Дискусија околу Полицијата

Член од
8 октомври 2009
Мислења
757
Поени од реакции
359
https://twitter.com/Mandalorian_Mk/status/1446031484037615617?ref_src=twsrc^tfw|twcamp^tweetembed|twterm^1446031484037615617|twgr^|twcon^s1_&ref_url=https://faktor.mk/gi-zaplashuval-minuvachite-so-pishtol-tie-mislele-deka-e-reklama---priveden-aerodromskiot-pishtoldzija

Прашање е како знаела полицијата дека е пластичен пиштол ??? Во уса прво ќе го упукаат, најмалку во нога ....
ама овој по се изгледа им е познат, некој партиски рекетар ??...
...Или некоја позната локална будала :LOL:
 

Hyperspeed

ups & downs
Член од
10 октомври 2021
Мислења
23
Поени од реакции
46
Во Македонија е саката полицијата. Најчесто обични полцајци (во МК) (голем број) работат луѓе што немаат книга прочитано во животот, главна преокупација им е кладилница и кафана, а и имаат низок коефициент на интелигенција. Впрочем само цајкан може да работи пошо е глуп ко тркало.

Уз пут замараат недолжни сиромашни граѓани, а од моќнициве се серат у гаќи.
Башка корумпирани се пола и поише. Тоа е тоа накратко.
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.861
Поени од реакции
15.811
на времето пред 15-на години, во комшија полиција ги одра со казна родителите на еден малолетник само зошто седел пред зграда летно време во 23ч ( нема лична карта)
... овдека на прометно место, не 23ч, туку 04ч а полиција ни траг ни глас...

 
Член од
9 декември 2012
Мислења
826
Поени од реакции
893
Во Македонија е саката полицијата. Најчесто обични полцајци (во МК) (голем број) работат луѓе што немаат книга прочитано во животот, главна преокупација им е кладилница и кафана, а и имаат низок коефициент на интелигенција. Впрочем само цајкан може да работи пошо е глуп ко тркало.

Уз пут замараат недолжни сиромашни граѓани, а од моќнициве се серат у гаќи.
Башка корумпирани се пола и поише. Тоа е тоа накратко.
Дефиниција за полицаец. Браво.
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
9.985
Поени од реакции
10.660
Негде месец дена пред избори и еве сеуште ги нема живи да мерат со радар, претходно немаше ден да не стојат, собраа ли пари или нешто друго е којзнае


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.653
Поени од реакции
62.972
Негде месец дена пред избори и еве сеуште ги нема живи да мерат со радар, претходно немаше ден да не стојат, собраа ли пари или нешто друго е којзнае


Sent from my iPhone using Tapatalk
Дај им уште 2 недели...
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
9.077
Поени од реакции
18.193
Поддршка за Гоце, полицаецот кој недолжно треба да лежи 1 година во затвор и кој остана без работа поради циганската багра од Битола. Полицајци, не давајте да падне човекот и борете се за детето.
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
9.985
Поени од реакции
10.660
Дај им уште 2 недели...
Ни толку не требаше, на 9 месецов од Гевгелија према Скопје на две места со палка и на излез од тунелот со радар А и кај мене на булевар си почнаа пак редовно


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.653
Поени од реакции
62.972
Ни толку не требаше, на 9 месецов од Гевгелија према Скопје на две места со палка и на излез од тунелот со радар А и кај мене на булевар си почнаа пак редовно


Sent from my iPhone using Tapatalk
Ме пишаа денес за погрешно паркирање... :pos:
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.861
Поени од реакции
15.811
Поддршка за Гоце, полицаецот кој недолжно треба да лежи 1 година во затвор и кој остана без работа поради циганската багра од Битола. Полицајци, не давајте да падне човекот и борете се за детето.
бодигардот на Заев 2016 , за време на технички министер Спасовски, во дискотепа без никаква причина крвнички претепа 10 малолетници, ( машки и женски), од кој 2-3 ца завршија со тешки телесни повреди во болница, дури животот им беше загрозен...
Казнет беше само со ПРЕКРШОЧНА казна, како за погрешно паркирање ...
е ова сега треба тие што демонстрираат во Битола нон стоп да го кажуваат..
башка имаше неодамно крвнички претепан ром во Струмица, се крена галама, а имаше и видео од претепувањето, АКО Е БИТНО видео, пак не верувам дека некој толку е казнет како полицаецот Гоце, ако воопшто е казнет
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.732
Поени од реакции
35.254
Викендов од Скопје до граница (Богородица) контрола на 7 места, 3 со радар, 1 странци за мигранти, 3 само со лижавката си запираа спонтано :D

Пред Велес грев ми падна, го оставиле без автомобил на кривините, застанат како камерман и на радиостаница им диктираше кои возила да ги запираат, а на езеро Младост 2ца истовремено запираа возила :D

Е вака се полни буџет, аферим.
 
Член од
9 декември 2012
Мислења
826
Поени од реакции
893
Викендов од Скопје до граница (Богородица) контрола на 7 места, 3 со радар, 1 странци за мигранти, 3 само со лижавката си запираа спонтано :D

Пред Велес грев ми падна, го оставиле без автомобил на кривините, застанат како камерман и на радиостаница им диктираше кои возила да ги запираат, а на езеро Младост 2ца истовремено запираа возила :D

Е вака се полни буџет, аферим.
Три казни за алхохол ми имаат пишано. Значи јас сум придонел да се наполни буџетот. И сега имам причина плус да пијам кога возам. Општо добро правам. А за селективно казнување во право си.
 
Член од
8 февруари 2020
Мислења
4.889
Поени од реакции
7.268
Да не биде само ги критикуваме, пред некој ден налетав на полицаец, кој совесно си ја работеше работа. Дури не ми се веруваше.

На семафорот (сега спремаат кружен тек да има), лево за накај Качанички, десно по новиот булевар накај касарна Илинден, паркирано горе беше полициско возило, а џандарот излезен од него. Најверојатно чекаше да помине Таљат за накај дома, па да регулира.
Кој проаѓал тука, знае дека една лента е само за лево, ама бар 5-6 коли се бутаат, не им се чека ред.

Џандаров, секоја кола што ќе навлезеше преку ред да помине за накај Визбегово, ги насочуваше да идат десно накај касарната, иако комотно можеше да си дреме во колата додека му јавата иде Таљат.

Господ здравје и успех да му даде.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom