Драга Кајгана (виртуелен дневник)

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
Драга Кајгана,
Мразам неодговорност. Понекогаш и не треба да очекуваш премногу од луѓето:noze:
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.528
Поени од реакции
34.679
...драга Кајгана добро што си во мониторов и не мора да излегуваш да те направат дека не си прошетала низ светот, оти од едната маса ми рекоа дека да се уздригне силно и долго било здраво и убаво и сум требала да кажам ,,на здравје,, ,а од другата страна на ресторанот ми замириса непријатно,ми дофрлија дека било здраво да се -прдне, тоа било комплимент за куварот и газдата за доброто јадење? :(
добив нагон да клекнам и да им се испишкам среде ресторанот и да им речам :
-Тоа колку да се присетите дека сте покрај езеро додека некој наздравува и дава комплимнети !
ама немав му_да да го сторам тоа :drk:
 
Член од
8 јули 2015
Мислења
181
Поени од реакции
593
http://www.kanal5.com.mk/mobile/vesti_detail.asp?ID=119225
:tapp:

Знаев дека во оваа мизерна држава некој некад ќе наседне на ова. Лаком газ за пари. :facepalm:
Чиче ако ти е за утеха еве ја уште неможам да ги потрошам 2 милиони од баба ми од Того.
Па уште се позајмувал. :eek:
 
Член од
30 јули 2014
Мислења
5.087
Поени од реакции
15.920
Оној глумецон Сашо Тасевски пишал некој пост на фејсбук у вези политичкава ситуација во земјава. Додуше, често пишува. И во еден дел од постот, го спомнува Игор Џамбазов и неговата реклама за Форца инстант кредитот, и како баш му одговарало пеењето - Во форца, во форца, кое звучело налик- Во војна, во војна, што баш ја отсликува нашата жална состојба. И се ќе беше онака небитно, да не се појавеше наш @ZOTE со коментар:



Sent from my Redmi 4 using Tapatalk
 
Член од
7 јули 2013
Мислења
1.462
Поени од реакции
9.180
Добро овие еднооки отсекогаш имале канцероѓен хумур или само последниот период?
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: Nro
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.528
Поени од реакции
34.679
Кајгано душо, да живее еднооки :oeoeoe:подобро таму да има канцер него во народот...
 
Последно уредено:

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.094
Поени од реакции
16.291
ДК

Драга почна сезоната денес ја отворивме, убо опуштено рок свадбиче абе а мерак младите опуштени без притисок абе зборој немам без мајтап олабаено е сеа малце зорт се виде 13-14 саати на нозе ама тое :)
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.937
Поени од реакции
35.328
Моментот кога ќе дигнеш раце од луѓето и ќе престанеш да им помагаш и да ги сожалуваш и ќе станеш себичен , е моментот кога многу работи ќе ти тргнат у позитива и убави работи ќе почнат да ти се дешават
Едни роднини од САД континуирано секој месец им треба замислете здравствена услуга шо таму ја нема па јас од тука морам да им праќам лекарства.:pos: Океј нема проблем , секој месец на 1ви или 2ри континуирано 18 месеци праќам тоа шо треба. Пред 3-4 месеци им побарав да ми пратат гаранција за да одам за САД , и ЦЕЛО ЕБЕНО ВРЕМЕ ме ебават со школски изговори како немаат време , ќерка му била зафатена обврски на работа и тоа малце време шо го имала со свршеникот го минала.:facepalm: Цело ебено време ја гледам на фб тагирана по ресторанти , фестивали и разни евенти , али нема пола саат време да пополни еден ебен документ и да оди до пошта да го прати. Последен пат ми пишала на фб на 9ти февруари и нормално во врска со услугата шо треба да им ја направам , кога јас вртам на телефон да ги прашам 20 дена не одговарат.
Вчера сабајле се оклучувам на фб и гледам кратка јасна порака "дали е пратено"? И го копирам истото и и го праќам и јас. :pos::pos::pos: После 20 мин гледам реплика "????" , го копирам истото и го праќам , само seen остава и слушам за 5 мин ми ѕвони телефонот.
Дигам телефонот и ми вика "хеллооу абе фацебукот ебава нешто ми враќа тоа јас шо пишам" :pos::pos::pos::pos::pos: .. И викам не драга , не ти ебава ништо фацебукот туку јас те питувам истото ти шо ме питуваш. Цели 4 месеци ме ебаваш дека ќе ми пратиш документ , нонстоп наоѓаш изговори а јас на вас веќе година ипол ви помагам за деликатна тема. Или помогни ми и прати тоа шо ми треба , или верувај ќе прекинам да праќам лекарства. But eeeej daad неедс тхеем хи ис ин пејн:vozbud::pos: ... Али ич кур не ме боли дали неедс тхем , значи буквално не осеќам никаква грижа на совест оти има болки , кур не ме боли ... Даад хе саид кур .. и тука веќе почнав да плачам од шо се смеев :pos::pos::pos::pos:

Предолг пост али зборот ми беше буквално се осеќам фантастично шо ги отерав у курац , мислев дека нема да останам рамнодушен али баш ич не ми е гајле , 24 саата се осеќам супер шо реагирав на овој начин. Ќе те користат бе додека имат корист од тебе , кога нема да им требаш или кога ќе побараш ти нешто не те ебат 2 % , и настрана шо незнаат да те одбијат љубезно туку дрски се како Марадона во најдобрите денови.
Толку од мојата шетња во Америка , единствено жал ми е шо им помагав толку време.:kuracc::kuracc::kuracc:
 
Член од
26 октомври 2012
Мислења
2.535
Поени од реакции
3.362
Кајги
Најголем проблем што во ова наше општество темелите на обичниот човек се поставени погрешно од самиот почеток.Кај нас кајги животот уште од мали нозе е сФатен како натпревар, како игра. Научени сме да се натпреваруваме меѓу себе и затоа не се разбираме.Кога некој кој не го разбрал животот како таков ќе дојде да разговара со некој кој постојано гледа се во добивка и победа во секој збор или секое дело тој почнува да игра .Твоето фала и извини го гледа како слабост .Па со тек на време учи да го користи против тебе во секој можен момент .Ама и тие не се криви што се такви .Криви се нивните родители кои не ги гушкале како малечки и не им покажале љубов .Им покажале дека е се е натпревар и дека треба да победиш по секоја цена .
Многу ми е жал за тие што ги имаат само парите во животот и ништо повеќе .Тие се како во GTA каде што се им е отклучено .Едноставно немаат предизвик за кој би играле ,па газат луѓе низ играта зошто на нив се им е досадно .И кога ќе дојдат во борба со животот каде што неможат да купат нешто или да згазат некого тогаш седнуваат во едно ќоше и си плачат.Ама тивко плачат да не ги слушне некој да не се искористи тоа опасно оружје против нив.
 

.Sky.

Заменик министер без титула
Член од
15 февруари 2013
Мислења
6.857
Поени од реакции
7.241
Кеј, овај види сега...

Во недела постојат четири вида на аларми кои можат да ве разбудат

1) Правосмукалка (утрински кошмар)
2) Машина за перење (чиниш авион полетува)
3) Постар член зборува на мобилен
(мислиш со оние горе у свемир праи муабет, па мора да вика посилно)
4) Комшијата извадил надвор машини уште у 7 сабајле па фали и багерот да го стартува.

Секоја недела се доживува по некое насилство врз сонот од горе наведените.

СТОП!!! За рушење и реметење на сонот во недела.

Пази мене сите овие ми се десија плус мајка ми дојде кај мене и ме буди као ајде недела е ден да се среди дворот... а ја па жалниот у 6:40 си легнав од работа...
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
Драга Кајгана,
Боли кога се бориш сам. Уште повеќе боли кога не ти го ценат трудот:unsure:
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom