Драга Кајгана (виртуелен дневник)

Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.025
Поени од реакции
36.794
И ја коа ќе си ги погледнам назад изминатите 3 години сфаќам дека ми се десила Фукушима, пропаст, дно, хаос, Македонија во последните 2 години, СДСМ во владеењето на ВМРО, Милан во последните 10 години на Берлускони, Манчестер после Фергусон, Ливерпул цела своја историја, Тули после доза у вена, Дешпа насабајле итн итн....

Ај да не продолжувам ко шо сум нервозен, дидам дома да скокам на јаже доека не паднам у несвеС и тоа е тоа.
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
Драга Кајгана,
Оваа 2017-та година ми е страшно гадна сега бар за сега. Бар една убава работа да ми се случеше што ќе ме развеселеше. Башка ме обвива и едно чувство на негативна енергија:unsure:
 
Ф

Флеш

Гостин
Ма оваа година Евровизија е вистински квалитет на убави песни.Мојата омилена,нека тепа :)

 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.124
Поени од реакции
15.950
Драга,

Проверувам крв пред три недели и во резултатите пука железото, скоро 30 ми пишале. Јас анемична цел живот, али ајде. Некни си појдов во друга лабораторија и конечно нешто веродостојно, едвај 5.
Значи, здравствово во државава е на толку големо ниво оправено, што една обична крвна анализа ќе ти утнат. Најлошо е што кај мене дома на сите им утнале по нешто последниве пати, дури и матичната ми потврди дека нонстоп нешто не е ко што треба во резултатите. Една мочана крвна анализа ејјј, што останало за посериозни работи. Туго моја.

Од друга страна, кога појдов во аптека, апчињата со поминат рок од претходен месец. Фино лепо си се вратив, ми ги сменија со понови, притоа аптекарката ми кажа дека немало гајле да се пијат и 6 месеци откога ќе им истече рокот. Да златна, ти пиј си ги и онака преплатените апчиња со поминат рок. Еби се.

Секоја почит за сите вие што морате често да се мавтате по болници, ова е лудница.
 
Член од
12 февруари 2014
Мислења
7.734
Поени од реакции
24.373
Доаѓам од работа исцрпена до максимум, цел ден со народ, ти плачат, ги тешиш, им помагаш... А крварам како кобила, ми се слоши на неколку пати. Таман удрив еден туш и си викам конечно ќе седнам да јадам како човек и да одморам, цело тело ме боли, ѕвони една другарка, да се видиме, тешко ѝ било. Викам сега си дојдов од работа, да одморам малку... Ќе ме соборела за пола саат и сакала да ѝ готвам. Значи мојата состојба воопшто не се зема во обзир. Понекогаш се прашувам каде е границата на алтруизмот и кога треба да речеш не, а да не се чувствуваш како најголемо гомно што си одбил.
Цел живот ги ставам потребите на другите пред своите и кога некогаш ретко ќе направам нешто за себеси, значи не егоистично или да повредам некој со тоа, туку чисто како награда за себеси(а сите знаеме дека денес секое задоволство се плаќа), тогаш сите рипаат да ме осудат за тоа како имам буржоаски „навики“ и не давам на некој што нема.
Давам, аман! Давам и пари, и време, и нерви и здравје.
И после Агда кога ќе експлодира и ќе отера се во мајчина, Агда е лоша.
 
Член од
27 септември 2011
Мислења
161
Поени од реакции
176
Комшика бр.1: Комшике, слушнав син ти за Америка отишол.
Комшика бр.2: Да, отиде на обука преку работата.
Комшика бр.1: А, со комбињата ли отиде?
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.322
Поени од реакции
7.781
Среда сите планови среда денеска, гледам на лаптопов четврток. Не е можно ова почнав да се губам. Гледам и на мобилниов четврток, кога поминал 12 саатот :icon_lol:. Готов сум нема бегање :icon_lol:.
 
Член од
12 февруари 2014
Мислења
7.734
Поени од реакции
24.373
Back. Одморена и релативно наспана.
Ноќеска сонував страствен секс со Неган од TWD. Нема да гњавам со стереотипни изјави за жените и алфа мажјаците, ќе се анализирам себеси. Освен што ликот е неверојатно шармантен(irl), а никогаш не би си дозволила да бидам со таков ѕвер, сепак мене ми е предизвик да скротам некој таков и од рака да ми јаде. Back to the reality, и покрај тоа што ми се случило и нештата се одвиваат океј, сепак кај повеќето случаеви шансите за тоа се многу мали, особено ако типот има некаков ретардиран ментален склоп кој ни најтрагичното животно искуство не би го променил.
Сонов бе! Како некоја напалена тинејџерка. Таа насмевка и тие мили очиња...

I need to get laid.
 

shumecha.tableta

Модератор
Член од
26 декември 2013
Мислења
3.320
Поени од реакции
17.764
Драга, кога некој ќе ми пише: ,,Што те снема? Кај се изгуби?" ми иде да му вратам: Чаир, Чаршија, Автокоманда, Миладиновци, Аеродом, Пржино, Карпош, Ѓорче, Шутка, Тафталиџе... и после си викам шо комплицирам па и ја, поедноставно е да кажам каде не сум се изгубила. Мислам треба да измислат повеќе населби и места, пошто веќе немам каде да се губам, ќе треба да почнам да ги повторувам пак истите. И на крај си пишав нигде, тука сум. И така. :D
И цел ден ми се мота пилето ми пеее рано на сабајлееее. Ок. :icon_mrgr: Ај, чао. :D
 

Kostic

Sadio smokve oko Tadz Mahala
Член од
31 јули 2009
Мислења
9.856
Поени од реакции
5.610


omg im high as shit
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom