Др. Мирољуб Петровиќ

  • Креатор на темата Hyperion VI
  • Време на започнување
H

Hyperion VI

Гостин
Српски христијански теолог,конзервативен издавач,како и дипломиран геолошки инженер,јавен говорник,но пред сѐ доктор на „Филозофија".
Роден е во 1965.
Поентата,заради која ја отворам оваа тема е дека дебатите на Др.Петровиќ се длабоко фокусирани на христијанската религија и моралот.
Сепак се работи за особа што ја има библијата „В џеб" и покрај најразличните перцепции за него,кој како сака,некои викаат дека е сатанист,но повеќето викаат дека е правиот извор на вистината.
Секако да напоменам дека е многу популарен меѓу децата и адолесцентите,во Србија,што до сега никој теолог го нема постигнато.
Најпрочуена е неговата фраза:
„Идеш под мач Бато!".
Еве повелете,ја отворам темата за понатамошни дискусии и прибирање на информации.
Бог со Вас!
1597044_26-01.jpg
 
Последно уредено:
Член од
20 јули 2016
Мислења
7.731
Поени од реакции
5.002
Јас читам апологети христијански и атеистички одговори. Така да ова би ми било интересно. Ако знае некој добро видео од овој нека стави. Плус и креационист...не го знам. Нека има и Балканот таков. Баш ме интересира дали има нешто ново да понуди. Сум ги слушал протестантските многу. И целите дебати со атеисти.
 
H

Hyperion VI

Гостин
Јас читам апологети христијански и атеистички одговори. Така да ова би ми било интересно. Ако знае некој добро видео од овој нека стави. Плус и креационист...не го знам. Нека има и Балканот таков. Баш ме интересира дали има нешто ново да понуди. Сум ги слушал протестантските многу. И целите дебати со атеисти.
Еве нешто за почеток:
 
H

Hyperion VI

Гостин
Геолошки инженер кој мисли дека земјата е стара 8000 години.
Врв.
Грешка он мисли дека Земјата е стара околу 6000 г. извини за исправката.
Подоцна ќе цитирам некои видеа,за борба меѓу луѓето и диносаурусите ;)
 
Член од
30 јули 2014
Мислења
5.176
Поени од реакции
16.447
Доктор. Како Неле Карајлич доктор и Доктор Дре или?

Психопат, садист, мазохист, религиски фундаменталист, манипулатор, сељак, песница на великосрпската пропаганда, превртлив пацов, смрден четник итн. Сепак, не можам да кажам дека не сум се смеел на неговите емисии со Тешановиќ.

Веројатно единствен што зборел во емисија за борба меѓу човек, односно Скендер Бег и трицератопс, при валда здрав ум и разум и без никакви супстанци, со крајна сериозност и убеденост во своето. Такви работи не се гледаат секој ден.
 
Последно уредено:
Член од
30 октомври 2020
Мислења
1.465
Поени од реакции
2.931
Грешка он мисли дека Земјата е стара околу 6000 г. извини за исправката.
Подоцна ќе цитирам некои видеа,за борба меѓу луѓето и диносаурусите ;)
И ја ко соларие чат пат си го пуштав да се насмеам, али кога го слушнав дека не јаде месо и зашто... си помислив овој човек сконтал нешто....

Само тоа " демонизиран " го заменив со " забеган у глаата " и многу работи му имаат смисла.

Јес да ова му е бизнис, сега продава и библии мислам... и е фин пример за нашиот план на овие простори.

Љ.

:coffee:
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
24.214
Поени од реакции
39.959
Многу пациентела вртат типови како Мирољуб, и ради тоа би ги забранил. Создаваат чопори равноземјаши, го оглупавуваат народот.
 
M

Macedon1um

Гостин
Од неговите стари денови :ROFLMAO:


Пред некоја недела беа и со Лепомир Бакич во по посета на Македонија имаат 3-4 видеа објавено на јутуб тропаат глупости

Многу пациентела вртат типови како Мирољуб, и ради тоа би ги забранил. Создаваат чопори равноземјаши, го оглупавуваат народот.
Во време кога имаш турски серии, задруги, старлети на секој втор медиум, новинари од типот на саше поликлинико ти се фати за Мирољуб
 

Kajgana Shop

На врв Bottom