Драга Кајгана (виртуелен дневник)

Дискусија во форумот 'Општи муабети' започната од Acid, 2 март 2015.

 1. Петра П.

  Петра П. насмевка

  Член од:
  16 јануари 2008
  Мислења:
  1.807
  Допаѓања:
  1.910
  Супер ден денес.
   
 2. Stefan-kobe

  Stefan-kobe

  Член од:
  23 август 2010
  Мислења:
  26.985
  Допаѓања:
  56.740
  Го имаме победникот за денес.
  upload_2018-12-5_13-45-58.png
   
  На Васил МКД, Huddle, Scirea и уште 3 други им се допаѓа ова.
 3. whatto

  whatto

  Член од:
  26 јуни 2013
  Мислења:
  2.182
  Допаѓања:
  8.399
  Девојки и момци може да престанете ама онака сериозно

  [​IMG]
   
  На batitit, Васил МКД, Beric Dondarrion и уште 9 други им се допаѓа ова.
 4. idividi

  idividi

  Член од:
  25 март 2009
  Мислења:
  38
  Допаѓања:
  223
  [​IMG]
   
  На Васил МКД, Ultracasual, whatto и уште 4 други им се допаѓа ова.
 5. Кеплер

  Кеплер

  Член од:
  14 јануари 2015
  Мислења:
  4.946
  Допаѓања:
  6.410
  ДК,

  толку ли се дојдени поголемиот дел до 3-4 квадрати да украдат од туѓото, денес се расправав со еден таков идиот, гради зграда, има милиони и од старт кради државно земјиште за да ја направи оградата :tapp: Со мочани 20цм што ќе му стане дворот поширок ќе се збогати копукот :mad:
  За вакви работи се повеќе ги замразувам луѓето, во гроб ли ќе ги пикнат парите да му ибам спечало.
   
  На Vlatko_Gjorce, Џоли_06, krkac и уште 11 други им се допаѓа ова.
 6. Vori

  Vori СИСЬКИ ДВИГАТЕЛЬ

  Член од:
  23 март 2009
  Мислења:
  5.420
  Допаѓања:
  3.605
  Мометалната накедонска музика и сцена се однесува како курва на старата македонска музика до 2000та .
  Седнуваш на секоја популарна песна и ја дудлаш сто пати со препејување . П:С. Глупи се Македонците .
   
 7. Aleksandar91

  Aleksandar91

  Член од:
  16 април 2014
  Мислења:
  3.776
  Допаѓања:
  3.749
  Дотеран ,пицнат со тешки паришта на сметка.Продава шема низ градот.Вози луксузни коли,клецка женски 30години помлади.Џекче право.
  Колата од 100 000евра ја паркира на места обележани за инвалиди.Нормално,не плаќа помочани 20-30 денари за паркинг додека го пие кафето.Дечките што работат не пријавуваат за да ја дигне пајак,пошто знаат за каков господин станува збор.Дури и да дојде пајакот,се сомневам дека ќе му ja крене.Моќен е бе.Најлошо од се е што на 90% од машката популација,ваков покондурен клопотарец им е идол.
  Абе гомнар еден,ти ако си таков џет сет човек каков што сакаш да се приажеш,паркингот од 30 денари ќе го плаќаш и ќе го честиш дечкото што работи кафе.И тоа не онака потценувачки,туку ќе си имате муабет и зафрканции во тие 30-40 секунди додека да платиш.Ќе ти биде познаник со други зборови.Е така се гради имиџ,селанину еден,а не со неплаќање паркинг и курчење на цајкани.
   
  На Blondi, Darklady, jamey jasta и уште 22 други им се допаѓа ова.
 8. FilipMKD007

  FilipMKD007

  Член од:
  8 јануари 2013
  Мислења:
  2.977
  Допаѓања:
  6.844
  Веќе година дена уназад константно ми паѓа во око кога ќе видам некој пост тука со натпис најдоле на него "sent from blabla using Tapatalk" и си викам морам да симнам и ја некогаш тоа тапаталк, чим толку го користат, сигурно е нешто ептен корисно. Мака мачев со меморијата на стариот телефон, ама ете помина некое време си зимам јас нов телефон со поголема комоција на меморијата. Симнувам секакви гачки, па секако редот му дојде и на тој Тапаталк. Се логирам се, гледам малку хаос ми е, ама си викам ај ќе се снајдам и гасам вифи. Второ уклучување како бомби, цели две минути тап тап тоа звукот за нотификации, ставам сите звукови во нервоза на мјут, ме бараат сто луѓе креваат паника зошто не се јавувам, не знаат што мака си имам. Ај некако ќе заборавам, ќе исклучам нет, после некое време пак уклучив пак нотификации еден куп без престан само тоа свири тап тап, еден игнорантен звук, шест пати позаебан од овој на фб месинџер. Ми се приоди до вц, 5 минути од вц слушам како на секоја секунда стига тоа звукот ко некоја ретардирана игра ко флепи брд, со тапкање. И толку ми требаше, сфатив зошто е крстен уствари Тапаталк, бидејќи главата тапан ми ја направи. После 24 часовен престој во мојот телефон, апликацијата беше избриша, сега имам трауми да не налетам на некое типче низ форумов со "sent from my skup telefon using tapatalk"... nevermore
   
  На MAJA 345, Џио, Mondonico и уште 14 други им се допаѓа ова.
 9. bijons

  bijons

  Член од:
  7 септември 2016
  Мислења:
  3.060
  Допаѓања:
  3.122
  Кајг,
  навистина не знам како може такви грешки да се пуштат како податоци во Википедија што се смета за една интернет енциклопедија, ама ме боли што е Македонска енциклопедија Википедија ? :(


  [​IMG]

  пуууу бе, неписмени, ако е слободна енциклопедија не смее да биде неточна, најмалку за вакви податоци околу христијанството, да не се знае што е Јулијански (стар) и Грегоријански Календар (нов), јас разбирам да се направи некогаш грешка ама до толку грешка и да не се поправи??? грррррр :sakasuste:

  [​IMG]

  ...како и да е, денес, 6 ти декември е еден од најважните христијански празници Свети Никола Чудотворец (по Нов Грегоријански Календар) честит празник на сите христијани од православна вероисповест што го слават Свети Никола по нов Грегорјански Календар, како честит и на сите христијани од католичка вероисповест! :smirce:
  п.с.
  ...„пратена исправка“ на Википедија! :bravobe:
   
  На Шкорпион му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Agda Beata

  Agda Beata (A)

  Член од:
  12 февруари 2014
  Мислења:
  4.986
  Допаѓања:
  13.253
  Му ебам јас матер на животов и на тестовиве кои ми ги дава. Зауставите земљу, силазим!
   
  Џио, Krstev, SaltNPepa и на уште 1 друга личност им се допаѓа ова.
 11. Solaire of Astora

  Solaire of Astora

  Член од:
  30 јули 2014
  Мислења:
  2.780
  Допаѓања:
  6.436
  [​IMG]

  Fuck this shit.
   
  На Vlatko_Gjorce, jamey jasta, stratUs и уште 8 други им се допаѓа ова.
 12. Шкорпион

  Шкорпион Corvus oculum corvi non eruit?

  Член од:
  16 октомври 2009
  Мислења:
  7.139
  Допаѓања:
  7.296
  Meanwhile I'm here like ....

  [​IMG]

  ... Who's next on my Black List?...
   
 13. = CyBeR =

  = CyBeR = '-.-

  Член од:
  14 јануари 2009
  Мислења:
  106
  Допаѓања:
  81
  Драга...

  [​IMG]
   
  На Васил МКД, krkac, whatto и уште 2 други им се допаѓа ова.
 14. DeviAngel

  DeviAngel Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora

  Член од:
  6 април 2010
  Мислења:
  12.861
  Допаѓања:
  10.010
  ДК

  Noćas noćas trebaš ga
  Loša stara navika
  Noćas noćas trebaš ga
  Radio te nervira
  Žuriš zvoni telefon
  Zovu svi al ne i on

  Tamara Tamara
  Koga si noćas
  Varala varala
  Dok si njega sanjala svu noć
  Kaži nam
  amara oh oh oh

  ДН :sleep:
   
  На Scirea му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Joe Dalton

  Joe Dalton

  Член од:
  6 април 2010
  Мислења:
  615
  Допаѓања:
  3.184
  Едно време мислев оти во државава постојат и паметни ликови кои што догурале на битни функции и на некаков си можда минорен начин прават некаква разлика во нашево сивило на некадарност и генетски вродена некомпетентност за извршување на најпрости секојдневни работи, а недај Боже пак за водење на држава.

  Денес можам слободно да констатирам дека ликовите кои што нешто вредат и официјално ги нема, истребени се во целост. Ма не ме занима бре и ако на телевизија излегол си некој проф. академик, експерт за шокуридае, за мене тие титули се без значење и едино служат за поглатко да се протне платената агенда која што ја промовираат. Заеби и трибини и дебати, све тоа е фарса. Не ме занима ни кој збори ни што збори. Може и да е Алберт Ајнштајн или Стивен Хокинг да ми зборат за нивните теории (да беа живи денес), ма немаше шанси да ме убедат во тоа што го зборат ако и двајцата беа (северно) македонци. Ќе мислев дека тераат политички платена пропаганда, одработуваат за Вмро или Сдсм за ситнеж, пошто на тоа ни е сведена денес нашава "интелектуала" го продаваат сопственото достоинство, ги проституираат сопствените ставови и мислења, ги мењаваат по потреба. Тоа за мене се квази интелектуални политички проститутки. И тој што ги прати малку од малку дешавките во овој испрдок, грев од држава, ќе знае за што зборам. Толку.
   
  На Darklady, Stefan-kobe, Џио и уште 14 други им се допаѓа ова.

Сподели преку: