Драга Кајгана (виртуелен дневник)

Член од
23 јануари 2014
Мислења
239
Поени од реакции
250
Кајги ... first world problems... жевееш на депресивен остров... сакаш да одиш некаде на сонце... гледаш авионски карти... изгор у пичку матер... викаш ај ќе одам со фери.. па што ќе патувам некој си 17 саати... испаѓа уште поскапо.. па ај да пливаме ако не!!!
Бројам денови ко шо броеле во војска за да си се преселам назад... дома!!!
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
11.614
Поени од реакции
18.062
Која среќа сум посабајлечки па ај и ја да замарам со мојот небитен живот, ја палам колата и све вози ок и наеднаш оп забавува, давам гас, не прима, гледам почнува да свети EPC, гледам у прирачникот проблеми со електроника на мотор ,сместа на сервис :facepalm:, барам на нет гледам клапната ме ебе најверојатно и ај ја оставив колата, ќе идам со бус, надополнувам картицата, ко за инат две 5 ки ми избегаа една по друга, а пред тобаковци у аеродром мислиш има протест со коли од толку гужва. И чекај, чекај и доаѓа 23 ка за која што мислев дека иде до Карпош 4 пошто на бусот пишуваше хром, али на шипак, кај цветен ме остави. Па ко магаренце со лаптопот и еден огромен тевтер у ранец си фатив пешанката, али пошто не сум се возел со бус сто години и нема обележано постројки ми избега уште една 5ка кај католичка, по што почнав да пцујам пошто више каснам за на состанок, у тој момент позади мене се појавува уште една 5ка и почнувам да шпринтам целиот препотен на дождот, претрчувам на црвено, јес да немаше коли дури се свртев, коа на сред пешачки ќе ме дигнеа на хауба и мрсно ме испцу таксистот, јес да си заслужив, али битно го фатив бусот . Е ваков бев :kajgana: коа стигнав по дождот. Да видиме денот што ќе ми донесе понатака...
 

Darklady

Модераторка
Член од
29 октомври 2011
Мислења
5.544
Поени од реакции
34.850
Кајгич :love:

Ме фаќа носталгија за едно време.
Време во кое знаевме да го цениме другарството, меѓусебната почит, хуманоста.

Ми недостасува времето кога безгрижно гризев парче леб намачкан со маргарин, а бонус беше ако имаше одозгора црвена пипер или вегета и само ја слушаш најчесто изговорената реченица „Дај еден гриз“ :vozbud:или како вчера да беше денот кога го добив мојот прв пони точак, па се собраа сите деца од улицата и само слушаш „дај едно кругче“.
Кога го донесе татко ми првиот телевизор во боја и со далечински управувач мислев дека дома имаме вселенско летало.

Играњето со топка, криенка, ластик, фудбал машки против женски, раскрвавени колена, крадење на највкусните сливи петровки, а тоа киселина во уста не се ставаа, ама сепак адреналинот беше до плафон, да не не фатат:icon_mrgr:
Во училиште бев главна фаца кога тетка ми од Шведска ми донесе пенкало со сите бои.
Вечната дилема, тетратка со коцки или тетратка со широки линии, кога одиш на роденденска забава, тетратката и моливот беа главен подарок, гума за бришење се носеше, ако ти е славеникот поблизок :cool:

Секое лето мојата најдобра другарка одеше на летен распуст по 2 месеци во селото Дедебалци. Кога ќе се вратеше од таму, ми прераскажуваше како си поминала таму, што правела за време на летниот распуст и сето тоа го раскажуваше со толку жар и восхит, што ми беше ептен криво затоа што јас немам баба и дедо во Дедебалци. Чиниш Дедебалци е Париз :icon_mrgr:

Денес ми е криво што децава незнаат да се радуваат на ништо.
Имаат се, имаат секакви можности, но го немаат најважното немаат ДЕТСТВО, за жал:(.
 

Anco

За солун ДА, ЗА срем НЕ
Член од
1 ноември 2011
Мислења
8.603
Поени од реакции
15.403
малку историја


и сега на ова место има САМО мало обележје(често и оштетено)
На крај на Влашко маало
 
L

Löwe

Гостин
Лила Филипoска предавач на настан кој се вика FEED YOUR BRAIN. Личност како Лила треба тебе да ти го "нахрани мозокот", личност што е глупа одовде до месечината и назад, личност што паднала на најглупата можна финта на инстаграм за да и го "хакнат" профилот, личност со IQ колку собна температура во есенски месец, личност која што нема речник треба да ги "ИМ ГО ХРАНИ" мозокот на тековните студенти.
Погледнете го подоле наведеното интервју, уште па е дрска и го вреѓа "глупиот народ да се опамети". Паметната Лила бара глупиот народ да се освести. ОКЕЈ!!!!
Па не знам, Лила сигурно некој приватен факултет има завршено и тоа сигурно на 40 години. Немам ништо против настанов, напротив одлична кампања води Жаре со гости како др:+ан Митрев, таа од Леорон и слични кои што успеале со труд и мака, ама Лила му е најпогрешниот гостин на настанов. Личност која успеала само со ширење нозе.


 
S

silmarillion

Гостин
Да не испадне ко чат али баш тргнав да пишувам слично нешто.

Абе до кога со глупине "обуки" за претприемачи, за жени претприемачи, па тоа лајф коуч срања ала Јулија и Сузана Турунџиева. Па кој стигна напиша книга еј! Ако крај на 90тите беше муабетот кој стигна песна и спот сними, сега е кој стигна книга напиша. То такви глупости да ти е просто непријатно да погледнеш у корица не па да отвориш унутра. Па ко ќе видам се собрале у некој хотел у Берово/Маврово и као ете праиме стратегија за претприемништво, за успех, за мир, за хармонија, а од две да удриш пола нема да искочи. Па незнам сертификат од некој си умрен од Америка што нашол начин на очајни домаќинки да им извлече парка за некаква си обука за себеспознавање, абе трагедија еј. Јасно ми е дека за секое говно има купец, али дај бе малце нека се укључи мозок.

Претприемништво ќе учеле на семинар, ќе си пукам у колено.

ИНФЛУЕНСЕР - новиот збор за неспособно говно.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Ај дека не може еднаш да помине владин претставник без пратња или па сите улици во СК да се завршени со копање во еден можен ден, мамицата ваша покондурена.
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.124
Поени од реакции
15.950
Да не им изгубил тимот, па гледале да поентираат на друго место?
Не знам, не пратам фудбал со години више. Али одамна ми е јасно дека закоравени навивачи ти се џукели (со извинение на џукелите по улица), со ниско IQ и ментален склоп на 10 годишен силеџија од оние што ги закачаа сите во основно.
И ниеден од цел вагон не се најде понормален да ја одбранел бе.
Мажи.
Европски, со пасош, цивилизирани мажи.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Ми почна сезоната на спиење попладне и сонување на глупи сонови.

Еден куп мејлови и стари лозинки и тоа сите запишани на посебни мали ливчиња требаше да и сменам лозинка. На секој да се логирам, да му се јавам на корисникот и да ми каже која сака да му е новата лозинка. Големи букви, мали, бројки, специјален знак.

Ај нека се вратат соновите со пишување кодови и решавање математички задачи на табла. Немам среќа да сонувам нешто поубаво.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Ф

Флеш

Гостин
Фак д бос ако е толку јак да моли некој друг негов вработен да соопшти вест дека негов вработен е суспендиран. Шо шефови ќе беа и постојат,а не знаат да соопштат важна вест.Те моли,очигледно,да избега ситуација,дека ќе биде “““ ,па ајде ќе му соопшти колега.:popce: :neetaka: Не се јавив на колегата:zloo: Утре ќе има сеир:sekcza:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom