Драга Кајгана (виртуелен дневник)

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.645
Поени од реакции
27.956
Добровечер.Јсп?
Кажи!
Сакам да прашам картички за возење нема веќе подолго време,а често услугата неможе да се плати преку телфон.Кога ке добиете картички?
Господ знае
Фала многу,пријатно.
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.604
Поени од реакции
34.798
Кајг,
...каква жена ...лавица, филмчево ми остави голем впечаток! (y)
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Луѓево што заглавуваат по станици, маници среде недела или ништо не работат по цел ден и спијат на работните места или имаат акумулатор во газот па ги крепи наредниот ден, нема трето.
 

Петра П.

насмевка
Член од
16 јануари 2008
Мислења
2.724
Поени од реакции
6.297
Индонезиски прашуми here I come :) ok, ok .. in few months.
Кајчо, ова една од похрабрите одлуки што сум ги направила и мило ми е дека не сум сама во тоа. Едвај чекам да се загубам во зеленилата, да ги видам животните во својата природна средина и да помогнам некако.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.157
Поени од реакции
107.587
Све живо сум одлајкнал на ФБ од сабајле што ми тера геј пропаганда. И премиер лига, и ФК Ливерпул и све, ќе ти ебам тоа смрдливиот свет у кој живееме. Пред некој ден гледам НБА и Денвер носат дресови со нивните бои... Ај ако не од фрижидер нека ми искочат. Не ми се верува еј, што не пропагираат борба против глад, болести или нешто трето корисно, земале педери ми спонзорираат бем ти и свет и живот. Тие па копилињата цел живот угнетени, само бараат некои права, абе да бев на власт имаше со Устав да ги забранам, ќе ги бесев на плоштад.

И од сеа ќе тепам луѓе што ќе ме замараат за педери и животни. Не сум бил никогаш против педерите од проста причина што јас не можам на никого да му забранам со кого да води љубов и кон кого да гаи симпатии, ама ова денешново е претеризам, бараат бракови, можност за посвојување деца, им ебам тоа подвижните болести им ебам. Кои бракови бе, кои црни деца бе да ви ебам тоа изродите, знаете ли вие нешто за човечките вредности? Не ми се верува у какво општество живееме, ми иде на Марс да се иселам.
 
Член од
9 ноември 2017
Мислења
523
Поени од реакции
1.161
Кое срање се новиве амбалажи од витаминкааа. Ај што "љутиот" кечап не им е љут, уште фалеше да не можеш асално да си туриш кечап. Или не тече или ќе ти прсне пола кило и оп место тост со кечап, јадеш кечап со тост. :mad:
 
Ф

Флеш

Гостин
Имам едно питање,воопшто на женската популација праќам адреса .....

Како бе,немате време се, заради децата итн работи да се мочам ?!:unsure:

Поготово жениве на работа . Џбуљат на фејсбук и вибер,цело време на муабет и кафе,цело време на телефони,или на цигара,си одат порано или доаѓаат касно,абе колата,абе детево на фудбал,абе болен,абе колата треба нешто ....... Се причина,да ги нема на работа .... Не дискриминирам,ама се македонски колешки,шо сум имал се (n) . Ко коњ без пауза 8 часа цел ден работам,набрзина само ќе каснам нешто јадење и пак назад. Двојни смени ко будала,и не сум рекол ништо ..... 2 и пол месеца не сум земал ден,работев и двојни,не сум рекол ништо .... А вие на спротивна страна,со сам на смена,бараш ден за праење зимница или закажано гости си имала:гомце: Два пати боледување заради банален вирус ..... Или детето било болно,а натепал 11 години упм,на негови 8 години(мои) во 1997 година ги чував моите 2 годишни брат и сестра,додека моиве трчале на работа без баба и дедо .... А вие,свекор и свекрва,сеедно организирај се,имаш договор и си платена за работа исто како мене и држи се на исти ритам ....И јас имам приватни обврски .... Неќе ноќни смени,она ова .....

Или работи или дајте отказ ако немате време и бидете домаќинки,а не цело време пинг-пинг-пинг ти ебам Виберот,како Весна планирала рецепта за француска мусака:vozbud:
 
Член од
26 јуни 2013
Мислења
3.597
Поени од реакции
14.641
Здраво на сите.
Како што ни е на сите општо познато славите во Декември се бум.Па така еден од најголемите ако не и најголем ланец на маркети во Македонија реши да не ебе суптилно.Сега во моментов сигурно се прашувате како тоа суптилно(можам да ве замислам буквално како сте замислени на овие мој зборови)овој ланец на маркети се обидува да продаде продукт кој до вчера го продава по истата цена само во овој даден момент малку ќе го декорира.ќе го модулира,како тече целата постапка.Продуктот во месец Октомври се продава по цена од 120денари,а исто и во пола Ноември,сега во Декември истиот се продава по цена од 140денари СО ТОА ШТО вие треба да поседувате клуб картичка на која ви следуват 200поени ака 20денари од купениот продукт,со тоа што се враќаме на првичната цена од уназад месеците кога и воопшто не биле на акција,промоција или што ти ја знам,и сега каква е таа илузија,глетка,и перверзно расцепување на вашните анални отвори со надежт дека вие како купувач заштедувате,и сте во плус,што во пракса не само што ќе го платите производот првично посакпо туку и воопшто не сте во тој дури замислен плус.Во моментов ми е поисплатливо да одам до мантово(езеро во местото Лакавичко) и да ловам риба отколку да купам во овие таканаречени АКЦИИ,ВРЕДИ ДА СЕ ШТЕДИ,ПАЗАРУВАЈ СО НАСМЕВКА,пр серка слогани,И УШТЕ ПОСЕРКА цени кој се нудат.Но знаете што славите се ближат тие се на чекор,од нас,празниците ќе дојдат додека да трепнете и сите ќе бидат насмеани,позитивни,ќе објавуваме на story сарми,кикирики,и ќе слушате тажни муабети за тоа како уште еден во низата на ваш роднина другар заминал да работи таму некаде во Германија,Малта,Словенија и каде ли уште не е.
Дами и господа на мене останува само уште да ве отпоздравам.
Имајте убава петочна вечер и не заборавајте да се чувате.
-Ватомир.
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.124
Поени од реакции
15.950
Драга,

Најблиску до тоа да поверувам дека дедо Боже постои и не создал вака совршени нас луѓето е спотот за Фридом. Ни помалце, ни повеќе, тие 6 минути. Ја сакам и музиката, респект за најпедерот на светот, респект и за режисерот на видеото. Веројатно една од првите песни на кои се сеќавам дека сум ги слушнала во животот, апсолутно секогаш прави да се осеќам подобро.
 

Kostic

Sadio smokve oko Tadz Mahala
Член од
31 јули 2009
Мислења
9.856
Поени од реакции
5.610
Otiso je Dacic, dosao je Nebojsha..
Shone brate, Shone... Nebojsha je malo pederski, znash...


 
Последно уредено:
Член од
26 февруари 2016
Мислења
5.419
Поени од реакции
13.587
Ланската 2017 ми се случија еден куп глупости, малери и лични грешки. Ама при крајот на годината работите некако се стабилизираа па годината заврши мирно, таман некој месец да одморам од проблеми и да си ја почнам 2018 како што треба. Можеби и затоа оваа година ми започна одлично и позитивно.

Арно ама како што гледам ќе заврши обратно. На месец пред крај на годината влегувам во ептен бурен и неизвесен период. На сите секојдневни приватни и професионални проблеми сега ќе мора да се маткам и по судови, пошто во оваа чудесија од земја може да се случи најкултурно да си платиш за нешто, да не добиеш услуга, па згора на тоа и да мора своите пари да си ги враќаш назад по судски пат. Оти па да мислам на зимување и празници. Не е интересно така, нели...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom