zemam karti za Istanbul..Turkish Airlines leta samo koga sakam da zemam dve naednas mi dava 1x 30kg bagaz? Ako stavam posebno pa e isto 30kg..problem e sto koga zimas 2 karti e poeftina ponuda..ima nekoj iskustvo so ova? Inaku ke zemam posebno od dva akaunta po edna karta.
 
Член од
24 март 2018
Мислења
17
Поени од реакции
2
Preku edreams sakam da zemam karti za Istanbul..Turkish Airlines leta samo koga sakam da zemam dve naednas mi dava 1x 30kg bagaz? Ako stavam posebno pa e isto 30kg..problem e sto koga zimas 2 karti e poeftina ponuda..ima nekoj iskustvo so ova? Inaku ke zemam posebno od dva akaunta po edna karta.
А да провериш на официјалната страна на Turkish Airlines.Ем посигурно според мене ( Немам искуства со еDreams ) ем повеќе можности ќе имаш.
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.603
Поени од реакции
4.483
А да провериш на официјалната страна на Turkish Airlines.Ем посигурно според мене ( Немам искуства со еDreams ) ем повеќе можности ќе имаш.
Poskapo e tamu da zemes nego li na drugive..zemav preku travelgenio samo posebno i imam 2x 30kg.
 
Член од
26 март 2011
Мислења
659
Поени од реакции
666
Дали некој букирал карта онјалн во поскоро време за америка?
Преку момондо или трипаир? Искуства?
 

SaltNPepa

Other's envy, owner's pride!!!
Член од
14 септември 2012
Мислења
1.929
Поени од реакции
2.516
Drustvo zdravo. Od onie sto imaat letano za Amerika, ako mozete da spodelite preku koi strani imate bukirano karta? Minatata godina letav preku Sofija, planiram i ovaa godina. Daleku poevtino mi bese otkolku od Skopje.
 

Топче

Арсеналиста
Член од
18 септември 2010
Мислења
9.104
Поени од реакции
14.212
Drustvo zdravo. Od onie sto imaat letano za Amerika, ako mozete da spodelite preku koi strani imate bukirano karta? Minatata godina letav preku Sofija, planiram i ovaa godina. Daleku poevtino mi bese otkolku od Skopje.
Дефинирај далеку поевтино. Каква ти беше рутата? И која разлика во цена?
 
Член од
8 јануари 2013
Мислења
4.677
Поени од реакции
11.973
Drustvo zdravo. Od onie sto imaat letano za Amerika, ako mozete da spodelite preku koi strani imate bukirano karta? Minatata godina letav preku Sofija, planiram i ovaa godina. Daleku poevtino mi bese otkolku od Skopje.
Најефтини летови за Америка од европското тло, се со норвешката компанија која се вика norwegian. Ефтина варијатна ти е од Белград да си земеш, цените во еден правец се движат од 180 евра нагоре, повратна зависи од периодот ама под 400 евра нема, ако одиш во лето и закажеш за близок датум тогаш 700 евра повратна би ти излегла. Софија цените се малку поефтини од Белград, поврзани се и со Бостон. И за Софија и Белград два лета менуваш, од кој едниот најчесто е ryanair до некој поголем европски град, а другиот norwegian.
 
Член од
1 март 2010
Мислења
7.707
Поени од реакции
14.312
Drustvo zdravo. Od onie sto imaat letano za Amerika, ako mozete da spodelite preku koi strani imate bukirano karta? Minatata godina letav preku Sofija, planiram i ovaa godina. Daleku poevtino mi bese otkolku od Skopje.
Провери преку ЛОТ, директно е од Скопје, имаат промоција сега. Иако пишува дека е за летови до 31ви мај, пак доаѓаше некаде околу 500-600 евра ако заминеш до 31ви мај.
 
Член од
1 декември 2014
Мислења
1.900
Поени од реакции
3.921
Croatia Airlines
Web check in napraiv, treba li da pecatam boarding pass?
Ako ne ispecatam sho se dešava?

Tamu da se cekiram na lice mesto, zena li pari?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom