Дали некој фрлил магија врз вас?

  • Креатор на темата black angel
  • Време на започнување

babydol

Copy...
Член од
15 јули 2008
Мислења
1.561
Поени од реакции
92
Има луѓе што ти наштетуваат со магии,не се како оние од филмовите со волшебно стапче,знам луѓе на кои што им имаат правено магии и е многу страшно верувајте но секако постојат луѓе кои што ги уништуваат магиите фрлени врз тебе
И не ме прашувајте какви се тие магии и што се дешавало,зашо е тешко да се збори на таа тема
Ова е претпоставувам од лично искуство?
И знам по мене деке е тешко да се зборува на темава, да се отвориш целосно да кажеш , што како затоа што повекето од лугето не веруват во магии, растурање на магии итн...
 

ANTIPATER

of Macedon
Член од
8 јуни 2008
Мислења
1.181
Поени од реакции
44
Мистерии и надприродни сили секако дека постојат.

Но,во случајов со магиите,малку ми е чудно.
Во тој случај сите ке си ги уништевме непријателите(на таков начин).
Ах па не се овие работи до толку ефикасни....:helou:
 

GoD.HateUSaLL

Фар акрос д диштанс
Член од
30 март 2008
Мислења
8.339
Поени од реакции
8.238
Се степав со еден другар кога тој ненадејно ми фрли Фајрбол но јас поради моето добро познавање на магијата успеав да создадам Фростшиелд и да се одбранам...за малку ќе ме скапеше
glup! drug pat trinket pushtaj!:pos2::tapp:
 

MileJebo

Complete
Член од
7 декември 2008
Мислења
231
Поени од реакции
41
Јас имам слично искуство. Еднаш плеснав една циганка, зашо викаат ако плеснеш циганка ќе имаш среќа во животот, плус оваа и не беше и така лоша, средена беше.Арно ама после тоа оваа сакаше за жена да ја земам, и ја и објаснив некој работи не оди тоа така. И оваа ме проколна со некој магии тамо на цигански не ја разбирав до душа! :pos::pos::pos::pos::pos:
 

Neporazen

Time Lord
Член од
25 јануари 2009
Мислења
545
Поени од реакции
22
EPa drug pat ne fakaj rabota so ciganka.
Zatoa jas se plasam od niv.
 

buba18

God is a DJ
Член од
8 јануари 2009
Мислења
358
Поени од реакции
10
во осмо одделение кога си дојдов од школо си најдов во ташната ќесе мало,
а внатре во него песок и некакви конци.

неам појма од како се најде во мојата ташна
и не знам дали беше некоја магија или сл.

јас не верувам многу во такви работи ама ништо чудно:toe:
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
230
Поени од реакции
10
Mnogu od tie bajaci i vidoviti lugje ( skoro site so sum gi sretnal ) mi izele gomnenca kako navodno nekoj frlil magija na mene . i to kao demek nekolku magii bile . Ednas eden tip mi sredi nesto , demek so ova ke ja rasturis magijata i poloso ke i naprajs na ova so ti ja ima frleno ama nejkev taka , sama ke go papa koga togas - ne mora od moja raka da i bidi loso . Ne uziva zenata vo makite moi :)

P.S. Ne daj Boze da se osiguram deka nekoj frlil crna magija vrz nekoj moj sakan - posto togas jas ke frlam so ovie moi dve racinja mnogu crna magija vrz negoviot respiratoren sistem ... ke go stisnam za vratceto i upsss ... preterav so crniloto ... ne disi vekje ... :):):)
 
Член од
20 ноември 2008
Мислења
6.104
Поени од реакции
2.514
не верувам во такви работи, и ако постои мислам дека никој не го направил тоа врз мене
 
Член од
3 јануари 2008
Мислења
39
Поени од реакции
1
На брат ми кога беше помал често му се случуваше да плаче цело време без никаква причина или да има температура и такви работи, и кога ке го однесеа на бајачка тоа моментално му минуваше. Еднаш заврши во болница и лежеше таму се додека не му пробајаа. Можеби е случајност не викам дека не е ама јас не верувам дека е случајно.
Една моја сосетка велеше дека не можеле да најде сериозна врска се додека не отишла кај некоја гатачка која и рекла дека имало магија врз неа, и ја растурила и сега пред некое време правеше свадба.

Овие тврдења звучан просто за во денешно време и јас не верував во вакви работи, но почнава да верувам.
 

OdMitico

Rajko Mitic
Член од
4 мај 2008
Мислења
1.369
Поени од реакции
318
Ова е за уроци,да не те урочат,бидејќи ќе треба да бараш после бабичка што знае да бае од тоа

А во врска со магиите,нели имаше на Светското првенство во фудбал што беше лани,некој врач што правеше магии за да победат (таа африканска земја мислам дека беше) му успеа ли?:vozbud:[/QUOTE

go pogodi rezultatot,ama obratno...izgubia negovite 2:1:)
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.617
да, ама јас пуштив рифлект меџик, и после му се чарџував на мејџот, си пуштив бладтр`ст и батл шаут,тандр клеп, свифт страјк, плам, овер паур, и на крај егзекјут и толку беше од дуелот :pos:

п.с. не веруем у магии...слаби се :)
 
Член од
16 декември 2008
Мислења
391
Поени од реакции
125
Ne gledam nisto sramno ili strasno da se priznae dali veruvas vo magii ili ne.Porano ne veruvav ni jas.Moze deka pomala ili pod vlijanie na drugite ne znam.Ama sega veruvam i toa kako.
Kako mala na 3 meseci dosla edna komsivka kaj nas.Majkami ja zabelezala kako nesto mi sepoti, a jas samo 3 meseci.Si otisla taa i jas pocnuvam da kacuvam temperatura.kacuvam 40 .Me nosta na bolnica inekcii svasta nisto ne pomaga.Mi ispituvaat bubrezi srce krf se zivo i divo i i kazuvaat na moite deka spored medicinata ne bi trebalo da imam temperatura jas. na nikoj ne im bilo jasno kkao e mozno toa.Babami otisla kaj nekoja zena i taa i kazala deka nekoja zena dosla kaj nas i mi kazala nesto i pod krevetceto kaj pernicata imalo nesto da go zeme i da i go odnese.Taa nasla nesto, ne se sekavam sega sto go odnesla i tolku, se zavrsilo.
Druga slucka so isatata taa zena.
Imav komslivka koja bese mnogu ubava i mnogu dobra.Site vo maalo ja sakaa.Bese dobra ucenicka mnogu udvaraci se kako sto treba.Taa eden den proba da se ubie so solna kiselina. Nikoj ne znaese zosto.Ziveese nekolku godini so operacii i vestacki organi.Otkoga pocina nejzinata majka otide kaj nekoj covek vo Veles.Covekot i rekol vo dvorot pod nekoe drva ,sliva mislam, (porano toa bilo bavca, a sega dvor od beton na etrvata,taa zena strina na devojceto a moja komsika, inaku tie porano ziveea vo ista kuka a potoa si napravija kuka vednas do starata i se podelija no dvorot bese zaednicki iako ne zboruvaat)da kopa tamu podlaboko i ke najde portokalova majca vo nea isprepleteni konci.Veruvale ili ne ama taa vikna komsii koga kopase za da vidat i ja otkopa luge.
E posle ova veruvam ,a i mi se slucuvali da naogam mnogu raboti vo dvorot i potoa se mi krenuva naopaku. nDali postojat magii ili se raboti samo za prenesuvanje na negativna energija ili slicno neznam, ama deka ima nesto vistina toa da.

и ти тоа си го препиша на магија...

Има луѓе ко вас што сите чудни работи што им се дешаваат ги препишуваат на "магии". Така си ги објаснувате ситуациите. Ти ако си уверен дека не си бил вљубен во таа, веруј дека најмалце е веројатно дека е тоа "магија"

О боже...
A sto ke kazes na toa da na tvojot krevet nikaoko ne mozes da zaspies , se menjas so sestra/brat i taa/toj na krevetot ne moze da zaspie nikako a na drug krevet spies, odis kaj nekoi bajarici,zeni kako sakas nareci gi, ti veli pod krevet ima konci nesto bilo sto, donesi go ke rasturime i se ke bide ok, naogas nostis kaj nea, taa rastura magijata, legnuvas na krevetot i zaspivas.Vo meguvreme dodeka se slucuva seto ova se karas so site okolu tebe, pagas na site ispiti, raskinuvas so devojkata i sl. a otposle se se odbiva vo najnormalen , se smiruvas so devojkata i tn. Sto ke kazes na toa?
 
Член од
21 декември 2005
Мислења
661
Поени од реакции
7
Минатата година кога поцнавме со граденје, додека ги копаа темелите еднна вечер татко ми најде свеќа и незнам уште што... Цело време додека градевме ни се дешаваа некои ствари(протекуваше кровот неколку пати па моравме да кречиме повторно и повторно, плошата попушти а сигурни беа дека мајсторите добро ја завршија работата).
Сега е се како што треба. Може не е магијата битниот елемент тука но што знаеш...
 

Гижо

че о надрва
Член од
13 март 2005
Мислења
9.074
Поени од реакции
142
A sto ke kazes na toa da na tvojot krevet nikaoko ne mozes da zaspies , se menjas so sestra/brat i taa/toj na krevetot ne moze da zaspie nikako a na drug krevet spies, odis kaj nekoi bajarici,zeni kako sakas nareci gi, ti veli pod krevet ima konci nesto bilo sto, donesi go ke rasturime i se ke bide ok, naogas nostis kaj nea, taa rastura magijata, legnuvas na krevetot i zaspivas.Vo meguvreme dodeka se slucuva seto ova se karas so site okolu tebe, pagas na site ispiti, raskinuvas so devojkata i sl. a otposle se se odbiva vo najnormalen , se smiruvas so devojkata i tn. Sto ke kazes na toa?
Психологијата. Целиот свет, целиот разум кај луѓето, сите дешавки, се е тоа резултат на научната гранка, наречена психологија. Мојата психологија не ми дозволува да се наведнам под креветот и да побарам конец заврзан во машничка и пред тоа не ме натерала да идам кај бајачка за да чујам дека некој ми напраил магија, за потоа да го насочам несвесно паметот кон таа сфера, магијата, и се да асоцирам во денот со магија. Психолошката минута додека тоа си го сварила у глава како магија, придонела се наредно да ги биде етикетирано како последица на магијата, од нечија љубоморна мајка на твојата другарка.
Има едно нешто што е наречено универзална енергија. Манипулирањето со таа енергија ќе ти помогне многу во животот. Ама прво совладај ја психологијата. Психолошката минута кога мозокот помислува на магија.
 

Mr.Tasev

Расад за лопате
Член од
30 ноември 2008
Мислења
271
Поени од реакции
76
мене фала богу никој ништо не ми е направил
 

Kajgana Shop

На врв Bottom