Дали сте злопамтило?

Natural-girl

Morphine
Член од
16 октомври 2007
Мислења
3.462
Поени од реакции
5.246
Обично сум злопамтило. Дури и да не се замарам веќе со ситуацијата, јас нема да можам да верувам асално во таа личност. Еве на пр. имам една другарка што се смува со еден мој бивш дечко, јас со нејзе сеа мн се дружам пошо учи со мене, али знам дека кога станува збор за машки не треба да и верувам. Значи и да сакам, не можам да заборавам и често помислувам за таа нејзина страна...
 
Член од
17 септември 2007
Мислења
27
Поени од реакции
1
Ne vrakam,ama pamtam....taka sto izrazot odgovara,ama ne e toa toa....
 

rowling

Desperate Cranberrie
Член од
31 март 2007
Мислења
290
Поени од реакции
8
Понекогаш сакам да бидам злопамтило и воедно се трудам да бидам за некои ствари,но едноставно многу бргу омекнувам...И тоа ме нервира.
 
Член од
7 јануари 2008
Мислења
276
Поени од реакции
13
памтам и добро и лошо,вракам и добро и лошо.
 
Член од
4 февруари 2007
Мислења
1.640
Поени од реакции
16
Памтам и лошо и добро.Ако е добро враќам со добро,а ако е лошо враќам-не од што сакам туку само да осети на своја кожа.
 

mRnO

И по mRnO,mRnO
Член од
16 април 2006
Мислења
6.263
Поени од реакции
52
Па у принцип не,иако во денешно време подобро е ако си:)
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Sum zlopamtilo ama nekoj treba mnogu da mi zgresi za da mu go pamtam toa. Na sitni prekrsoci sum imun.
 
Член од
23 декември 2007
Мислења
41
Поени од реакции
0
Voopsto ne sum zlopamtilo,duri za malku vreme gi zaboravam losite raboti.Lutinata kaj mene pominuva za nekolku minuti ili casa :))
Ama se si ima svoi granici,taka da koga nekoj ke go pomine limit-ot kaj meen ednostavno ja stavam taa licnost vo minatoto i ne se zamaram okolu toa dali da i vratam so loso ili ne.:toe:
 

mravka

in eternal embrace of flames
Член од
4 јануари 2008
Мислења
130
Поени од реакции
2
Многу ретко се лутам, се случува најчесто кога сум во ПМС, но ептен кратко ми трае. А на луѓе што навистина ми згрешиле, не им се лутам, но ретко заборавам(освен ако не се ептен мили луѓе без кои неможам и кои ми згрешиле сосема случајно и несакајќи)
 
Член од
29 ноември 2007
Мислења
1.149
Поени од реакции
38
Памтам се.И добро и лошо.Кој направил добро дупло подобро правам за таа личност,а кој направил лошо не дека сакам да вратам ама сами доагаат до некоја ситуација и исто ко да сум вратила.
 
Член од
6 јануари 2008
Мислења
32
Поени од реакции
0
Хмм... знам да се налутам.. ама лутината не ми трае долго.. а дали е тоа добро или лошо.. сеуште не знам:toe: ........:) :)
 

Mind In Motion

Smirking Revenge
Член од
29 мај 2007
Мислења
816
Поени од реакции
46
Памтам се.И добро и лошо.Кој направил добро дупло подобро правам за таа личност,а кој направил лошо не дека сакам да вратам ама сами доагаат до некоја ситуација и исто ко да сум вратила.
Нешто вака, или го чекам да го лизнам, Quid-pro-quo :hippie:
 
Член од
15 декември 2007
Мислења
865
Поени од реакции
28
Pamtam se.Kako sto ne mi se slucilo da zaboravam dobro ne go zaboravam ni losoto.Duri i da mi pomini momentalnata lutina,ako nekoj mi napravil loso svesno i namerno ke go pamtam i da bilo pred sto godini.Za vrakanje ne se trudam odma da vratam so ista merka,ne se preopteretuvam so toa,no kako sto rekov pamtam i ako nekogas se najdam vo situacija koga bi mozela da vratam ke vratam.Znaci,sum zlopamtilo.:)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom