Др. Мирољуб Петровиќ

  • Креатор на темата Hyperion VI
  • Време на започнување

Trent Alexander Arnold

Stamford Bridge, Fulham Road, London, UK, SW6 1HS
Член од
30 јули 2020
Мислења
914
Поени од реакции
4.145
Така е братучед,а на крај ќе завршат со некоја камењарка
;)


Види, у 10 се гаси светло. Немој да се играш ватром да после 10 буде упалено светло.
Имаш 5 минута да се спакујеш.
 
H

Hyperion VI

Гостин


Види, у 10 се гаси светло. Немој да се играш ватром да после 10 буде упалено светло.
Имаш 5 минута да се спакујеш.
Ма човекот е витез,неам зборови па колку добар теолог е,толкувања на „Свето Писмо" тоа се цели епизоди,секое поглавје,засебно
Не ме ни чуди што овија искинативе сатанисти одма ја исфрлија темава од подфорум Религија
 
Член од
23 септември 2015
Мислења
723
Поени од реакции
388
Што е толку поентава со овој човек што има толку многу што го пратат и цитираат а башка тие што го пратат и подржуваат се баш онака заостанати,затупени,смотани,изгубени и се класични "ботови"
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.700
Поени од реакции
6.627
Што е толку поентава со овој човек што има толку многу што го пратат и цитираат а башка тие што го пратат и подржуваат се баш онака заостанати,затупени,смотани,изгубени и се класични "ботови"
Пази што зборуваш за Мирољуб, иначе “Идеш под мач бато“ :vozbud:
 
Член од
23 септември 2015
Мислења
723
Поени од реакции
388
Е и што е овај доткр,секташ,зевзек,политички платеник???
Не го разбирам....тие негови следбеници се најголеми идиоти што сум ги сретнал искрено
само бистрат политики и кажуваат некој совети како да се просветлени...а дремат по кладилници, пушат се коцкаат итд...
Или грешам нешто ?
 
Последно уредено:

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.700
Поени од реакции
6.627
Е и што е овај доткр,секташ,зевзек,политички платеник???
Не го разбирам....тие негови следбеници се најголеми идиоти што сум ги сретнал искрено
само бистрат политики и кажуваат некој совети како да се просветлени...а дремат по кладилници, пушат се коцкаат итд...
Типични балкански мајстори хаха
Следбениците можда се и такви, ама човекот горе-долу ја кажува вистината и најмногу е исмеван поради тоа што “проповеда“ морални вредности, нешто што за денешниот свет е баук.
 
Член од
23 септември 2015
Мислења
723
Поени од реакции
388
Следбениците можда се и такви, ама човекот горе-долу ја кажува вистината и најмногу е исмеван поради тоа што “проповеда“ морални вредности, нешто што за денешниот свет е баук.
Искрено следбениците му се чиста 0....јас знам деца од кога го запратиле имаат затупено и се имаат уништено затоа прашав зошто му се такви следбениците и што проповеда.

ПС.Да на уста зборуваат како да се просветлени
ПСС.Што работаат децата на овој, во која свера се успешни, и што работи или што работел овој делува многу мрзлив???
 
Последно уредено:

The Savior

Is with me
Член од
29 јули 2021
Мислења
4.552
Поени од реакции
9.113
Еве за сите што го поддржуваат идиотов кој вели дека Македонија е само географски поим и дека во антиката била населена само од Евреи. Поимот "Македонец" го рамни со поимот "шумадинец"... Тука ќе видите колку е "паметен"...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom