Дали некој фрлил магија врз вас?

  • Креатор на темата black angel
  • Време на започнување
Член од
15 април 2019
Мислења
15
Поени од реакции
2
Дечки денес ми баеа со олово и ми го кажаа следното:
Имав мноооооогу прстени и тоа значело дека некој ме гледал или ми гледал низ прстен изваден од мртовец, па после некој ми фрлил/прснал со вода (ваљда некоја лоша вода) на квака или на врата и сето тоа ми го правел некој мал низок човек маж/жена.
Што мислите? инаку откако ми баеа ми рекоа дека ќе бидам по слободен по лесен и реално дали од што ми го кажаа тоа или можеби вистинки така и е.
п.с јас не верувам во горе наведените работи, само ме интересира ваше мислење, поздрав спасен сум :)
А да заборавив, магијата која што ми била правена била на (еврејски начин) ако некој знае нека објасни што е тоа.
Pisi mi u poraka da te prasam nesto
 

brnjomkd

kobra
Член од
23 ноември 2017
Мислења
121
Поени од реакции
39
има бе и те како знам по луѓе што сум бил со нив по места што ги имам носено и слушано што им кажуваат уфффффф
 
Член од
28 август 2019
Мислења
1
Поени од реакции
0
Zdravo sakav da prasam da ne znaete so znaci ako nacekate krv pred kukja i toa vecerta kasno i dali znaete nekoj bajacki niz skopjevo kade ima?
Автоматски споено мислење:

I edna moja bliska ima ideno na bajacka za svoite deca za toa sto imaat problemi karanici ispadna deka tetka im od na majka i grobot so umrela sea skoro od vodata nejzina mrtovecka im frlila nasekade imam slusnato i za nekoi kumovi sto otisle na grobista so tortata za svadba za da i stavat zemja od grobista na tortata ama za srekja nekoj gi sledel i kazal na mladozenecot i gi isfrlil toj
 
Член од
17 јануари 2018
Мислења
82
Поени од реакции
69
Дали некој има искуство со оџата Енес од Љубин, од тв Едо? Слушнала мајка ми за него па сака да оди
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
3.519
Поени од реакции
5.079
Дали некој има искуство со оџата Енес од Љубин, од тв Едо? Слушнала мајка ми за него па сака да оди
Ало бе какви оџи бе што ви е на вас?
Немојте да бидете наивни и да одите по такви места,размислете добро и рационално и секоја ситуација и проблен ќе се реши а болеста се знае каде може да се излекува денеска.
 
Член од
17 јануари 2018
Мислења
82
Поени од реакции
69
Ало бе какви оџи бе што ви е на вас?
Немојте да бидете наивни и да одите по такви места,размислете добро и рационално и секоја ситуација и проблен ќе се реши а болеста се знае каде може да се излекува денеска.
Прашав за оџата искуство. Не побарав твое мислење.
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
3.519
Поени од реакции
5.079
Прашав за оџата искуство. Не побарав твое мислење.
Јас ти давам многу подобро мислење од било кој друг.Правото да одлучиш по свое убедување е на прво место ама прифати го мислењево како втор план.
На никого не му помогнале такви ликови тоа ти гарантирам.Било каков проблем да има човек решението треба да си го пронајде во самиот себеси.За сериозни болести пак нема што да дискутираме,освен некој вид на алтернативна медицина никакви други работи нема да помогнат.
 
На врв Bottom