Дали некој фрлил магија врз вас?

  • Креатор на темата black angel
  • Време на започнување

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.233
Кога и варев кафе на баба ми ми викаше ,,и на свекрвата да и вариш". Ова би требало да е позитивно(работава ај да се омажиш) ама ја не го гледав така. Али смешки беше кога ќе кажеше така а мајка ми во близина :pos2:
Мене ми личи на клетва тоа. Опасна работа цел живот кафе на свекрва да правиш. Проклетство...
 

MileJebo

Complete
Член од
7 декември 2008
Мислења
231
Поени од реакции
41
Кога и варев кафе на баба ми ми викаше ,,и на свекрвата да и вариш". Ова би требало да е позитивно(работава ај да се омажиш) ама ја не го гледав така. Али смешки беше кога ќе кажеше така а мајка ми во близина :pos2:
Кој може тебе да ти фрла магија... вештерке една?? :pos2::pos2:
 

Вештица

love&reason
Член од
2 јануари 2009
Мислења
1.524
Поени од реакции
856
Кој може тебе да ти фрла магија... вештерке една?? :pos2::pos2:
Ме изнасеа жими се. Видиш ја се правам ко демек не знам магии што се, ама името ме издава, ако ко демек од книга е:pos2::pos2:
Затоа ќутете не се заебавајте со мене да не се разбудите крастави утре :pos2::pos2::pos2:

Мене ми личи на клетва тоа. Опасна работа цел живот кафе на свекрва да правиш. Проклетство...
Епа сега така викале кај баба ми во село што да правиме. Адетите се убави не се клетви па и ти сега :smir:
 
Член од
22 февруари 2009
Мислења
48
Поени од реакции
2
ne veruvam vo vakvi raboti
se si e do
psiha jebote
:D
zasto uvek
za sve sto ke ni se desi loso
mora nekoj dr da e kriv???
ni frlile magija
kako neeeeeeeeee
abre sami na sebe ako ne si napravime loso
nikoj drug nema



pozz
Peace
 

delfybuba

Schatje
Член од
22 октомври 2008
Мислења
1.212
Поени од реакции
93
Кога и варев кафе на баба ми ми викаше ,,и на свекрвата да и вариш". Ова би требало да е позитивно(работава ај да се омажиш) ама ја не го гледав така. Али смешки беше кога ќе кажеше така а мајка ми во близина :pos2:
мојата не сака да и варам,сакаш кафе-нејкам кафе,јас ке го испијам и после ке и се припие па ке си свари-убавини:pipi:
 

Емкаа

the worst thing about prison was the dementors.
Член од
14 мај 2008
Мислења
4.985
Поени од реакции
12.544
Добив 1 по математика и некој магија ми фрлил а? :tapp:
Не сум толку суеверна,не вервам во такви натприродни работи,ако нешто ми тргнало лошо,самата сум крива,не е магијата или некој друг.:smir:
 

delfybuba

Schatje
Член од
22 октомври 2008
Мислења
1.212
Поени од реакции
93
Добив 1 по математика и некој магија ми фрлил а? :tapp:
Не сум толку суеверна,не вервам во такви натприродни работи,ако нешто ми тргнало лошо,самата сум крива,не е магијата или некој друг.:smir:
далеку од кец добивање е магијата,не дај боже да ти се деси,да не ја осетиш разликата,мегу магија и за тоа што сама си крива за некои работи што ти тргнале на лошо...
 
Член од
23 ноември 2008
Мислења
302
Поени од реакции
10
Maгии постојат сигурно ... Ама од погледот на некој со ти мисли лошо и шо сака да ти се случи нешто лошо е од тоа нема пострашна работа ! Ти фрли негативни енергии врз тебе , е тогаш нема спас од ништо , не за џабе ги праваат тие амајлии некој си ....
 

ArhangelOFDeath

Immortality
Член од
3 септември 2008
Мислења
1.906
Поени од реакции
126
Јас да ви кажам што ми се случи.Еден сакаше да ми фрли клетва за здрвување и вика он Ipedimenta јас му враќам Protego и ако не се одбранев ќе ме акнеше ќе ме испустеше
 

golem brat

dojdov vidov pobediv
Член од
23 февруари 2009
Мислења
417
Поени од реакции
20
abe ne zbori ona za magii kako na volsebnicki tuku za magii koi mozat da ti nastetat, magii od losi lugje sto sakaat da ti nastetat... mislam deka sekoj ima pocuvstvuvano vakvo nesto, ako ne toj sam barem negovite... samo se prasuvam sto im e korist na takvite lugje sto pravat magii??? nemam odgovor...
tie e sto praaat magii spored moe mislene mu sluzat na gavolot a korista e vo toa sto ne sakaat da bides sreken te zalat koga nemas a ti zaviduvaat koga imas , i drugo ne mora da postojat luge koi pravaat magii ima losi luge koi se sekade se raduvaat na tvojata nesreka no zatoa potrebno ni e mnogu da veruvame vo boga zatoa sto gospoda rece nikogas nema da ve napustam ni ostavam koga e bog so nas ni samiot gavol nisto ne ni moze pozdrav do tebe maca i do site caos
 
Член од
27 јануари 2008
Мислења
1.611
Поени од реакции
85
На мене не, али знам на другар ми, имаше капки од крв по дворот, како патека и уште ред глупости... страв ме фати...
 
Член од
13 март 2009
Мислења
7
Поени од реакции
0
Ne sum siguren kako tocno da go definiram poimot magija,nitu pak znam kako se frla magija,mozebi nekogas nekoj se obidel da mi frli no so sigurnost promasil zatoa sto jas veke 22 godini sum istiot covek.Ozbilno ednas gubreto vo dvor mi bese rasfrlano,dali e toa magija ili kucinja ja prevrtile kantata??

aj ako znae nekoj neka kaze recepti za magii pls.
:pipi:
Jas znam recept,ukradi 3 jajca........:jaj:
 
Член од
8 јануари 2009
Мислења
929
Поени од реакции
21
ЈЕСУС ФОР ЕВЕР!!! НО КОМЕНТС!
 
Член од
20 март 2009
Мислења
46
Поени од реакции
1
Mozebi nekoj me gagal so nekoja magija ama me promasil dobro sum.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom