Дали сте злопамтило?

Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.681
Поени од реакции
13.295
не. Памтам зла ама не возвраќам со лошо. На тој/таа што сака да ми наштети едноставно го/ја игнорирам. Е сега кога си го бара тогаш нема тука што...
 

Diabolical !llusion

Магец
Член од
3 август 2006
Мислења
2.238
Поени од реакции
22
не баш...коа ќе ми помине лутината заборавам....шо ме нервира некогаш,оти некои луѓе не заслужуваат да им прозборам пак!
 

Angelwings

I'm a super girl and super girls don't cry
Член од
27 мај 2007
Мислења
53
Поени од реакции
0
pamtam zla, ama retko vrakam so loso
 

dLt-Ed

молчењето е злато
Член од
29 јануари 2006
Мислења
126
Поени од реакции
3
Да, сум злопамтило. Посебно паметам зло од личности кои не ми се толку мили при срце. И после само сум си мирен и чекам да дојде погодниот момент за да вратам со иста мерка.
 

a n g e l c e

^ Poison Girl ^
Член од
25 јануари 2007
Мислења
1.202
Поени од реакции
5
не. памтам зла но никогаш не враќам.
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.689
По природа не сум којзнае колку злопамтило.
Зависи од тоа колку ке успее некој/а да ми го пукне филмот. До сега има неколку среќници од тој тип, ама ги памтам и кога тогаш ке се заврти тркалото.
 

Diabolical !llusion

Магец
Член од
3 август 2006
Мислења
2.238
Поени од реакции
22
NIppI напиша:
не баш...коа ќе ми помине лутината заборавам....шо ме нервира некогаш,оти некои луѓе не заслужуваат да им прозборам пак!
и никогаш не се одмаздувам! се потпирам на тоа дека тркалото се врти и дека животот ќе им врати кога најмалце очекуваат...
ти мене со камења,јас тебе со леб...така нешто би дошло :)
 
Член од
24 април 2007
Мислења
251
Поени од реакции
2
не сум злопамтило ак прам нешто лошо лошо друг ден заборам што имам напраено
 

Potato

Cold hearted
Член од
18 мај 2007
Мислења
4.924
Поени од реакции
86
Zavisi za sto, ako e nesto golemo... I te kako!
 
Член од
29 март 2007
Мислења
6.820
Поени од реакции
238
edino ako e od golem stepen nesto togas da ali u globala ne
 

kpbKENGUR

Devil's Advocate
Член од
25 јануари 2007
Мислења
5.132
Поени од реакции
201
уф да, памтам, ама не враќам. шо да праам, ми останува во мозок јбг. особено кога некој што ми значи ме "дирнал", ама брзо простувам.
 

Тикви4ка

Нарцис со сина крв
Член од
1 март 2007
Мислења
3.134
Поени од реакции
273
jas sum edno glupavo zlopamtilo... gi pamtam rabotite dodeka uste se zezski.. ke smislam nekoj plan za kontranapad.. i.... utredenta ke go zaboravam i se ke bide kao porano:):smir:
 

JeCILaDy

Move Away
Член од
18 април 2006
Мислења
2.350
Поени од реакции
22
Никогаш не бев злопамтило, и заради тоа што многу им верував на луѓето и простував, бев секогаш повредувана.
Затоа, решив да се променам, можеби на полош начин ... така што, нема да верувам на никој, и ќе се трудам да внесувам помалку емоции во односите со луѓето и во работите што ги правам. Тоа не ми успева баш најдобро, сепак, јас сум доста емотивна личност. :toe:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom