Дали сте злопамтило?

Limp Bizkit

Gone with the sin
Член од
9 мај 2007
Мислења
837
Поени од реакции
2
Јас си памтам се лошо што ќе ми направат одма нема да им вратам но во иднината ако дознаам нешто ќе им вратам 2 пати повеќе. Највеќе мразам некој да ме повреди и да ми се смее во лице ако треба цел живот ќе чекам за да му вратам важно кога ќе дојде времето тој или таа ќе плака.
 

Black Rose

дете на цвеќето
Член од
12 февруари 2007
Мислења
1.972
Поени од реакции
38
Било.....поминало.....се заборавило :)
 

Мармеладова

Tale of the inexpressible
Член од
21 април 2006
Мислења
1.743
Поени од реакции
184
секогаш враќам било ради лошо или добро, доброто кога има потреба, а злото кога ќе ме заборават или почесто простувам но и не заборавам
 

Sussaro

Southern comfort, southern sun
Член од
27 декември 2005
Мислења
5.960
Поени од реакции
24.154
Да и тоа огромно. И враќам макар и со некоја мала сопка. Луѓето функционираат исто како децата со казната ќе се научат на почит и ќе знаат дека не може во секоја манџа да се става сол. Иначе ќе почнат на глава да ти се качуваат.
 

Commando

Единство-Активизам-Сила
Член од
12 јули 2007
Мислења
426
Поени од реакции
2
Ју бет ај ем
 
Член од
1 мај 2006
Мислења
371
Поени од реакции
2
Golemo zlopamtilo sum, nekogas nejkam da bidam ama so da pram takva sum. Ednas coek da mi zgresi nesto i gotovo cel zivot ke mu go pamtam, mozi nema da se skaram se normalno mozi ke bidi i mozi ke mu prostam ali da zaboram nikogas i koga i da e ke mu kazam deka go pamtam to so mi go naprail.
 
Член од
1 август 2007
Мислења
10
Поени од реакции
0
ne sum zlopamtilo,ne vrakam,ne se osvetuvam...duri ponekogas se nerviram sto sum takva zatoa sto mn luge ne zasluzuvaat vtora sansa
 
Член од
25 мај 2007
Мислења
6.662
Поени од реакции
947
Мислам дека за некои личности би требало и да сум злопамтило ама некако не ми успева, излгеда предобар сум премногу:tapp:
 
К

Кнез Мишкин

Гостин
Не сум злопамтило...,ама убаво помнам секој сто лошо ми направил...
 

jutel

"убавите работи доаѓаат на крај"
Член од
25 март 2007
Мислења
952
Поени од реакции
2
jas da vikazam deka nisto nepamtam :D
 

*OSS*

Commentless.
Член од
13 мај 2007
Мислења
818
Поени од реакции
43
се трудам да не бидам, ама кога некој ми згрешува по незнам кој пат не можам да си преќутам! не се трудам да вратам затоа што ќе си го добијат своето и без јас да им вратам!
 

Bush(av)

Aut inveniam viam aut faciam.
Член од
30 април 2007
Мислења
758
Поени од реакции
7
I don't get mad...i get even :smir:
Simple, yet effective
 

Mädchen

Smile
Член од
31 мај 2006
Мислења
1.571
Поени од реакции
38
Па....ако некој ја злоупотрби мојата доверба,можам да простам,ама во иднина ќе размислам дали така безрзервно да му верувам и да му правам услуги.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom