Драга Кајгана (виртуелен дневник)

Bodhidharma

Avatara
Член од
17 септември 2011
Мислења
7.628
Поени од реакции
7.942
Возам прееска накај работа и ме поминува еден црн Хамер таблица 666.....си викам ај, не е крајот на светот. За некоја минута гледам еден црн Пасат 6662 број на таблица. Ме фати малку страв, си викам сигурно нема уште еднаш трите 6ки да ги видам. И додека го контемплирав крајот на светот гледам еден сив Голф 6 со таблица 9666 :shook:

По некад се случуваат чудни ствари.....сега да ги барам по таблици дали во цел ден ќе видам 666.....ај ваљда не е стварно крајот на светот :(
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
80.707
Поени од реакции
179.041
Вчера ни ги пуштија корпоративните фотографии за новата Кајгана, се прашувам само дали треба на дотичната да и ги пратиме ние за да ги раздава по ПП или ќе си ги преземе од шерпоинтот? ;)
 
Член од
6 мај 2018
Мислења
656
Поени од реакции
1.158
Справи за пишување отсекогаш биле фасцинантна ствар, ги има во сите форми, бои, конфигурации и цени. Асален господин што сака да фрла пара, пре би си земал една таква скупа справа за куцање, сто пути боље од другите справи за играње. И на нејзе ќе прави други игри за справи за куцање. Какви све чуда се случуваат кога човек ќе увиди дека копчињата за куцање се исто така и копчиња за играње! Па ќе фати да каста по сто спела на WoW, да игра моби, RTS и фпс на компетитивно ниво, нешто што не може да се изведе на справи со јапонски дигимон игри за луѓе со коси очи!!!! :mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad:

:mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad:
 

kazioX

Примерен форумџија
Член од
28 април 2011
Мислења
3.200
Поени од реакции
8.247
Знаете како луѓето ги заебуваат кога ќе нарачаат некој производ со нула reviews од АлиЕкспрес и наместо вистинска облека ќе добијат облека за кукла? Епа пред некој ден од Office Plus ни стигна ова во фирма. Паричката е чисто за споредба.
20200519_142038.jpg
 
Последно уредено:

Стев

Word Bearer of the New World Chaos
Член од
19 декември 2019
Мислења
1.446
Поени од реакции
1.599
Кој ќе ми курац игра за пи-си ебате... Да играм ко пештерски човек на справа која е измислена за пишување?
1590234211494.png
Последниот пат кога проверив, палците се мајмалце развиени движечки органи во целото тело. Така да мене не ми треба АИМ АССИСТ
Згора на тоа , во видно поле ми се сите копчињеа/
Фрејм рејт супериорен, модуларност огромна. И згора на тоа на ПИ-си игра можеш да ставиш џојстик , ама не тастатура на козола.
Единстевеното нешто што ги одржува конзолите се ексклузиви.
Згора на тоа, игрите пак треба да ти се кодирани со тастатурата. Аргументот ти е инвалиден....
 
Член од
26 јуни 2013
Мислења
2.616
Поени од реакции
11.922
Секој пат кога ќе видам реклама на инстаграм која ме прашува дали сакам да бидам богат,и да заработувам од дома автоматски сакам да останам сиромав цел живот.
 

Нuкола

Ганџамен
Член од
24 мај 2005
Мислења
5.066
Поени од реакции
12.839
Ќе ја заклучам на 20тина минути темава. Возам во гужва сум и не знам кого да го банирам.. а 10тина пријави стигнаа наеднаш, и се збунав.

Едит: Модераторите ќе одлучат што понатака.

Едит2: Темата е отворена.
 
Последно уредено:
Член од
15 јануари 2008
Мислења
2.551
Поени од реакции
2.878
Pocituvani pisateli na tema Virtuelen dnevnik, bidejkji posledniot period toleriravme slicni mislenja so indirektni repliciranja, kje gi ostavime i poslednite za koi dobivme prijavi.
Tolerancijata oficijalno zavrsuva vo ponedelnik, sto ne znaci deka treba do togas da spamirate .
Svesni sme deka periodot e napnat i stresen i DK bese tuka da ve soslusa i opusti.
Ostanete so dobro zdravje i raspolozenie.
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
24.334
Поени од реакции
35.994
Dear K,

Една од најубавите работи на форумов е кога со своите постови ќе предизвикаш широк спектар на емоции. Некогаш, без да знаеш, без никаква намера, ќе допреш до луѓето, ќе им го промениш денот, ќе им ги разбудиш чувствата... и тогаш знаеш дека вредел секој потрошен час на форумов, затоа што си го направил светот поубаво место за живеење.

Макар и да си допрел само до еден човек.
Макар и тој човек да е глуп јувенташ.
Макар и да е глуп јувенташ што не разбира колку добра серија е Пријатели.
Макар и да е тоа @Scirea. :love:

scirea.JPG
 
На врв Bottom