Драга Кајгана (виртуелен дневник)

Член од
6 мај 2018
Мислења
1.140
Поени од реакции
2.734
Справи за пишување отсекогаш биле фасцинантна ствар, ги има во сите форми, бои, конфигурации и цени. Асален господин што сака да фрла пара, пре би си земал една таква скупа справа за куцање, сто пути боље од другите справи за играње. И на нејзе ќе прави други игри за справи за куцање. Какви све чуда се случуваат кога човек ќе увиди дека копчињата за куцање се исто така и копчиња за играње! Па ќе фати да каста по сто спела на WoW, да игра моби, RTS и фпс на компетитивно ниво, нешто што не може да се изведе на справи со јапонски дигимон игри за луѓе со коси очи!!!! :mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad:

:mad::mad::mad::mad:



:mad::mad::mad::mad:
 

kazioX

Примерен форумџија
Член од
28 април 2011
Мислења
3.822
Поени од реакции
10.551
Знаете како луѓето ги заебуваат кога ќе нарачаат некој производ со нула reviews од АлиЕкспрес и наместо вистинска облека ќе добијат облека за кукла? Епа пред некој ден од Office Plus ни стигна ова во фирма. Паричката е чисто за споредба.
20200519_142038.jpg
 
Последно уредено:

Стев

Rockscourge Stevahn
Член од
19 декември 2019
Мислења
4.413
Поени од реакции
4.237
Кој ќе ми курац игра за пи-си ебате... Да играм ко пештерски човек на справа која е измислена за пишување?
1590234211494.png
Последниот пат кога проверив, палците се мајмалце развиени движечки органи во целото тело. Така да мене не ми треба АИМ АССИСТ
Згора на тоа , во видно поле ми се сите копчињеа/
Фрејм рејт супериорен, модуларност огромна. И згора на тоа на ПИ-си игра можеш да ставиш џојстик , ама не тастатура на козола.
Единстевеното нешто што ги одржува конзолите се ексклузиви.
Згора на тоа, игрите пак треба да ти се кодирани со тастатурата. Аргументот ти е инвалиден....
 

Bitcoin

Член од
24 мај 2005
Мислења
5.530
Поени од реакции
13.903
Ќе ја заклучам на 20тина минути темава. Возам во гужва сум и не знам кого да го банирам.. а 10тина пријави стигнаа наеднаш, и се збунав.

Едит: Модераторите ќе одлучат што понатака.

Едит2: Темата е отворена.
 
Последно уредено:
Член од
15 јануари 2008
Мислења
5.041
Поени од реакции
12.031
Pocituvani pisateli na tema Virtuelen dnevnik, bidejkji posledniot period toleriravme slicni mislenja so indirektni repliciranja, kje gi ostavime i poslednite za koi dobivme prijavi.
Tolerancijata oficijalno zavrsuva vo ponedelnik, sto ne znaci deka treba do togas da spamirate .
Svesni sme deka periodot e napnat i stresen i DK bese tuka da ve soslusa i opusti.
Ostanete so dobro zdravje i raspolozenie.
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.311
Поени од реакции
57.753
Dear K,

Една од најубавите работи на форумов е кога со своите постови ќе предизвикаш широк спектар на емоции. Некогаш, без да знаеш, без никаква намера, ќе допреш до луѓето, ќе им го промениш денот, ќе им ги разбудиш чувствата... и тогаш знаеш дека вредел секој потрошен час на форумов, затоа што си го направил светот поубаво место за живеење.

Макар и да си допрел само до еден човек.
Макар и тој човек да е глуп јувенташ.
Макар и да е глуп јувенташ што не разбира колку добра серија е Пријатели.
Макар и да е тоа @Scirea. :love:

scirea.JPG
 

TrendS

Work Smart, Not Hard
Член од
14 декември 2018
Мислења
4.405
Поени од реакции
29.797
Викенд..пријатна домашна атмосфера. Бидејќи живеам на последен кат и не пречам на никого, од време на време практикувам на тераса да правам скара (секако на електрична).
Таков беше и денешниот план....мераклиски го измаринирав мевцето уште рано сабајле, попладнево си излегов на тераса, пивцето ме чека....месото до мене. Ја палам скарата и за кратко време гледам силно вжарување на еден дел од греачот. Инстиктивно во скок се тргам назад и имаш експлозија. За скарата ич не ми е гајле, среќа што не летна некое парче од греачот во мене, а за месото лесно е, ќе оди во тава.
Тоа беше пред пола саат, а уште неможам да се си дојдам на себе....ме стресе моментот кога експлодира.
 
T

Torchyrus

Гостин
Драга Кајгана...
Уживам кога правам мезиња, закуски и јадења за мој мерак и мерак на драги личности...
Се препуштам комплетно се фокусирам и не мислам на ништо друго, дефинитивно за мене нема подобра релаксација од тоа...
Еве од прилика како изгледа...
IMG_20200523_192217_159.jpg
Две негативни работи...
Секогаш правам од вишок храна (поголем трошок и влог) и секогаш пијам повеќе од што треба....
Порано второто не ми беше ич проблем, ама еве сега сеќам дека полека ми е ...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom