Дали сте злопамтило?

Emma

Supergirl.
Член од
7 јуни 2006
Мислења
3.045
Поени од реакции
157
За зло... Сум, концентрирано и тоа. :icon_lol: Злопамтило... По природа не. Се силам да сум. :icon_lol:
 

By Me

BLAH....
Член од
10 февруари 2008
Мислења
1.121
Поени од реакции
29
а бе јас си памтам и си ќутам, па после тоа наеднаш им наплаќам за се
 
Z

ZeroStyle

Гостин
Сум, ама не секогаш враќам. Често и не ми се укажала вистинска можност.
 

пробистипка

малечка
Член од
13 август 2008
Мислења
2.026
Поени од реакции
130
многу ретко вракам ама од сега ке почнам да вракам секогаш зашто вака не ја бидува:pipi:
 
Член од
10 февруари 2008
Мислења
3.947
Поени од реакции
2.060
Ма нееее... само зборам дека ќе му вратам на тој што ме повредил ама тоа се само зборови. После пет минути заборавам што сум кажала.
Не сум злопамтило и мило ми е што не сум злопамтило, а искрено и ме нервираат луѓе кои се злопамтила и кои планираат одмазда и слични глупости.
Било поминало...ме повредиле, некого јас сум повредила и чао-пријатно. Немам друга работа ќе се замарам со тоа кој ме повредил, па да му враќам...немам време за тоа, а богами ни живци. Ја понекоаш и заборавам колку ме повредиле и на крај можам се да им простам...Ама затоа пак добри дела памтам и се трудам да вратам на секое добро дело колку што можам.
 

Shorty

Вансериски
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.277
Поени од реакции
1.496
Си знаат оние кои ми згрешиле :back:
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
Сепамтило сум.... ама ретко враќам... а и душата не ми дава да вратам ретко кога сум се осудил да вратам иако пред тоа убаво ме заебале.
 
Член од
20 март 2007
Мислења
8.493
Поени од реакции
308
Да.

За да не заборавам случајно имам и фолдер Zlopamtilo во My Documents, со notepad текст објаснувања.
 

Емкаа

the worst thing about prison was the dementors.
Член од
14 мај 2008
Мислења
4.967
Поени од реакции
12.499
сум,како тој мене лошо и јас него...памти па врати,и ич не ми е мака дали некој после ќе патит или не...јас ако сум патела,тој дупло појќе...можда звучит сурово,ама така е...
некој горе шо напиша дека е злопамтило рече дека е Скорпија....и јас сум,вероватно до знакот ќе да е
 

Болиглава

A cold fact
Член од
16 јуни 2007
Мислења
4.701
Поени од реакции
2.353
Сум. Ама најчесто ако имам шанса да му вратам на тој што ми го направил злото, не му враќам.
Нека се носи.
 
Член од
6 септември 2008
Мислења
2
Поени од реакции
1
Sum i toa golemo zlopamtilo

Jas sum edno golemo zlopamtilo i ne mozam protiv toa i mislam deka sekoj sto mene mi zgresil treba da plati i toa tri pati poveke nego li toa sto toj ili taa mi go napravile mene bez razlika dali se raboti za decko, drugarka , sestra,majka i tatko..
Sekoj si go srka toa sto si go nadrobil kaj mene.Mozebi nekoj ke pomisli deka sum ekstremna i toa mnogu ama mislam deka se treba da se pamti i ako ne se sekavas na nesto sto nekoj ti go napravil kako ke mozes voopsto od toa da izvleces pouka?
Bas bi sakala da vidam sto ke kazite na ova!?
Thanks!
 
Член од
6 септември 2008
Мислења
51
Поени од реакции
0
sum: kako nikoj, nikogas, nikade...sum i mi se cini deka za sekoja neuba rabota treba da se odmazdam...ama tesko deka go ispolnuvam....
 
Б

БејбиГрл

Гостин
Не сум злопамтило. Во ретките моменти на нервоза може ќе велам дека ќе му вратам на тој што ми згрешил ама се брзо заборавам. Мислам дека е и подобро така, да не задржувам ништо лошо во мене, да си ги насочам мислите кој позитивни работи, а не како да наштетам на некого. Е сеа фала богу и никој ми нема згрешено ама ептен, може тогаш и ќе бидам. Сметам дека накрај секој си го добива заслуженото
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.410
Поени од реакции
46.985
Џабе ти е ако си злопамтило ако не си “зловратило’’(така да кажам) :),злопамтио е само таложење бес и негативен набој кој ако не го вратиш тисеба мамата.
Мене додуша во животов ми нема згрешено никој до дебела мера да се притресувам за тоа а тие ситни гревови дел ги враќам и голем дел ги заборавам несвесно

шокур напишав и сам не знам!!!!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom