Дискусија околу Полицијата

Член од
4 октомври 2014
Мислења
787
Поени од реакции
539
Забраната е само за една категорија, или ништо не смееш да возиш тие месеци?
Ако ти е одземена возачката, одиш да си земеш нова, со тоа што ќе ти пишува од кога до кога ти е забраната и за која категорија. Не смееш да возиш само категоријата што ти е забранета (ќе ти пишува вака во загради дата во редот на категоријата на возачката).
 
Член од
29 јануари 2014
Мислења
32
Поени од реакции
14
Зимоска возам на автопатот кон скопје по полноќ (брат ми го носев на аеродром за ран лет) и пред наплатната рампа велес ме запираат џандарите.
Ни брзам ни ништо, документите во ред, само ме заебава зошто возам со долги светла демек му блескало - а не е противзаконски оти пред мене нема возила.

Фино убаво му кажав дека со жалење стравувам дека ако не ги видам ноќните патроли можам да скинам некој.

Мислам дека така тоа беше најдоодветно.:)
 
Член од
24 август 2022
Мислења
6
Поени од реакции
2
А со казината што праиме кои се на секој чекор, број 1 атракција во Република Северна Македонија и се доста голем проблем а сите се као ако несакаш немора да влегуваш никој не те тера со сила, во ред до некаде е точно но тоа се пласира во големо издание и делува психолошки, знам дека темава за казиното не е за тука. Сакам да кажам пред некое време во едно казино лик кои искоцкал парите нормално многу се изнервирал и веднаш после тоа станал и си искочил но со него ја понел и чашата која останало уште од пијачката од што некоја од вработените почнала да се понаша доста некултурно и да му се дере на глас како од дома да им ја земал но потоа некој од рекетарите aka обезбеџење му се јавил со закани за таа чаша кои после еден час истиот лик влегол со секира внатре и за срека никој немало повредено но сепак е застрашувачко да се биде во моментот таму, секако бил пријавен во полиција на кои тие само го замолија очајно да не правел веќе такви работи и да не го апселе без потреба бидејки вујкому е инспектор и немало смисла. Да живее Република Северна Македонија, ко преживи причаче.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom