Драга Кајгана (виртуелен дневник)

Kostic

Sadio smokve oko Tadz Mahala
Член од
31 јули 2009
Мислења
9.856
Поени од реакции
5.610

Bolno sranje u picku mater.
 
Член од
19 март 2011
Мислења
12.770
Поени од реакции
14.046
Мене ме интересира само кога ќе можам да си одам накај дома или да искочам од дома без да заглавам ради утепани протести?

Од шарени педери што спијат по шатори до сендвич патриоти, алоо до кога ќе го тупите курот? Не се ни сеќавам веќе како изгледа Скопје без да има некој протест во денот:tapp:
 

Емкаа

the worst thing about prison was the dementors.
Член од
14 мај 2008
Мислења
4.918
Поени од реакции
12.408
Прост народ пријавува данок starter pack :
- Зошо да дава 2 денари да ја испечати пријавата кога може да ја земе на лице местов во УЈП
- Сеа коа ја зел од УЈП веќе нема зошо да се враќа дома и на раат да си ја пополни, ајде ќе застанеме на секое можно ќоше во и околу влезот на УЈП ( поупорните паралелно чекаат ред и пополнуваат со листот залепен на коленици, па тука има несакано кинење на листовите јер нерамна површина од фармерките, па мајсторе дај уште една пријава ебате мајката ! )
- Тука оди синхронизирано пополнување на пријавите во кое учесниците се надвикуваат : Aбе а под 1г треба? А на 20ка шо напиша? Цвето не ми звони на телефон собирам на калкулаторот!!!
- Застануваш во некаков квази ред нели пошо нели во Македонија живееш, дефиниција за ред е собрани сите на едно купче, нема линија. Ок, дај шта даш, чекаш нели, се избацува некоја специјалка шо прошибува низ редов као еј хаха look at them peasants, ред, што е тоа? Ало, госпожа?
- Обавезно некоја во позадина хистерично се дере пошо била излезена од на работа, зошо имало толку гужва, цела пауза ја потрошила? Добро пошто ние другиве онака си шетавме околу УЈП и скокнавме хехе на чајче па успат дај и данок да пријавиме!
И така.
 

Hurin

Pokerface bastard
Член од
3 јуни 2009
Мислења
8.537
Поени од реакции
14.670
разбрав имало жени кој само со мене сакале секс :coffee::свиркам:
 

M-1

Добро утро Махачкала!
Член од
6 септември 2010
Мислења
4.243
Поени од реакции
7.363
Сите и го иаме клаено.
Ак мислам дек е та, шо ми ја кажвиш.
:D
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
Драга Кајгана,
Никогаш не ги сфатив луѓето што дома имаат Орбитрек и не го користат. Уствари го користат како закачалка или како предмет за зафаќање простор и фаќање прашина. Ама затоа ние што немаме дома Орбитрек им се чудиме и си викаме колку би сакале и ние да имаме, затоа што ќе го користиме:D
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.964
Поени од реакции
35.576
Богами у право си за ова. Закачалка за алишта вредна 250 евра , 2 години го имам само месец дена имам вежбано. (n)
 
Член од
29 јануари 2015
Мислења
7.278
Поени од реакции
20.260
Во последно време, чуден и ненадеен бран на патриотизам ги удри во глава нашите јавни личности, особено најпознатите спортисти во државава. Срцепарателни постови, Македонија во срцата, Македонија во мислите, Македонија секој ден, секој час, Македонија засекогаш, едно име имаме, во душата го носиме, за тебе живот даваме...

Наеднаш, Индира Кастратовиќ из Босне, после 30 години престојување во Македонија, научи да пишува и зборува на чист македонски литературен јазик. Да е иронијата поголема и потажна истовремено, Индира из Босне е строго против правата на малцинствата и е за зачувување на унитарноста на државата. Да да...
Музичката ѕвезда Кајмаковски, исто така. До вчера ,,soncina moi nai mili ve sakam i jas isto nai mnogu'', денес Блаже Конески. Каква неверојатно трансформација. Кире дипломатот, дипломатски. Со излитени патетични фразички, многу хаштази, а малку смисла. Од него ништо не ме изненадува.

Гунгула. Велосипедска федерација поддржува една страна, падобранска федерација друга. Хокеарската федерација на република Македонија (не е заебанција) исто така со соопштение за поддршка. Па пливачи, атлетичари, кајакари, куглачи, шахисти... де едно соопштение, де друго, де овие им вратиле на нивното, па овие демант на тоа, па демант на демантот, па демант, на демантот, на демантот. До вчера максимумот што можеше човек да го извлече од нив беше она стандардното ,,дадовме срце на терен, ова е се за нашите Македонци'', денес, експерти по Уставно право, политички систем, политички теории, право. Да се уплаши човек.

Туку, што ми беше муабетот. Ги нема, невообичаено тивки се пикадо, карлинг и поло федерацијата. Говна индиферентни, релативизаторски.
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.604
Поени од реакции
34.798
...драга Кајгана,
се восхитував на расцветаната гранка која се испрчила пред мене сакајќи да ми каже дека пролетта е веќе тука, едно десетгодишно дете на велосипед исплука толку богата плуканица пред мене што морав да регирам :
-Заш бе такво убаво момченце кога вози во лет и пљука?....
-Извините, ама татко ми плука!
-Па јас тебе те гледам, не го гледам татко ти !??!
-Па јас сум целиот на него!!
-Срам да му е да му кажеш, а е возрасен !!
-Ааааа тој плука од кога се родил, јас барем од сега почнав !
:(
 

бутЕ

старлета
Член од
29 март 2011
Мислења
2.231
Поени од реакции
3.830
Гаси интернет, фрли го во подрум и заклучи го. Клучот во бунар. Подлабок.


 
M

Moon Child

Гостин
Конечно најдов време да го изгледам последниот дел, Bridget Jones's baby. :гик:
 

blue ladybug

Фанг ловер
Член од
5 февруари 2013
Мислења
5.210
Поени од реакции
11.803
Кеј, сакам, неќам муабет.
Да, сакам да возам порше, ама не да ме вози сељак.
Бу тхе уај, иам внук. А бе Тато, ми фалиш. И на внук ти. Шо никогаш немаше шанса да те запознае.
Скопје. Грдо. Не те сакам. Исчезни.
 
B

BooBojan

Гостин
Дрaгa Мoнти Пaјтoн прикaзнaтa прoдoлжувa, нo веќе се нaвикнувaм, си се ситaм нa неa и си прaвaм зaфрaкaнции нa мoјa сметкa...

Синoкa вo бaрoт решив дa им се убaцaм нa две девoјчињa, и дa прoбaм бaрем дa зaпoзнaaм нoвa личнoст, дoдекa кренувaв дo нив, си ги oблекoa јaкните и си зaминa...

Сaaт време пред тoa ми oстaнa Леверкузен ГГи3+ зa вкупнa дoбивкa oкoлу 22.000 денaри, нoрмaлнo идиoтoт Тoпрaк гo прoмaши пенaлoт вo 97 минутa...


Кoлку мнoгу мaлку ми фaли ...
Дaли кoнечнo некoгaш тoa мaлку среќa ќе ми се нaсмевне... ?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom