Драга Кајгана (виртуелен дневник)

Петра П.

насмевка
Член од
16 јануари 2008
Мислења
2.338
Поени од реакции
4.456
Кај,
Денес имавме прв тест за практично мануално и автоматизирано тестирање на веб. 12 саати со една мала пауза. Веќе разбирам како и зошто издржуваат луѓето што го работат ова!
 

Bodhidharma

Avatara
Член од
17 септември 2011
Мислења
9.588
Поени од реакции
12.712
јебала ве граматика, поглупа работа ни била ни ќе биде.....не гледате бернулиева равенка да научите или принципи на термодинамика на пример.
Настрана тоа, баш би сакал да и ја видам пупката(млазница) на Агда како инџектира топло пресно млеко у камерата на Луси...тоа е веќе видео материјал за паметење....
 
T

Torchyrus

Гостин
Драга...
Ќе се обидам накратко да се надоврзам на едно многу занимливо мислење од пред недела дена со уште поинтересна случка која ме изнасмеа, како мене, така и многу од вас. Случајно го видов вчера, а еден дел баш ми привлече внимание.
Покрај јаката дешавка, како од филм, книга на Mark Twain или некој со појака имагинација дури и од него се работи и за луѓето отров.
Луѓе кои речиси секојдневно ги среќаваме во нашето опшество. Нив, за жал ги има многу, но повеќе или помалку се познати на поширокото и потесното опкружување во кое виреат, па можеш да се заштитиш, ако ништо друго барем да не ти крадат енергија и време. Тие не се кријат од тоа што се и се отворено отровни за сите околу.
Единствен поголем отров од овие познати отров луѓе се оние од сличен калибар, ама подзасркиени и не многу експонирани. Да речеме не се магистри, јавни личности, политичари или некој друг вид функционери, не се целосно вистински познати на опкружувањето и најчесто нив не ги гледаш со овие првите, но се спремни да им се улижуваат ако имаат потреба.
Ситни души со комплекс на нижа вредност кои се вечно недокажани, желни за внимание, ликови кои се разбираат од сѐ и се експерти за сѐ, арно ама се некој друг им е крив.
За реакција плус на социјални мрежи и по некој аплауз, за да бидат интересни во состојба се и од газот да си апнат.
Најчесто сознанијата им се темелат на тоа што слушнале од "другарите" за кои нормално кога не се заедно одма почнуваат да јадат го*мна.
Си веруваат на лагите кои си ги кажуваат сами на себе и секогаш се споредуваат со други, а никогаш сами со себе.
Епа, Драга Кајгана, со вакви нијанси на отровни и екстремно отровни луѓе, кои ги има насекаде, не треба да не чуди што луѓето вадат Бугарски пасоши и бегаат што подалеку од тука.
:toe:
 
Последно уредено од модератор:
Член од
13 јули 2006
Мислења
8.944
Поени од реакции
8.780
Драга Берицки како и секогаш право во целта, и јас се прашувам, до кога ова модниве креатори, сите педери, ќе ни креираат прецепција за што е убава жена.

 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.316
Поени од реакции
81.957
Ди Кеј

Ми ѕвони непознат број и нормално, пошто у самоизолација кревам на телефон, секој муабет и потрошена минута ми е драгоцена zs не проаѓа време па да ме јебеш.

Ало, Филип?
- Да
Од полиција се јавуваме, дома си?
- Да да, уште утре и завршувам.
Епа супер, ај утре кога ќе те побараме, кажи ни да те тргнеме од список, да не ти вртиме.
- Нема проблем, договорено.

Сакав да кажам, да ти ебам државата најјака на цел свет што функционира на база на доверба :love:
 
Член од
16 јануари 2013
Мислења
2.380
Поени од реакции
3.642
Може да се каже дека напредуваат луѓево, еве денеска комшивката што и беше дојдена на мајка ми на кафе ме праша „Абе, може не требаше да дојдам“. Се по список неразумно!
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
3.454
Поени од реакции
9.038
Драга

Почна годинава да одзима лоши луѓе, меѓутоа не потсети дека сеуште трае и продолжи да зима и добри луѓе. Почивај во мир Мустафа, наш драг Изете...
 

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.020
Поени од реакции
29.895
Дури примав системи, гледав некои кратки анимирани цртани на телефон. Не поминуваше времето да го е*aм. Еве овој ми остави добар впечаток.

p.s од ко спадна температурата нормално, пред тоа ги броев ресите од плочките над мене :D

 

bokser_mk

Баксуз
Член од
29 јануари 2012
Мислења
1.183
Поени од реакции
1.521
Draj aj neka pomine ovaa prokleta godina gi brojam denovite neka pomine veke ednas
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.316
Поени од реакции
81.957
Ди Кеј

Апдејт, да ти еам....

Ало, Филип?
- Ало, да, Филип на телефон.
Дома си? (Нема ни кој е, што е, тоа треба јасно да ни биде на сите, нели).
-Да да ама денес ми е последен ден, ми рекоа да Ви кажам за да ме тргнете од список.
Тебе кој ти даде решение за изолација?
- Па, (скроз збунет и у паника, не знам зошто) Институт за јавно здравје, ваљда или кои и да беа, не знам.
Значи не МВР? Епа кога ќе стигне од таму до МВР, тогаш ќе те тргнеме од список, до тогаш ќе се водиш ко болен.
- Добро, фала....
Чао.

Е сеа, да ти ебам државата што не верие на збор да ти ебам.

Сабајле и се јавувам на матичната, ми вика дека сум уште на список ама слободен сум да шетам али да сум бил сигурен, да се јавам кај тој што ми праел епидемиолошка слика или како и на куров да се вика тоа пред 10 дена. Океј, барај го бројот, мачи се (ја барав девојката што ми вртеше, убав глас, ја запамтив, Тамара hehehehe) и ја најдов. Се јавив, се претставив. Секако, немаше поим за која личност станува збор ама фер и коректно, ми зема име презиме, матичен и адреса и рече да проверам и те барам. За саат време се јави и ми рече дека сега сум во оздравени и слободен за движење.

После ова, се дешава ситуацијава со мистер милицаец и јас сум у бунило али шо ги ебам, чекам уште 1 саат и излагам да пуштам чекор, да прошетам, да се изнадишам од гнасниов воздух и ваљда да закачам нешто на плуќа ко прав скопјанец.
 
На врв Bottom