Др. Мирољуб Петровиќ

  • Креатор на темата Hyperion VI
  • Време на започнување
Член од
28 декември 2015
Мислења
3.368
Поени од реакции
5.830
Еве за сите што го поддржуваат идиотов кој вели дека Македонија е само географски поим и дека во антиката била населена само од Евреи. Поимот "Македонец" го рамни со поимот "шумадинец"... Тука ќе видите колку е "паметен"...
Ништо чудно, тоа е став на огромното мнозинство срби. Во секој сврбин чучи мал четник, колку и да се обидуваат да делуваат интелектуално или објективно, секогаш на површина ќе излезе четничкото, како она створењето во The Thing кое излезе од стомакот на научникот :angel:
Автоматски споено мислење:


Мирољуб во Охрид :vozbud:древен сврбски град.
 
Последно уредено:
Член од
6 декември 2022
Мислења
942
Поени од реакции
1.386

Sekako deka Vasko Eftov go pribral.
Се нашле на eHarmony.
Автоматски споено мислење:

Gi nema veke legendarnite vonvremenski klasici na Miroljub na Balkan info na jutub, so Tesa Tesanovic. Neretko znaev da si pustam nekoja od 16te emisii i da si se oraspolozam. Steta bas.
Теша се вратил, од професорска работа во Кина. Така вика Теша, ги учел Кинезите англиски.
 
Член од
30 јули 2014
Мислења
4.657
Поени од реакции
14.502
Убаво објаснето. Можеби некогаш човеков бил духовно добар но со тек на време се изгубил, но од кога стана "јавна" личност прави само зло за нашите народи на овие простори и за нашата вера.
Dokolku praime muabet za pravoslavieto, Ljubomir nitu go proklamira, nitu ima poima od nego. On e klasicen subotar, adventist ili sto i da e. Ne e ni vencan vo crkva, ima zboreno kako posle maticar dosle kaj nego doma so nevestata i najbliskite a on imal spremno posen podvarok za vencalen rucek :pos:
 
Член од
3 јуни 2022
Мислења
457
Поени од реакции
975
Мирољуб е комедијант, он збори со цел за да каже нешто контроверзно што ќе те насмее. Сеа некои што го сфаќаат озбилно е др работа.
Не би рекол дека е комедијант, типот живее едно добри 90% од работите што ги пропагира. Погледни му ја обиколката на куќата во село и се ќе ти стане јасно
 
Член од
23 септември 2015
Мислења
674
Поени од реакции
340
Не би рекол дека е комедијант, типот живее едно добри 90% од работите што ги пропагира. Погледни му ја обиколката на куќата во село и се ќе ти стане јасно
Искрено јас за овој човек разбрав од колеги и другари.
На почеток ок ми изгледаше...но со тек на време сватив дека е преварант..и го баталив...инаку ок е типов едно 35% ево 60% според мене.
 
Член од
6 декември 2022
Мислења
942
Поени од реакции
1.386
Не би рекол дека е комедијант, типот живее едно добри 90% од работите што ги пропагира. Погледни му ја обиколката на куќата во село и се ќе ти стане јасно
Го беа седнале него на некој хрватски подкаст да им објаснува за минатото на Балкан Инфо додека во него биле заедно со Теша, од она што го кажа излегува дека многу повеќе се разговарало со цел за самопромоција, кликови, фаќање пари од Јутуб, промоција на туристички дестинации отколку за докажување теории, презентирање факти и копање докази.
 
Член од
23 септември 2015
Мислења
674
Поени од реакции
340
Вика сатански систем ?
По кој закон е дозволено насилство,дискриминација,кражби,брзо возење, трговија со луѓе и слично ?

Вика медицината е мафија?
Која медицина препорачува пушење цигари, преработена храна, алхолох,газирани пијалоци,пржено,шеќер и слично?
Aко не постои медицината за 1 година ке изумри минимум 50% од населението

Вика школото е дебилана ги учеле да се дрогирет децата?

По кој предмет тоа?Баш напротив ни држеа предавања за штетностите на дрогата...ни кажуваа да се јади овошје,зеленчук,физичка активност,да си хуман,чесен и слично .


Вика банките ова она...?
Подобро да ги однесиш парите во банка да ри ги чуваат и да работаат со нив него дома ри да дојде некој да ти ги укради и да те повреди ако одиме во екстрем...ако сакаш можеш дома да ги чуваш...ме си приморан на ништо...

Има завршено 4 факултети тоа се 16 години минимум... 18+16= 34.
Човеков се гледа ништо нема работено....цел живот.

Има 2 жени едната ~30 години а тој има можда 60...
Децата му се без средно образование...ќерка му 100кг...дреми по концерти син му месечар игра игри на компјутер...кај им е приватниот бизнис...

Кажува физичка работа... тој све прави за тоа да го одбегни....
Кажува око за око заб за заб,каменување до смрт и под мач...како во теократија...што не е баш паметно за во 21 век. (а и тој би одел под мач како и сите ние :D )
Кажува све најдобро за некои српски револуционери што вршеле геноцид во Босна...прв г*золижач на системот.

ПС. Слушнав бил обвинуван и опоменуван за надрилекарство неколку пати,поради смрт на некој Македонец

Инаку во ред е, не е лош кажува да се јади растителна храна,да се спие на време,физичка активност,да се работи, да не се пие газирано и слично.
Друго паметно не ми текнува што кажал...го немам толку пратено.Системот е убав луѓето не чинат @Imtechiquemk .
И ти знаеш дека све ова што го пишав е вистина но Мирољуб малце глуми херој демек тој сам против системот...ево исправете ме сако грешам..сепак не го знам многу...
 
Последно уредено:
Член од
29 јуни 2014
Мислења
20.333
Поени од реакции
32.272
Не би рекол дека е комедијант, типот живее едно добри 90% од работите што ги пропагира. Погледни му ја обиколката на куќата во село и се ќе ти стане јасно
знам, тоа ми е јасно што има луѓе кои му веруваат на муабетите. Човекот тоа го користи максимално да прави кеш од нив.
 
Член од
3 јуни 2018
Мислења
303
Поени од реакции
134
Само читање библија таа е една и едина вистина
 

Kajgana Shop

На врв Bottom