Дали сте злопамтило?

Necrophilia

Find Prettys Womans from your city for night
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
Во последно време се обидувам да станам... ама никако да ми успее!
не за џабе имам порака на мсн После тоа што ке ти го направам и пеколот ке ти изгледа на рај! хаха...
Од друга страна гледам дека има и позитивности во тоа ако си злопамтило, поради тоа што ако прекутуваш или пак ги забораваш лошите работи кои ти ги направиле тие личности ке те искористуваат после тоа...

ке си се пронајдат многу во овој пост.
 
Член од
20 јуни 2007
Мислења
20
Поени од реакции
0
duri i mi e maka oti neznam ubavo da im se razlutam na tie so mi zgresile:toe: ,a ne pa zlopamtilo toa za mene e samo poim
 
Член од
8 февруари 2007
Мислења
5
Поени од реакции
0
Извадок од хороскоп за Скорпија

Таа е целосно верна кон малиот број пријатели, знае да ги ислуша, и со два, три збора веднаш да укаже на решението на проблемите. Но кога ќе биде еднаш повредена, таа никогаш не заборава и ќе се најде еден момент во иднината кога повеќекратно ќе се одмазди. Важи за најопасен неприајтел, која како и животното шкорпија, брзо и молскавично го вбризгува отровот во изненадената жртва.

епа зло памтам и дупло враќам:zlo:
 
Член од
27 јуни 2007
Мислења
2.157
Поени од реакции
507
ne sum zlopamtilo,no pamtam mnogu dobro se!:vozbud:
 
Член од
8 мај 2007
Мислења
175
Поени од реакции
0
Хехехе често се лутам али брзо ми поминува.. добро и зависи за што сум се налутила... Ако некој стварно ме извадил од контакт... тогаш...
 

JOE

Пелистер Битола
Член од
31 март 2007
Мислења
3.027
Поени од реакции
622
Скорпија сум така да ...:angry1: :violent1::violent1::violent1:
 

vlatkolik

~I'm busy U are UglY,Have a Nice DaY!!!~
Член од
17 мај 2007
Мислења
2.647
Поени од реакции
28
хммм дали сум злопамтило-зависи за кого,дека све памтам,памтам да али дека све враќам-не(ретко враќам,ако некој ептен ја заебал работата)
 

Скулгрл

Queen of the superficial::..
Член од
17 јануари 2006
Мислења
5.059
Поени од реакции
69
Не сум воопшто, а што е најтрагично-викам дека сум.:pos: Понекогаш и го мислам тоа, ама е само моментална реакција од напиздувањето.
Многу пати така и имам простено на најдобрата другарка (што нормално веќе не ми е) и тоа за прилично сериозни работи, и секогаш испаѓав глупа затоа што не ја терав да „плати” за грешките, а таа си го искористуваше тоа секој пат.
Кога ќе размислам подобро, веројатно и затоа другарството ни траеше толку долго.:zbunet:
 

pcjodamaster

:trololo:
Член од
20 мај 2006
Мислења
4.180
Поени од реакции
127
Во последно време лутина држам 10 минути. После тоа пак се смирам со тој што сум се расправал....

Никогаш не сум бил злопамтило, ни пак ќе бидам. За да му држам лутина на некој треба да ми згреши многу...
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
Памтам зло само ако несреќникот стварно ми стапнал на жуљ, и ќе му вратам, макар последно ми било. Сум занемарувал и поголеми и помали работи - нека им служи на чест на персоните што ми нанеле зло.
 

Emma

Supergirl.
Член од
7 јуни 2006
Мислења
3.045
Поени од реакции
157
Не знам што меморија ќе имав, ама какви работи ми остануваат во глава... Понекогаш не можам да си се изначудам на сама себе.
Се` памтам. Се`, до најмали детали, ама не за да вратам, зашто лутината ми поминува брзо.
Понекогаш сакам да бидам уште лута на некого, а веќе во наредните 10 минути или следниот ден ми поминува се`.
А кога ќе дојдам во ситуација да се докаже дека сум била во право, и тогаш кога треба да и`/му ги плеснам работите во лице, одеднаш не ми вреди, кога веќе сме го поминале тоа, јас пак да правам проблем. И така...:skoka:
 

Tanji4ka

Heartless BITCH
Член од
16 јуни 2007
Мислења
42
Поени од реакции
19
ne sum zlopamtilo :) ne cekam za da vratam tuku vo momentot se ubavo ke si kazam i ke se ispraznam
 
Член од
2 јули 2007
Мислења
472
Поени од реакции
27
Злопамтило не сум...но сепак SAME LIKE EMMA исклучително добро памтам што се десило и како се десило но сепак не пагам на нивото на кој паднал некој со цел да ме попизди....така да лутина 10мин го ставам оној привремено у persona non grata и терам работа ...:icon_lol:
 
Член од
8 април 2007
Мислења
725
Поени од реакции
6
Ne sum zlopamtilo nikogas ne sum sakala da se osvetuvam i sl...ako taa licnost mi zgresila poveke ne e ziva za mene i neka pravi so saka, za mene ne postoi, a voopsto ne sum od onie koi bi idele i bi i ja raspukale glavata ili bi se vpustile vo karanici...:toe:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom