Драга Кајгана (виртуелен дневник)

Член од
7 септември 2016
Мислења
19.595
Поени од реакции
34.784
Кајг,
замисли за нашите момци европски шампиони немаше место за директен пренос на националната МРТ - С Р А М О Т А !
поточно немаше никаков директен пренос на Вардар на ниедна ТВ !!!
а тоа Евросонгот толку се посвети внимание за едно 7 место кај хомичите организатори, а за спортот? а бе ...невидена работа! :mad:
БРАВОООО за нашите момци, пречек на ЕВРОПСКИ ШАМПИОНИ под Порта Македонија:oeoeoe:
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.897
Поени од реакции
84.267
Стинг. Вардар. Народот во Македонија.

Тоа е тоа.

Преепски ден.

РК Вардар се пресвртница во државава, целиов менталитет е неверојатен.

Шампиони!

П.С. Shoutout to Влатко Ѓорчев и Радмила Шеќеринска кои што ги видов вечерва :icon_lol::icon_lol:
 

a9mkd

Љетиф
Член од
14 јуни 2015
Мислења
495
Поени од реакции
274
ДК,
Ми се купува мотор за да возам по Партизанска како дивјак затоа што имам мало к:sekcza:.
 

Darklady

Модераторка
Член од
29 октомври 2011
Мислења
5.544
Поени од реакции
34.850
Кајганке :pipi:

Мала ретроспектива од викендов

Притисок 300, пулс 100, грло volume max, мили и драги соседи од срце Ви се извинувам за нарушувањето на јавниот ред и мир до доцни часови. :icon_mrgr:

Ми се допаѓа споредбата со Давид и Голијат, како малиот и голорак Давид ја добива битката против моќниот Голијат. Ми се допаѓа што секогаш не сметаат за аутсајдер и баш како за инает од никаде никако ќе им ги помрсиме сметките и ете не на пиедесталот. Ми се допаѓа кога знаеме да се вратиме од отпишаните и да му покажеме на светот дека парата не секогаш е доволна за загарантиран успех. Баш кога немаме што да изгубиме, со крв и пот, знаеме како до посакуваната цел.

Момци, секоја чест.
Наклон за храброста, за пожртвуваноста, за посветеноста. :oeoeoe:


П.С. Ве молам да ја оставите Дунавка да се слика на раат со пехарот, заедно со Бокита:pipi:
 
Член од
15 јануари 2008
Мислења
5.041
Поени од реакции
12.031
Драга Кајгана...не можам да доседам на работа..ми се спие, ми се пие, ми се шета...нема ни 2...
 
Член од
26 февруари 2016
Мислења
5.419
Поени од реакции
13.587
Понеделник попладне е, се враќам на форумов после 10 дена и одма додека ме држи еуфорија да се пофалам дека ја одживеав најдобрата недела во мојот живот до сега... :cool:

Пет дена на своја рака во Барселона... Остварување на childhood dreams на велико. Нормално прво на „мојот“ Камп Ноу па све остало. Пет дена максимум шетање и забава нормално колку што беа можностите. Дури срце ме болеше кога морав да се вратам назад...

За крај како шлаг на тортата концерт на Стинг на Градски. Па поради концертот на мајсторот се погоди да бидам во Скопје баш за прославата на Вардар. :cuc:

Одамна не сум бил вака полн со позитивна енергија. Ова патување ми дојде некако како финале на сезона во серија. Ставив точка на еден период и од денес започнувам нов, со нови планови и предизвици. (y)
 
B

Beginner

Гостин
Леле колку неспособна вукојебина сме тоа е чудо таман ке помислиш тоа е тоа го допреле дното они не. Во 21 век да немаш вода цели 3 дена по ред алоо ТРИ дена без вода ова е веке 4ти и што е најтрагично уште нема. Па до толку сте неспособни да го направите дефектот ама знаат 2 к сметка да ти пуштат. Во ебано камено време не вратија. И тоа бидејки се работи за 2-3 улици не се ни замарат толку. Ми иде да ги замарам македонскиве медиуми да објават нешто за ова ама и да им пишам реално кур не ги боли ипак не се работи за Скопје.

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
 
Член од
30 август 2017
Мислења
997
Поени од реакции
1.433
Драга кога инсистираат да не ги сфатиш работите лично сфати ги лично зошто за тебе се... само што немат муда тоа во лице да ти го кажат
 

Anco

За солун ДА, ЗА срем НЕ
Член од
1 ноември 2011
Мислења
8.603
Поени од реакции
15.403



D..... eve vidi ne nas deca rodeni posle ratot,,,epa nema stomaci epa nema de,nema znaes zosto...
zatoa sto sami si berevme cresi,ne cekavme dedo da ni nabere kako mene sto me teraa denes vnucite.
Vidi samo sto rabotevme po fizicko posle ratot,glej kako se kacuvame.a densnive na cresa nemozat da se kacat.
 

ЈуријАркадиевич

Модератор
Член од
10 мај 2010
Мислења
1.792
Поени од реакции
7.012
Утре ќе ги гледам Cigarettes after sex по трет пат и во трета држава. Првин, ги гледав во Белград, а потоа во Скопје и сега во Вроцлав. Положив два испита тука, избрав тема за новата дипломска и имам некои планови за иднина. Конечно, планови. Иднина.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom