Дискусија околу Полицијата

SkimSkam

Full Stack Говнар
Член од
26 август 2021
Мислења
2.119
Поени од реакции
5.668
Полицаец со „шкода јети“ удрил во пешак и тешко го повредил

1.03 дека зборел на телефон додека удрил. Онака лабав со пичето на службен мобилен.
 
Член од
8 февруари 2020
Мислења
4.889
Поени од реакции
7.268

...велат од МВР за Прес24, вработени во Секторот за компјутерски криминал и дигитална форензика оделе на обука во Црна Гора. Користеле возило од Агенцијата за одземен имот, а истото било запленето од Царинската управа во 2016 година во акција за сузбивање на трговија со дрога. Од МВР уверуваат дека вработените немаат поврзаност со дрогата и не знаеле за неа.

:pos::pos::pos::lolzz::lolzz:

Сценарио за Холивуд.
 

Рудници и

ООЗТ Рудници и железарница - Скопје
Член од
9 декември 2009
Мислења
12.145
Поени од реакции
18.172
Прво беше марихуана, сега хероин.Интересно.
А нели после претрес, заплена или како и да е ја носат на уништување?o_O
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.890
Поени од реакции
15.850
Прво беше марихуана, сега хероин.Интересно.
А нели после претрес, заплена или како и да е ја носат на уништување?o_O
забушаваат при уништувањето... порано се уништуваше во Алкалоид, а имаше често и наркоси да рипаат преку ограда за да влезат таму..
а има и ДЕПО на МВР, а токму од ДЕПОТО уште за време на Бранко, пред 25 години се искраде бајаги Дрога, па уште од тогаш имаше сдс донатори наркодилери, нели и блиндираниот мерџо на Кирца е поклон од наркодилер ???
 

PIRATIC

diplomiran klozetar
Член од
26 јануари 2012
Мислења
7.854
Поени од реакции
6.495
Во Македонија имаме цајкани у џипови, цајкани у коли, у комбиња, на мотори, цајкани кои пешки одат, ама немаме цајкани на коњи ко во многу држави во Европа и низ светот. А коњите се доста брзи и ефикасни во сузбивање на уличниот криминал, коњ кај ќе скокне човек и возило неможат. Едно време порано мистер Фрчко кога беше шеф на македонската полиција набавуваше расни коњи (и рејбан очила) ама овие новиве министри (после Фрч) ич не ги бидуе :cool:
Автоматски споено мислење:

Од сега дилериве кога ќе ги фатат со дрога во кола нека се бранат дека е заборавена во колата од предходниот сопственик на истата
Или ќе речат ама тај кола није моја, ја ништа незнам, ја сам га бил у подрум :icon_mrgr:
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.890
Поени од реакции
15.850
овој полицаец е убиен, ама има дузини и дузини неубиени, кој тероризираат под заштита од Полицијата...
,, да не идене во детали, ајде нека се пофали некоја девојка/жена која успеала да раскине врска со полицаец...

https://libertas.mk/vo-milost-na-sudstvoto-ubieniot-policaec-imal-dve-uslovni-kazni-za-iznuda-i-zakani-po-zhivot-i-za-soobra-a-na-nesre-a-vo-ko-a-pi-an-udril-vo-6-maloletnici/
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.334
Поени од реакции
16.927
овој полицаец е убиен, ама има дузини и дузини неубиени, кој тероризираат под заштита од Полицијата...
,, да не идене во детали, ајде нека се пофали некоја девојка/жена која успеала да раскине врска со полицаец...

https://libertas.mk/vo-milost-na-sudstvoto-ubieniot-policaec-imal-dve-uslovni-kazni-za-iznuda-i-zakani-po-zhivot-i-za-soobra-a-na-nesre-a-vo-ko-a-pi-an-udril-vo-6-maloletnici/
Немам бидено во врска со полицаец ама му ја имам опалено една меѓу рогови, многу одамна :)
Ликот моментално не е службено лице, емигрирал Австралија во туѓина од шо разбрав последно, фала му на Бога една будала помалце меѓу нив :)
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
10.007
Поени од реакции
10.696
Немам бидено во врска со полицаец ама му ја имам опалено една меѓу рогови, многу одамна :)
Ликот моментално не е службено лице, емигрирал Австралија во туѓина од шо разбрав последно, фала му на Бога една будала помалце меѓу нив :)
Те фати за гз?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.890
Поени од реакции
15.850
https://twitter.com/Mandalorian_Mk/status/1446031484037615617?ref_src=twsrc^tfw|twcamp^tweetembed|twterm^1446031484037615617|twgr^|twcon^s1_&ref_url=https://faktor.mk/gi-zaplashuval-minuvachite-so-pishtol-tie-mislele-deka-e-reklama---priveden-aerodromskiot-pishtoldzija

Прашање е како знаела полицијата дека е пластичен пиштол ??? Во уса прво ќе го упукаат, најмалку во нога ....
ама овој по се изгледа им е познат, некој партиски рекетар ??...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom