Др. Мирољуб Петровиќ

  • Креатор на темата Hyperion VI
  • Време на започнување
H

Hyperion VI

Гостин


Само не ми е јасно, како е на слобода после ова?
Значи не го убил он,дечково си дошол по сопствена волја во институтот,избегнувајќи ги конвенционалните терапии.
Што да му даде Мирољуб,секако дека не е овластен да дава хемотерапии и зрачења.
А,ако така си решил човекот па што можеме ние против тоа.
Едноставно сакал последните моменти од животот да си ги поживее на раат,без притисоци од ближните,еве види ја на пример оваа сестрава,колку е демонизирана,мене ми личи на некоја старлета.
Што повеќе?
 
Член од
28 декември 2015
Мислења
3.378
Поени од реакции
5.840


Само не ми е јасно, како е на слобода после ова?
Ау, арно рече членот џаво однео шалу, ајде што е забеган ама ова е ужас.
Автоматски споено мислење:

Значи не го убил он,дечково си дошол по сопствена волја во институтот,избегнувајќи ги конвенционалните терапии.
Што да му даде Мирољуб,секако дека не е овластен да дава хемотерапии и зрачења.
А,ако така си решил човекот па што можеме ние против тоа.
Едноставно сакал последните моменти од животот да си ги поживее на раат,без притисоци од ближните,еве види ја на пример оваа сестрава,колку е демонизирана,мене ми личи на некоја старлета.
Што повеќе?
Ако е така тогаш не требало да го прима пациентот туку да го упати да се лечи во болница и крај приче.
 

Kanye.brt

Пропо
Член од
29 ноември 2019
Мислења
746
Поени од реакции
1.026
Објаснио.

 
Член од
13 декември 2020
Мислења
85
Поени од реакции
139
Значи не го убил он,дечково си дошол по сопствена волја во институтот,избегнувајќи ги конвенционалните терапии.
Што да му даде Мирољуб,секако дека не е овластен да дава хемотерапии и зрачења.
А,ако така си решил човекот па што можеме ние против тоа.
Едноставно сакал последните моменти од животот да си ги поживее на раат,без притисоци од ближните,еве види ја на пример оваа сестрава,колку е демонизирана,мене ми личи на некоја старлета.
Што повеќе?
Знам дека не си озбилен али по коментарите на you tube гледам дека има и такви што у негова одбрана застануваат.
Само Америка за вакви, имаше случај пред некоја година во Калифорнија мислам, девојче од 16 години преку месинџер убедува дечко да се самоубие и овој се самоубива девојката нормално у затвор иде ни години и се земени у предвид, ни па се виделе некогаш у живо со дечкото се' се одвивало виртуелно исто како и ова не гледам разлика он убедува луѓе да не идат на лекар туку кај него да се лекуваат и како резултат на тоа дечкото умира и никому ништо?
 
H

Hyperion VI

Гостин
девојче од 16 години преку месинџер убедува дечко да се самоубие и овој се самоубива девојката нормално у затвор иде ни години и се земени у предвид, ни па се виделе некогаш у живо
Тоа се некои сатанистички секти,па нормално и тука кај нас постојат.
Има стотици примери,што ти знам Црни Ружи,Плави Китови,Деветоаглени Редови(кои се најопасни моментално и сл.)
Сатанизам БРАТЕ,тоа е се искинато!
Но сепак е лоша аналогијата што ја даде.
Во случајот на Петровиќ не се работи за никакво проектирање на суицидални мисли,напротив докторот му помогнал на младичот да се ослободи од демоните
(Бог да го прости).

Еве ти пример со Боб Марли,уметник, ситуиран човек и покрај сето тоа ги избегнал конвенционалните методи на лечење,крај на прикаската.
Сакал да си умре на раат,по своја волја.
Едино што му замерувам е дека пиел марихуана,што е дрога за призивање на демони.(за тоа ќе говориме во некои наредни емисии).
Секако дека ја поштувам уметноста на Боб Марли.
 
Член од
30 октомври 2020
Мислења
1.465
Поени од реакции
2.931
Значи не го убил он,дечково си дошол по сопствена волја во институтот,избегнувајќи ги конвенционалните терапии.
Што да му даде Мирољуб,секако дека не е овластен да дава хемотерапии и зрачења.
А,ако така си решил човекот па што можеме ние против тоа.
Едноставно сакал последните моменти од животот да си ги поживее на раат,без притисоци од ближните,еве види ја на пример оваа сестрава,колку е демонизирана,мене ми личи на некоја старлета.
Што повеќе?
Колку слушам девојкава... он им дава воче поврче и им прај клизма, сигурно со кафе за детокс... значи он ја застапува Герсон методата... и таму одиш своеволно...

Ја планирав тоа да го пробам... еден ден ко ќе дојде ракот... смртноста со оваа метода е помала него класична кимо медицина... така викаат. Пласибото е појако изгледа?

Љ.
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.904
Поени од реакции
17.556
Тој човек што починал бил Македонец. Единствена причина зошто не одговарал за надрилекарство е тоа што од тогаш бил притиснат од медиумите на власта и од самата власт и од тогаш обработува за нив. Тоа е една од главните работи кој ја прави веќе, напаѓа луѓе кои имаат вистински вредности и се борат од вистинската страна а оправдува луѓе на власта од типот на газдата на пинк.
 
Последно уредено:
H

Hyperion VI

Гостин
Тој човек што починал бил Македонец. Единствена причина зошто не одговарал за надрилекарство е тоа што од тогаш бил притиснат од медиумите на власта и од самата власт и од тогаш обработува за нив. Тоа е една од главната работа која ја прави веќе, напаѓа луѓе кои имаат вистински вредности и се борат од вистинската страна а оправдува луѓе на власта од типот на газдата на пинк.
Нема тука никакво надрилекарство и „протекции",како што ти сакаш да ги презентираш.
Можеби си слушнал за Др.Бранислав Перановиќ,кој со своите методи има 100% успех во лечењето на зависниците од хероин и сите останати пороци.
Преку 1200 излечени!(трајно)
И јас тврдам по сведочења на родители на омладинци,дека неговиот метод е ефективен,значи сите родители плачеа кога беше уапсен Перановиќ!
Тој е сега во затвор,осуден за убиство од прв степен и одлежува робија од 20 години бато.
За што?
Според моите истражувања,тука станува збор за намештаљка од страна на картелите,(меѓу кои е и државата),крај на прикаската.
Еве за да не ме демантирате преку видеото со лопатите,јас прв ќе го споделам:
 
Последно уредено:
Член од
30 октомври 2020
Мислења
1.465
Поени од реакции
2.931
Нема тука никакво надрилекарство и „протекции",како што ти сакаш да ги презентираш.
Можеби си слушнал за Др.Бранислав Перановиќ,кој со своите методи има 100% успех во лечењето на зависниците од хероин и сите останати пороци.
Преку 1200 излечени!(трајно)
И јас тврдам по сведочења на родители на омладинци,дека неговиот метод е ефективен,значи сите родители плачеа кога беше уапсен Перановиќ!
Тој е сега во затвор,осуден за убиство од прв степен и одлежува робија од 20 години бато.
За што?
Според моите истражувања,тука станува збор за намештаљка од страна на картелите,(меѓу кои е и државата),крај на прикаската.
Еве за да не ме демантирате преку видеото со лопатите,јас прв ќе го споделам:
Клизма со кафе... за така господ го создал.

Туку Перановиќ... ќотекот е излезен од рајот?
Овие се демонизирани и он вршел егзорцизам? Евидентно успешно, по сведоштвата на родителите?

Љ.
 
H

Hyperion VI

Гостин
Клизма со кафе... за така господ го создал.

Туку Перановиќ... ќотекот е излезен од рајот?
Овие се демонизирани и он вршел егзорцизам? Евидентно успешно, по сведоштвата на родителите?

Љ.
Па сѐ е тоа демонизирано,мислиш дека и ова што темава беше префрлена во ЧДА нема некоја таква поврзаност со тајните водачи?
Мислам бато,па логично,Сатаната гледа добра,корисна етична тема на форумов,одма му се јавува аритмија 7/8(мења боја,од црвен-блед како крпа) .
Па онда крева слушалица врти:
093 /666-777:
„Здраво модераторе,како по дома?,слушај оваа темата за Мирољуб,веднага да ја преместиш од подфорум „Религија",(ако не,идеш под мач,нормално :( )
И тоа не е ништо случајно.
А иначе Перановиќ е најдобар експерт за лечење од пороци,штета што овие наркомани, сатанисти го стрпаа в зандана човекот ни крив ни дужен.
 
Последно уредено:
Член од
30 октомври 2020
Мислења
1.465
Поени од реакции
2.931
Па сѐ е тоа демонизирано,мислиш дека и ова што темава беше префрлена во ЧДА нема некоја таква поврзаност со тајните водачи?
Мислам бато,па логично,Сатаната гледа добра,корисна етична тема на форумов,одма му се јавува аритмија 7/8(мења боја,од црвен-блед како крпа) .
Па онда крева слушалица врти:
093 /666-777:
„Здраво модераторе,како по дома?,слушај оваа темата за Мирољуб,веднага да ја преместиш од подфорум „Религија",(ако не,идеш под мач,нормално :( )
И тоа не е ништо случајно.
А иначе Перановиќ е најдобар експерт за лечење од пороци,штета што овие наркомани, сатанисти го стрпаа в зандана човекот ни крив ни дужен.
Туку кога сме кај ЧДА миграцијата, не знам за тебе али јас приметив два пати како модераторот напиша нешто остро, дрско некарактеристично за неговиот благ кул пристап лишен од нервоза... и помислив дека во седиштето има една хај тек соба, канцеларија со многу монитори... каде се оди на работа во 3 смени, евидентна е и координацијата со другиот профил, ама и некоординираноста на трите смени... па затоа прва смена вика се пријавувам втора вика се повлекувам... трета пак се пријавувам... а ја се чудам зашто овај човек се предомислува цело време.

Љ.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom