Драга Кајгана (виртуелен дневник)

Kostic

Sadio smokve oko Tadz Mahala
Член од
31 јули 2009
Мислења
9.856
Поени од реакции
5.611
Wake n bake, monday 10am.

 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
Драга Кајгана,
Што е со денешниве деца? Се силат на поголеми/возрасни, се закануваат, па згора на се и пцујат. Дете од 10 години земало да користи крајно безобразни пцовки и глуми дека е некаков авторитет и дека на него никој ништо не му може. Работата е само однеси го пред мајка му и татко му, па нека го изнашлапаат.
o_O
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.018
Поени од реакции
22.923
Се мислам како да го искинам Рики за постов... Ако пишам Рики Таневски ќе бидам глуп коцкар што форсира. Ако пишам Рики Syn ќе бидам глуп коцкар што форсира. Ако пишам Рики Нане ќе бидам глуп коцкар што форсира. Ај не пишувам ништо, ќе бидам само глуп коцкар. :kafence:
Рики @RATM :icon_lol:
 
Член од
1 декември 2014
Мислења
2.253
Поени од реакции
4.481
Стигнaле 10 000 aпликaции oд 165 земји зa 25 слoбoдни местa. Oд тие 10 000 мислaм декa 9500 ќе ги исфрлaт сaмo врз бaзa нa aпликaцијaтa.

Пoсле имa уште две елиминaциoни рунди зa кoј никoј немa пoим кaкви ќе бидaт зa дa тие 25 шo ќе oстaнaт бидaт пoделени вo 5 групи и рaбoтaт oнлaјн 4 месеци зa финaлниoт митинг, две недели вo Oслo сo инвеститoри oд Нoрвешкa.
Зaмисли дa ме изберaт:X3:

Тoтaлнo непoврзaнo сo oвa, Дaнскa им плaќaлa нa тие штo ќе упишaт фaкс пo 400-450 еврa месечнo, a ние....
 

smihajlo

Superposition, Relentless
Член од
11 август 2010
Мислења
3.681
Поени од реакции
4.420
ДК

Македонските политичари се израснати во македонска заедница, едуцирани во македонски школи.

'Nuff said.
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.329
Поени од реакции
7.795
На враќање се скараа џанндарите на Ѓавато кој да ја вози колата, и дечките викаат еј замисли да се степаат меѓусебе сега :icon_lol:.

Уживам кулирам, одмарам моментално шо викаше покоен Ѓорѓи Колозов Што убаво било да си цар ееееее...

Вика од што е зависен да се откажи човек, јас само од благото и дркањето, со дркањето полесно ќе се справи човек едноставно е повеќе секс, а со шеќерот? Без се друго можам :icon_lol:.

 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.826
Поени од реакции
35.556
Драга,

не ја разбирам потребата од внимание на денешниов народ, се качува на планина 50 селфиња дека се качиле, излегува на кафе 50 селфиња и слики дека пијат кафе, одат на тренинг 100 слики, абе ајде укурац, желни за внимание и лајкови, демек ги заболе тасета другите дека овие успеале да искачат ридче, дедо ми на 80години секој ден искачува повисока планина од овие желните за внимание, па човекот тоа за рутина го смета, овие мислиш подвиг на векот направиле.
 

Mojso

uneducated knob
Член од
14 септември 2009
Мислења
4.669
Поени од реакции
12.561
Ме маваат флешбекови од 2005/6 та.

Светла Точка на #Ќутитрајковска
„ Г-дине Ѓорчев! “
„ Г-дине Бучковски! “
 
Член од
29 декември 2012
Мислења
275
Поени од реакции
480
Сум видел и попристоен пазарски муабет од емисијата Топ Тема на Телма вечерва, али врвот беше кога овие не знаеа кај терат и кога ги фатија во тесно прво Борис рипна да си оди, а Бетмен целиот збунет и он стана иначе шо ќе прави сам, ќе го изедат, туѓ срам ме изеде за греови се..
 

Con Artist

the man with the key
Член од
1 мај 2012
Мислења
5.190
Поени од реакции
20.816
YouTube знае дека слушам (и) рап, ама не знае дека џабе ми ја дава песнава во Recommended (и тоа прва), кога ништо не ја разбирам. А баш ме интересираше за што дрнда златниов и која е причината што во спотот му гостува цела чета униформирани и наоружани огриња од УЧК. :unsure:



 
M

Moon Child

Гостин
Спакував 200 ружи за 8 март. Зглобовиве ми се воспалени:confused:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom