Дали некој фрлил магија врз вас?

  • Креатор на темата black angel
  • Време на започнување
Член од
7 јануари 2009
Мислења
391
Поени од реакции
20
ах само колку би сакала да не постојат, се убедувам самата во тоа ама некако не ми иде..
после се што ни се случило на мене и на моето семејство некако не ми иде да кажам дека не постјат, постоеле и ќе постојат..само што сега разликата е во тоа што повеќе не се плашам, затоа што многу често се случува да најдеме по дома некоја чудна ствар, сега е муабетот..еј пак ни прават магии:toe: Сум го осетила чувството кое знаеш дека не е твое, мајками еднаш за малку ќе умреше, како резултат на исчистената крв што беше попрскана низ целиот наш ходник(барем така и кажа бабата кај која беше)...закопани меса у двор, чудни исплеткани работи, забутани ствари на места кај што не би помислил дека може да ги има, исечени делови од облека и постелнина, маица која ми исчезна на една година, ми се појави изгужвана на сред соба, чудни конци на гардероба и еден куп други работи...повеќе незнам што да правам, што и ако отидам некаде и тојј некој ќе ми растури , кога тој што прави пак ќе ми направи....Господ е со мене, Он нека суди...
pa dobro sto ne razmislis prvo kogo se pustas doma da ti vleguva,gospod ke sudi da ama podobro ti da si se zastitis od takvi raboti za da ne strada tvoeto semejstvo dodeka gospod ne im presudi na losite luge koi pravat takvi zlodela.
 

DonJas

Married and Happy
Член од
22 јуни 2008
Мислења
2.651
Поени од реакции
586
еднаш кога се скарав со еден другар... ми фрли магија и изгубив 15 денари... да ги стаев у банка сега ке имав милиони.. :(
 

Bavarecot

Доле Влада !!!
Член од
4 март 2008
Мислења
2.813
Поени од реакции
358
Да ви кажам право ич не верувам во тоа. Пред некој ден се скарав со мајка ми за тоа. Ми кажува нашла пред врата шајки со пепел, и и викам добро де па што, ми вика комшиката магии прави сите ја зборат за таква.
Јас лично мислам дека тие што наводно правеле магии само си мислат дека прават магии(прости неизживеани жени), да не завршиле средно у ХАГВОРДС со Хари Потер у клас:pos2:.
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.329
Поени од реакции
7.796
ах само колку би сакала да не постојат, се убедувам самата во тоа ама некако не ми иде..
после се што ни се случило на мене и на моето семејство некако не ми иде да кажам дека не постјат, постоеле и ќе постојат..само што сега разликата е во тоа што повеќе не се плашам, затоа што многу често се случува да најдеме по дома некоја чудна ствар, сега е муабетот..еј пак ни прават магии:toe: Сум го осетила чувството кое знаеш дека не е твое, мајками еднаш за малку ќе умреше, како резултат на исчистената крв што беше попрскана низ целиот наш ходник(барем така и кажа бабата кај која беше)...закопани меса у двор, чудни исплеткани работи, забутани ствари на места кај што не би помислил дека може да ги има, исечени делови од облека и постелнина, маица која ми исчезна на една година, ми се појави изгужвана на сред соба, чудни конци на гардероба и еден куп други работи...повеќе незнам што да правам, што и ако отидам некаде и тојј некој ќе ми растури , кога тој што прави пак ќе ми направи....Господ е со мене, Он нека суди...
И самата знаеш дека не постојат според тоа што го имаш напишано во првата реченица.Е сега проблемот е во тоа дека ги наоѓате тие чудни предмети расфрлани низ куќа.Тие предмети и делови од мртви суштества се само тоа, и не можат да те повредат ниту тебе ниту пак твоите блиски.Значи треба само да си го смениш начинот на размислување кон тие работи.Друга работа не се од небо паднати, некој човек ги остава на тоа место.Значи откако ќе го смениш начинот на гледање кон тие предмети, треба да си направиш истрага за да видиш кој е тој човек што ги остава тие предмети.Тоа е многу лесно само треба да се ослободиш од стравот од магија или слично нешто.Тој човек кој што ги прави тие работи знае дека се плашите од магија, а уплашените луѓе можи да се контролираат како кукли марионети и тоа е неговата цел.Те предупредувам тој е човек е многу близок со вас, можеби и да е член од вашето семејство.При истрагата гледај го тоа што го гледаш, а не тоа што мислиш дека го гледаш така полесно ќе стигниш до целта.Откога ќе го фатиш на дело тој човек ќе ми пристапиш разумно и ќе му објасниш дека не веруваш во тие глупости, и ќе го запрашаш зошто го прави тоа.Обично е доволно само ова за да престане со глупостите.
 

vac 13

партизановец
Член од
21 мај 2008
Мислења
5.426
Поени од реакции
530
На мајка ми на ракавот од тренерката имаше сошиено со црвен конец како крст,нешто така баш седевме јас со мајка ми и татко ми и виде,магија некоја и фрлил гарант,прашавме едни луѓе што се разбираат и ни кажаа да се фрли во вода и то.
 
Член од
7 јануари 2009
Мислења
391
Поени од реакции
20
На мајка ми на ракавот од тренерката имаше сошиено со црвен конец како крст,нешто така баш седевме јас со мајка ми и татко ми и виде,магија некоја и фрлил гарант,прашавме едни луѓе што се разбираат и ни кажаа да се фрли во вода и то.
aman be koj uspea da ja zeme na majka ti trenerkata za da sosie krst?pa za toa treba vreme a kako toa da se sluci a nikoj da ne primeti zar kaj vas moze sekoj da vleze i da si pravi sto si saka?pa togas kaj gledate vie domasnite?
 
F

FallenHypaspist

Гостин
Се степав со еден другар кога тој ненадејно ми фрли Фајрбол но јас поради моето добро познавање на магијата успеав да создадам Фростшиелд и да се одбранам...за малку ќе ме скапеше
 

LiGLaTa

PartY AnimaL =)
Член од
10 јуни 2008
Мислења
310
Поени од реакции
10
Пфф..! Магии.. не верувам у тоа.. :helou:
 
M

M del Mar

Гостин
На тие шо веруваат и се опседнати со тоа им прават магии, а тие шо не веруваат имуни се!:vozbud:
 
Член од
26 декември 2008
Мислења
608
Поени од реакции
236
.

фрлањето на магија не е нешто мистично односно е само правилно повикување и канализирање на некоја енергија која секогаш е помалку или повеќе негативна и секогаш резултира со негативни резултати
и овие енергетски влијанија секогаш може да се отфрлат во спротивно ќе предизвикаат негативни искуства.
 

ArhangelOFDeath

Immortality
Член од
3 септември 2008
Мислења
1.906
Поени од реакции
126
Аха да јас вчера убив еден со avada kadavra клетва
 

vac 13

партизановец
Член од
21 мај 2008
Мислења
5.426
Поени од реакции
530
aman be koj uspea da ja zeme na majka ti trenerkata za da sosie krst?pa za toa treba vreme a kako toa da se sluci a nikoj da ne primeti zar kaj vas moze sekoj da vleze i da si pravi sto si saka?pa togas kaj gledate vie domasnite?
Па имаме дуќан наш и мајка ми работи 1 смена,најверојатно го заборавила и тогаш.
 
Член од
10 април 2008
Мислења
52
Поени од реакции
1
Има луѓе што ти наштетуваат со магии,не се како оние од филмовите со волшебно стапче,знам луѓе на кои што им имаат правено магии и е многу страшно верувајте но секако постојат луѓе кои што ги уништуваат магиите фрлени врз тебе
И не ме прашувајте какви се тие магии и што се дешавало,зашо е тешко да се збори на таа тема
 

demmian

Попиванов
Член од
9 јули 2008
Мислења
1.613
Поени од реакции
53
Луѓе ова се опасни работи !!!
Јас не верувам ,туку ЗНАМ дека овакви работи постојат.
Не можам нешто многу да расправам пошто се ежам кога зборувам(пишувам) за овакви работи.
Овие работи повеќето ни се турска оставштина а има и некои кои се провлечени уште од паганско време.
Коментарите од типот МЕНЕ НЕ МЕ ФАЌА се во најмала рака смешни.
Единствено нешто од кое се плашам во животот се овие НАДприродни необјасниви енергии(не од куршум,не од нож)затоа што оваквите работи можат психички да те скршат(безразлика колку си карактерно јак и психички стабилен)а богами можат и те како и физички да те унакажат.
Јас неверувајки во овие глупости....истражував за оваквите појави(источна Македонија изобилува со магии и НАДприродни срања)...работите кои ги дознав....видов не само што ме запрепастија туку и ме натераа да сфатам дека и ден-денешен во ова време на интрернет и глобализација...ПОСТОЈАТ НЕОБЈАСНИВИ СИЛИ.
Мистерии и надприродни сили секако дека постојат.

Но,во случајов со магиите,малку ми е чудно.
Во тој случај сите ке си ги уништевме непријателите(на таков начин).
 

Kajgana Shop

На врв Bottom