Дали сте скржави?

Дали сте скржави???????


  • Вкупно гласачи
    237

Slatka mala

*** unique ***
Член од
10 јули 2007
Мислења
652
Поени од реакции
2
Не сум воопшто скржава, секогаш кога и да поседувам нешто кое што некој ми го побара давам, не сум тип на човек кој лаже дека нема и слично, само за да остане повеќе за мене.
Но, страшно ме нервираат луѓето кои во последно време ги сретнувам се почесто, кои не знаат да го ценат тоа што секогаш делиш се со нив, па го искористуваат тоа максимално и секогаш сметаат само на тој што знаат дека секогаш има (мастики, цигари, пари, без разлика што).
 
Член од
25 јануари 2007
Мислења
3.176
Поени од реакции
106
Н`цк , воопшто не сум скржав , али има моменти кога ми е дојдено преку К** кога некој секој ден ми бара по нешто е тогаш веке и од нервоза сум скржав .. А така ако побара некој 1-2 давам ..
 

mUv@ ThE DoGg

oLd ScHoOl PerSoN
Член од
29 септември 2005
Мислења
363
Поени од реакции
5
Мислам дека почнав да бидам скржав , порано не бев толку, многу пати дури и трпев заради други личности, ама видов дека за овај свет не треба да си добар, па затоа сега сум скржав (се разбира не кон сите) ама 90 % сум скржав
 
Член од
7 јануари 2009
Мислења
391
Поени од реакции
20
Jas pusto nikogas ne sum bila skrzava,a bi trebalo covek da e po malku skrzav.Ako mnogu davas togas ne ke znaes dali se lugeto od nekoja korist ili cisto od prijatelstvo so tebe.A mrzam luge koi se koristoljubivi,a mrzam luge koi se skrzavi epten isto taka.
 
Член од
10 февруари 2008
Мислења
3.947
Поени од реакции
2.060
Сум скржава. Многу сум... :kesa:
Не дека јас сакам да бидам скржава, баш напротив, ми смета таа моја особина ама јбг таква сум- скржава :pos:
 
Член од
22 ноември 2008
Мислења
415
Поени од реакции
11
Воопшто не. Не можам никого да одбијам, многу ми е непријатно и после тоа се осеќам некако глупо.
 
Член од
6 октомври 2008
Мислења
28
Поени од реакции
0
Сакам да поделам со моите блиски се што имам,не сум скржава, па дури и за тие што не ми се блиски.Нормално освен приватниот живот.
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.279
Поени од реакции
17.958
Па не сум скржав.Колку и да сакам да бидам помалку едноставно неможам да одбијам некого.Многу ми е глупо.Ама некогаш кога ја претеруваат ќе речам не и пак ќе дадам тоа што ми го бараат.
 

Јунајтед

Indifferent
Член од
5 јануари 2009
Мислења
3.974
Поени од реакции
1.622
Не сум скржав воопшто.Кога имам нешто,не можам да одбијам некој дури и да не го познавам.Едноставно таков сум :toe:
 

~BlueBerry~

*I love my dreams*
Член од
8 јануари 2008
Мислења
1.101
Поени од реакции
63
ехеееее давала сум и ке давам :) ... ич не сум скржава :pipi:
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.233
Скржав сум ако се работи за мене а за други одма давам се (освен пари). Можда тоа му доаѓа дека сум штедлив али јебига....
 
Член од
18 ноември 2007
Мислења
609
Поени од реакции
41
Не сум скржава и ако можам да помогнам секогаш го правам тоа. Ако имам, никогаш не можам да кажам не.
 

rossoner stefan

Модератор
Член од
5 декември 2007
Мислења
1.770
Поени од реакции
192
Ма неееее!
Раката што дава никогаш не се суши:pipi:Секогаш кога имам и кога сум во можност давам, подарувам помагам и сл.И да ви кажам се чувствувам многу убаво!Не сум скрашв, не не:baeh:
 

m.marko21

-STR8-
Член од
16 мај 2008
Мислења
1.177
Поени од реакции
75
Гласав за не но да си признаам дека по малку сум :kesa: но тоа е само за некои мои вредни работи за кои се плашам да не ги изгубат, расипат, оштетат.
Инаку за други ситни работи сум многу дарежлив.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom