Драга Кајгана (виртуелен дневник)

Sky*

Не биди коцкест.
Член од
12 август 2011
Мислења
5.599
Поени од реакции
7.194
Драга,

Имам две другарки. Едната е пример како треба да се однесува едно жена, а другата е пример што не треба да се однесува.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Како и што кажав пред некое време, денес беше денот кога се збогував со NLB, бевте на времето бр.1 и со опции и со однос со корисници и со достапност ама денес полесно ќе искомуницираш и ќе се разбереш со Пентагон отколку со вас.
 

Hurin

Pokerface bastard
Член од
3 јуни 2009
Мислења
8.537
Поени од реакции
14.670
thats what i call a divine intervention.
 

Anco

За солун ДА, ЗА срем НЕ
Член од
1 ноември 2011
Мислења
8.603
Поени од реакции
15.403
Што не е јасно... Picture 084.jpg Picture 083.jpg додека јас се уште бев на цицка,некој завршил матура во гимназија и тоа не било каква туку ВИША. Е во мое време тогаш после ратот ако знаеш да читаш и пишуваш печен си за началник или службеник во Скопје, а во најмала рака ако не ти се напушта Мариово тогаш си учител или поштар. А и тогаш со 4 оделние си прв на листата за директор на било која фабрика или задруга,а ако имаш и некоја медаља од ратот ќе се доквалификуваш во Кумровец или Москва и ќе станеш дипломиран.
 

Nino Manchester

Oŋce α RED, αlwαys α RED
Член од
4 јуни 2009
Мислења
14.530
Поени од реакции
17.887
Се утепав шверц возејќи се нис београд, цел ден натаму наваму со транваите, контроа ни на повидок.Дојдов у Мк едно качуваење не пројде една станица данк контрола:D. И не не се возам швер од што не ми се даваат пари, туку ме нервираат тиа нивни бус плус глупости, исто ко овде , глупи ебани картици. па налет тоа ги нема у секоја трафика, Абе се знаеше порано ќеш и цепаш, затоа никад нема да платам карта
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.648
Поени од реакции
81.690
Најголема детска траума се всушност докторките што не прегледуваа на систематски...намќори, злобни, намрштени, 0 однос кон децата.

А моментот кога ни ја проверуваа крвта...



:shook:
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.969
Поени од реакции
17.798
Се обидов на еден другар да му објаснам што всушност значи први Мај.Малку фалеше ќотек да ми удри:D
Дефиниција за македонче:Нема леб да јаде ама скарата е секогаш тука.
Како нема да правиш скара што ќе речаат комшиите немаш пари.

Истиот муабет е и за матурските.Кога разбраа роднините дека нема да правам матурска(читај свадба без невеста/младоженец) прв муабет им беше добро ако немате пари земете кредит зошто срамота било сите така правиме :tapp:
Затоа нема да не биде никогаш.Среќа па немам родители заглавени во комунизмот па да ги прават овие глупости.На еден другар мајка му се расплакала зошто детево не сакал да прави матурска како ќе и се појавела на роднините пред очи голем срам било.
Само да знаете дека ова нема да заврши со овие генерации туку многу и од младите сеуште ќе го практикуваат ова поготово оние кои нема да имаат можност да поминаат граница никогаш за да видат како се живее горе.Истите тие кои ќе земаат 250 евра плата ќе влегуваат во минус за матурски и вештачки свадби и ќе вртат скари и пива на 1 Мај.
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.322
Поени од реакции
7.781
Сите ве гушкам во мислите мои, сите ве гушкам и живи и мртви, се е простено на сите и со тоа си простувам себеси.

Шееесет души сме три генерации се пее 90 минути на крајот од исцрпеност не можам до автобус да влезам, и утре така еј Струмица домашен терен ненормална работа...

Една љубов имам јас
една и единствена...

 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.345
Поени од реакции
7.469
Драга Кајгана,

Синоќа бев у парк на Коноп фест. Заглавив до касно на работа, па стигнав таман кога почна Гиш.
Многу деца по тревите, чат пат и трева во воздухот.
Чат пат стари магариња како мене :)
И најголема почит за родителите кои ги донеле своите деца на ваков настан.

Од останати вести од светот, започнав процедура за враќање на брод, и заглавив кај медикалот, Имиџ, мојата фирма бара Ројал Карибиан медицински преглед кој за жал го нема во нашата земја, бидејќи нашите влади не ги интересира да станат потписнички на IMO конвенцијата, а којзнае колку македонци работат по бродови, ама работев државно, па овој факт не ме изненадува.
Енивејз, скокнав до Белград за прегледот и отидов на појадок во традиционален српски ресторан McDonald's :D

И за крај, на форумов најдов на времето една Оливера, заборавив како и беше јузерот тука, одамна ја нема. Таа ми пушти линк од песна на Акуа Нару. Погоди кој веќе има купено карта за да иде на нејзе :)
 

Nino Manchester

Oŋce α RED, αlwαys α RED
Член од
4 јуни 2009
Мислења
14.530
Поени од реакции
17.887
Значи многу ме нервира кога некој не води лични хигиена, ептен многу.Доста што мора да ги трпам по аутобусите, јавни установи утакмици, сеа морам ли и на работа да ги трпам.Значи да се разбереме работава ми е таква што мора да се испотиш,ама тоа не значи да смрдиш ко твор од 7 сабајле:tapp:.Одма се познава дека не се бањаат, или па гледам дека цела недела носат една иста мајца капак на тоа ставаат парфем:sick:алооо каде бе? И ич кур не ме боли, ја им зборам,па уште се лутат,ич не ми чуе не е дужен никој да ве трпи цел ден.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.912
Поени од реакции
84.320
Можеби не можеш да си ја пополниш дупката во себе си, но затоа можеш да го потполниш паниниовиот албум со сликички за престојното светско првенство! (y)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom