Драга Кајгана (виртуелен дневник)

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.493
Бурекот со кулен од локалната бурекџилница на @Клипче е најдоброто нешто што сум јадела од пекариве оваа година :cuc: Има вкус дечкото што да предложи.
 
Член од
7 април 2013
Мислења
183
Поени од реакции
325
Кајгиии, уште еден човек го гледаше Боксинг Хелена :angel: С.р.е.ќ.н.а сум, конечно по послуша за филмот, т.е. некој ме послушал за филмови. :X3:
П.с. уште ми се лути другарот што му реков да го гледа боку но пико, ама морав да го потролам некако. хехехе :pipi:
 
Член од
23 март 2011
Мислења
1.052
Поени од реакции
954
Драга, периодот сега така е безвеза, секој те прашува каде за Нова? И сите незнаат, сите немат појма и план, и на крај сите со заден план па во последен момент отишле на забава. Колку дволичен свет

Sent from my 6036Y using Tapatalk
 

smihajlo

Superposition, Relentless
Член од
11 август 2010
Мислења
3.679
Поени од реакции
4.413
ДК
Заборавив да го скријам роденденот и ми го испамаа цел ѕид ахахаахах

П.С Лани тоа ми беше една од попаметите одлуки :pos:
 

Kostic

Sadio smokve oko Tadz Mahala
Член од
31 јули 2009
Мислења
9.856
Поени од реакции
5.611
Kolku e jako koga namesto tatko ti da ti dava pari, da rabotish za drugar na tatko ti i da ti bide shef
Learn alott from that guy.
 
B

Blade Torch

Гостин
Она кога за прв пат ќе отидеш на гости кај некој другар и неговите те гледаат замислено и почнуваат заинтригирано да те прашуваат кој си- чиј си, некогаш и по два-три пати.
Кога ќе ти текне дека сите тие прашања можеби се бидејќи им личиш на некој од твоите родители со кои правеле "нешто" во младоста...:pos:
 
Член од
4 јануари 2008
Мислења
2.365
Поени од реакции
5.115
First world problem
Дали да идам за Нова Година кај друштво кое не ме ебава ни 2% освен личноста која ме вика.
Или да останам дома со мојот филмски репертоар.
Факт е дека и во двата случаја ќе бидам исфрустриран и разочаран. :P
 

парва

errorhead
Член од
12 јуни 2014
Мислења
3.510
Поени од реакции
19.986
Драа

И ја беше у суботу после собиранку у мкц. Гужветина, транз.
Али кој кур пушиф цигаре унутра кд е забрането.Некој ми га изгореја дукс ноф одпозади. Камион да ве згази на плетфар или на стражу,да умрете док да дојде брза помош.Пикафци низаедни издркани.
 
Член од
13 април 2008
Мислења
7.589
Поени од реакции
6.945
- Кај нас дома Дедо Мраз доаѓа(ше) на Нова Година со поклоните наредени под елка утрото на 1-ви, а не на Божиќ :toe::toe:
- Мајка ми куќата ја претвори во епилептични дворац из Недојдије. Нема ќоше на спратот шо не трепка. Уште Бамби фали ..
- После сто години заиграв игра на ПЦто (Бетмен:rolleyes:) и се потсетив на филингот ''У пм, заглавив цел ден на вториот главен''
Ако го положам испитот пред Нова Година, неофицијално сум магистар. Бос магистар, да ми личи дома само и да закачам још једна у низу официјална и објективна потврда за моите вештини и познавања. Nice.
- Положив. :cautious::vozbud:
- За Нова Година осеќам дека ќе си земам еден јегер, 3 кг мандарини, и ќе се овоштам домаќински во пижами со новогодишната програма на една регионална телевизија, која се научив дека ја водела една другарка :icon_mrgr::icon_mrgr:
 

Anco

За солун ДА, ЗА срем НЕ
Член од
1 ноември 2011
Мислења
8.603
Поени од реакции
15.404

па и столче си понеле децана...
еее, се сеќавам на времето кога полни беа жолтите поштенски сандачиња па стававме честитки и над нив, на Ристичева Палата иако беа повеќе такви беа преполни пред новата 1968 година.
----------------------
Драга кајги,сакам да ти пратам честитка новогодишна...те молам дај адреса.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom