Дали кога сте во врска имате додворувачи?

пробистипка

малечка
Член од
13 август 2008
Мислења
2.026
Поени од реакции
130
Па има додворувачи мене на чело не ми пишува дека сум во врска па никој да не ми приога.Ама сепак ако врската е добра и помалце сериозна љубезно се одбиваат на прикладен начин:toe:
 
Член од
23 март 2008
Мислења
685
Поени од реакции
165
Mnogu normalno e deka ke ima dodvoruvaci,ako koketiras,svrljas tamu vamu,i vo krajna linija bas mu e gajle nekomu sto imas ili kakov ti e statusot.Toj/taa se dozlni da tropnat na vrata a dal ke otvoris ....demokratija.
 

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.360
Поени од реакции
25.055
Додворувачки имам секогаш и се менуваат. Гледам возвраќањето да е симетрично. Добро, сепак неможам да се сетам на сите, некои дури и ми се лутат што сум заборавил да им пишам или да им се јавам некогаш.
 

bebush

Portable Heater
Член од
4 септември 2007
Мислења
4.468
Поени од реакции
5.166
Имам,но немам навика да кокетирам премногу:)
 

BiG_kIsS

You talk too much... Let me shut you up
Член од
4 септември 2007
Мислења
3.414
Поени од реакции
2.923
Темава ја стаив затоа што ми се случува стварно глупава работа.
Сите знаат дека имам дечко, дека одиме подолго време и се сакаме,а многу често се случува да ми се додворуваат повеќе машки дури и пред него! Истото се случува и кај него, девојки доаѓаат на маса и прашуваат кога е слободен, и сл.
Инаку не ме изневерува, а ни јас него ама луѓето ни ја имаат врската сватено како на заебанција.
Ви се има нешто слично ситуација, и како сте изреагирале или како би изреагирале доколку ви се случи?
Ми се има случено и едноставно им кажувам дека имам дечко и тоа е тоа... Ако продолжи да ми се додворува јас ќе продолжам да го одбивам додека не свати дека нема никакви шанси нешто да се случи :)
Е сега, ако ми се свиѓа може да флертувам :) и да си оставам простор за кога ќе раскинам да имам некакви шанси :) Али додека сум во врска ништо повеќе од флерт...
А ако некоја му се пушта на дечко ми, само ќе и дадам до знаење дека е мој и дека џабе и е колку и да се труди :pos:
 

mean

:пипи:
Член од
12 октомври 2008
Мислења
587
Поени од реакции
24
Имам додворувачи, да, но знам како да се справам со нив. Или ќе ги одјебам дрско ако ми се пуштат сељачки, или ќе ги одјебам на културен начин ако ми се пуштат нормално.

Е сеа, имам еден бивши кој знае дека имам дечко, се знае и со него, па кога и да ме види ме прашува: Абе уште идеш со овој? Повеќе од јасно е зошто ме прашува, дури и коа се раскаравме еднаш со дечко ми одма ми се јави (не знам стварно од кај дознал, ама ај...).
 
Член од
11 септември 2008
Мислења
261
Поени од реакции
20
koga sum vo vrska imam dodvoruvaci,koga sum single gi nema....
koga ima ima,ama koga nema....:pipi:
 

Necrophilia

Optimal Сasual Dating - Authentic Ladies
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
појќе одколку кога сум сингл, изглеа поинтересен сум им :D :pos:
 

BliND

Raptus regaliter...
Член од
16 јануари 2006
Мислења
3.963
Поени од реакции
361
појќе одколку кога сум сингл, изглеа поинтересен сум им :D :pos:
Исто :)
Ама не обрнуем многу внимание ..
Секако дека личностите кој се упорни/напорни , добиваат ремет лекции :)
 

Miss.Stelliossa

♥ ♥ ♥ Princess anytime ♥ ♥ ♥
Член од
29 ноември 2008
Мислења
50
Поени од реакции
7
Многуууууууууууууу!!!
Леле лујџе напаџаат :pipi:
 

GirliciouS

ιт αιn'т eαѕy вeιng gιrl...
Член од
19 ноември 2008
Мислења
72
Поени од реакции
1
ако врската е цврста и стварно сакаш да бидеш со тој што си, мислам дека не треба да се обрнува внимание на таквите и да не дозволиш да ти ја уништат врската :/
 

Buterfly

*Just Fabulous*
Член од
4 јули 2006
Мислења
4.616
Поени од реакции
114
Секогаш ги има и ќе ги има, тоа е. Ако сум single и ако ми се свиѓа , ако сум зафатена не ги ни приметувам, после сфаќам кога ќе ми каже некој што била работата:toe:
 

-----<-<@

loso kure
Член од
10 ноември 2008
Мислења
494
Поени од реакции
23
ххахаххаа...као некое правило е...а си у врска, одма сплетките почињаат...ако може она да го има ... зашто па ја да неможам...позната женска тактика...:tapp:
 

Alien_sr

Ultimate Survivor!
Член од
14 мај 2007
Мислења
2.971
Поени од реакции
143
Не знам. Досега додека сум бил во врска никоја друга не ми изјавила љубов но сепак мислам оти е можно некоја да се обидела
 

Kajgana Shop

На врв Bottom