Драга Кајгана (виртуелен дневник)

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.906
Поени од реакции
84.311
Ја...најбољи филм шо сум го глеал до сеа....е оној со музика..на ќелавиот шо му ја земаа душата...он беше во количка се шеташе се шеташе таму кај пензионерите у домот..и тие му викаа ќе умреме сите, гони се у пичку матер...а он беше со главом низ ѕид шо се вика и седеше таму во собата со другите....и седеше листаше листаше тоа книгата со листови..и тоа ночта му се врати сликата на ќелавиот кога му успеа кариерата како млад...и он дека беше сега пензионер и како старец беше навежбан и насниман...седеше таму со пензионерите и инвалидите и апашите и гледаше телевизија.....и гледаше спотови...и тогаш му се појави слика пред очи цел живот шо го имaл како млад....и после кристина ричи се појавуе пред него и она нешто денса..и...а... денса...и после тоа му ја зеде душата....а....а...исто..исто како и на бебето што после ќе му ја даде душата...хаха....ха....

 

ЈуријАркадиевич

Модератор
Член од
10 мај 2010
Мислења
1.793
Поени од реакции
7.017
Olja Savičević-Ivančević
NE ČITAŠ ŽENE
Kažeš ne čitaš žene
Što bi ti one mogle reći
Naučile su te govoriti
Naučile su te hodati
Naučile su te jesti
Naučile su te pišati
Naučile su te voditi ljubav
Uistinu što bi one
Mogle znati o tebi
I tvome iskustvu
Sva ta stoljeća nisu iznjedrila
Jednu koja bi bila velika
Kao veliki pisac
Kojemu je prala čarape
Kažeš ne čitaš žene
Žene su te učile čitati
Učile pisati
Učile živjeti
Uistinu, dječače
Bio je to
U najboljem slučaju
Uzaludan posao
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.790
Поени од реакции
33.597
За нив се воделе војни, се сечеле вени, биле (и се) нечии музи, инспирации, мечти, папоци на светот, femme-fatales, Лорени, Беатричеа, Дулчинеи, Ератоа, Полихимнии, Урании, Дениции... Се уште не вртат околу малото прсте, не маѓепсуваат некои со очите, други со меѓуножјето (ти Кајгано, со што не маѓепсуваш, со јајцата? :kajgana:). Среќен Осми март до сите госпоѓици и дами, без вас светот немаше да има смисла. :love:
 
Член од
10 октомври 2011
Мислења
6.098
Поени од реакции
9.903
Драги жени и тие што се осечаат така, нека вие е среќен и убав денов, и секој нареден. :smirce::love:
 
Член од
17 јануари 2019
Мислења
3.312
Поени од реакции
7.446
Денес во 21 век сфатив зашто нашите сограѓани Албанци цело време се бунеле, замисли во една држава 30 години да ти биде одземено правото да плаќаш данок!!!

Ало Меѓународна, хелсиншки се слушаме???
 

Kajgana Shop

На врв Bottom