Дали некој фрлил магија врз вас?

  • Креатор на темата black angel
  • Време на започнување

PSYtisfaction

Царевата ќерка
Член од
30 јуни 2006
Мислења
3.922
Поени од реакции
527
Maca напиша:
pa mene mi imaat napraveno magii za da me boli glava... mene me boli glava mnogu, i toa me boli nekolku sekundi ama mnogu jako sto mislam deka ke mi eksplodira glavata, idev na site ispituvanja, i (za sreka) nisto ne mi najdoja... pa posle doznav deka se toa mi e od magii... i sreka postojat lugje sto mozat toa da go otkrijat i da go ,,isfrlat" pa taka problemot malu po malu se resava... ova e samo eden od mnogu drugi primeri...
Од кај знаеш толку сигурно дека е магија? Тоа што на испитувања не ти нашле ништо, не значи и дека ништо немаш.:) Сакам да кажам, нашиве доктори какви се „стручни“, трудна да си, ќе ти најдат преплет црева. :) (Дури имаше стварно еден таков случај во Државна, и по весници пишуваше...)

И тие луѓе што можат да го откријат и „исфрлат“ тоа- го открија и исфрлија или уште си во потрага по правиот „бајач“?:)
 

Мартин$

Модератор
Член од
2 март 2007
Мислења
5.234
Поени од реакции
148
Maca напиша:
pa mene mi imaat napraveno magii za da me boli glava... mene me boli glava mnogu, i toa me boli nekolku sekundi ama mnogu jako sto mislam deka ke mi eksplodira glavata, idev na site ispituvanja, i (za sreka) nisto ne mi najdoja... pa posle doznav deka se toa mi e od magii... i sreka postojat lugje sto mozat toa da go otkrijat i da go ,,isfrlat" pa taka problemot malu po malu se resava... ova e samo eden od mnogu drugi primeri...
Кажи кои се тие луѓе па и ние да се провериме?? Може ли? :)
 
Член од
4 април 2006
Мислења
9.179
Поени од реакции
3.073
Не фаќа cheat на мене

До сега такво нешо не ми се десилило
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
Да бе, имаат фрлено. Перо од Свирипичино. И Саше Фактор икс коа го реметев у колумна. И Ефтим. Буууу!

Магии...
 

Slatka_Mala

devoid of concept
Член од
15 февруари 2006
Мислења
477
Поени од реакции
11
Хмм...магии...темава ми е многу интересна...
Баш пред некој ден дојдоа едни наши пријатели од друг град на гледач во Велесов и човеков им кажувал како некоја жена - ним блиска им правела магии...Всушност магијата била дека оставала некои баени предмети или не знам истурала некоја пеена вода кај нив дома за да им биде лошо во животов...
Баш се замислив во врска со тоа и искрено не верувам во такви работи, ако нешто во животов си направиш лошо ќе биде резултат на твоја лоша проценка, рекција, дејствување, ама во секој случај верувам во таа некоја енергија која секој од нас ја поседува и ја шири околу себе и знам дека има многу негативни луѓе кои сепак се занимаваат со вакви глупости...Зошто и како, поима неам...
Мајка ми ми кажа после тоа (пошто тој муабет беше актуелен кај нас викендов) дека пред многу години една наша комшика која тогаш гледаше и кажала дека некоја жена која ни била „блиска“, дури и скроз и ја опишала како изгледа, ни правела нас магии, т.е. ни мислела лошо, меѓутоа нас не не фаќале магиите...И она што ми е најинтересно е дека како мали, таа жена (која наводно ни правела магии) ни беше еден вид дадилка мене и на сестра ми и ние воопшто не ја поднесувавме, се лутевме кога ќе дојдеше ред да не чува и откако ќе си отидевме од кај неа, сестра ми редовно плачеше и ја болеше глава... Дури и ние, како деца сме чувствувале некоја негативност кај неа... Интересно во секој случај...
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
Не бидете идиоти...

Исламските терористи наместо да правеа терористички напади, ќе ги собереа нивните најистакнати врачови, и ќе му направеа една сочна магија на Буш - и обратно - САД ќе ги собереа врачовите и ќе го сјебеа Осама. Ху баба Ху и крк!

Секој фудбалски клуб ќе си имаше свој врач и пред натпревар ќе му забајуваа на противничкиот голгетер да му се треат колениците...
 
Член од
6 јуни 2006
Мислења
280
Поени од реакции
5
Не верувам во магии...
 

pcjodamaster

:trololo:
Член од
20 мај 2006
Мислења
4.180
Поени од реакции
127
Глупости. Мора да има нешто за да се заебаваат со народот.
 

Bada Bing!

шшшшшш
Член од
14 јули 2006
Мислења
2.671
Поени од реакции
114
Не.


Ама затоа јас фрлам магии на други. Јас сум пријателски настроен Хари Потер ванаби од вашиот ебан комшилук. Плашете се од мене. И сакајте ме.
 
Член од
18 декември 2005
Мислења
1.356
Поени од реакции
165
PSYtisfaction напиша:
Од кај знаеш толку сигурно дека е магија? Тоа што на испитувања не ти нашле ништо, не значи и дека ништо немаш.:) Сакам да кажам, нашиве доктори какви се „стручни”, трудна да си, ќе ти најдат преплет црева. :) (Дури имаше стварно еден таков случај во Државна, и по весници пишуваше...)

И тие луѓе што можат да го откријат и „исфрлат” тоа- го открија и исфрлија или уште си во потрага по правиот „бајач”?:)
toa bese eden primer koj smetav deka e najsoodveten za tuka, ne mislam tolku da navleguvam vo nekoi detali od mojot zivot... koj osetil na svoja koza znae kako e... koj ne, ne daj boze da oseti... velat deka go fakjaat magii toj sto se plasi od niv, pa mozebi poradi toa em fakjaat, imam mnogu strav od takvi raboti...
a za toa od kaj znam isto i toa ne mislam da go pisuvam tuka, sepak ne e nesto ubavo pa aj sega da se kazuva, nekoi raboti e podobro da se premolcat...
a za boldiranoto-mislam deka voopsto ne e za seir temava, i ako ti ne si osetila nekoi raboti ne znaci deka ne postojat ili deka na nekoj mu se nema deseno...
 
С

Сатори

Гостин
Хммм...да речеме дека ми се има десено, иако јас така софистицирано одбив да верувам во тоа.
Во секој случај, бев кај една баба да ми гледа на кафе, две-три недели по ред филџанот не ми се отвара.Последниот пат бабава ми вика дете тебе некој ти има фрлено магија и фаќа од збор до збор го опишува мојот екс.И јас :nesum: .
+ се погоди мојот бивши да е малку, малку повеќе секташки настроен и првите два дена ме држеше некој „страв”, ама после тоа си викам, магија, не магија, таа ти е.,
Ем тоа баталив, ем на кафе не отидов веќе...
 

Гижо

че о надрва
Член од
13 март 2005
Мислења
9.074
Поени од реакции
142
Dzings напиша:
Nema problem sigurno! Da beshe sega do mene ke te natepav! :angry3:
Postojat magii i toa kako! Koga ke pochustvuvash na tvoja koza ke doznaesh inaku do togash teshko deka ke poveruvash vo takvi raboti! Beshe od edna devojka (nema da kazuvam detali koga, zoshto i kako!zashto ne e za falenje) od nigde nikade edno utro svativ deka 'ja sakam' teroriziranje an mrtvo, morav radi splet na okolnostida se razdelam od nea i po dva tri dena pochna glavata da me boli, dobivav strashna vrtoglavica, so nikoj ne sakav da zboram ama bash so nikoj(koga gledam od deneshen aspekt na rabotiote shto gi pravev togash mi doaga da si ja udram glava od dzid ama toa e), nishto ne pravev, sedev ili shetav sam i vo tishina, pochnav da ziveam samo noke, si legnuvav vo 8-10 nautro a se probuduvav 21-23. Mi smetaa lugeto se mi beshe glupavo... Auu lohsi dve nedeli od mojot zivot! Rehsenie najdov -nema da se pofalam kako i kade, i po samo 1h odkako GO najdov(mi go najdoa drugi) reshenieto seta taa zelba ludost ili ne znam shto ischezna....
Moze ke kazesh deka sum budala ili , shto znam, nenormalen! Moze ke kazesh deka sum bil ludo vjuben vo devojkata, ne e ni toa! Zashto znam deka ne bev i ne sum!
Nemoj ushte ednash da kazesh deka neshto ne postoi i e izmislica radi pari ako ne znaesh so sigurnost deka e taka!:smir:
и ти тоа си го препиша на магија...

Има луѓе ко вас што сите чудни работи што им се дешаваат ги препишуваат на "магии". Така си ги објаснувате ситуациите. Ти ако си уверен дека не си бил вљубен во таа, веруј дека најмалце е веројатно дека е тоа "магија"

О боже...
 
Член од
16 февруари 2006
Мислења
2.830
Поени од реакции
21
Никој не ми фрлил магија и не сум осетил такво нешто зашо неможам да осекам работи кои непостојат...

Аууууу чорапата ми е скината.....сигурно некој магионичар ја скинал зашо не верувам у магии....
И од кога причина за главоболка се магиите ???
 

Kajgana Shop

На врв Bottom