Дали кога сте во врска имате додворувачи?

Б

БејбиГрл

Гостин
Ми се случувало,ништо страшно.Не верувам дека има некоја што била во врска а за тоа време да немала други додворувачи.Ми пријдувале,ама коа ќе има кажам дека сум зафатена не ме замарале повеќе.Исто и на дечко ми коа ќе му пријде некоа не се лутам зашо најверојатно не знаела...ама многу се нервирав порано коа неговата бивша постојано беше околу нас,му звонеше,излегуваше каде што бевме ние,постојано доаѓаше да му прави муабет за да го тргне од мене,едноставно не разбираше од збор па на крај мораше да се скара со нејзе за да не остави на мира.Значи не ги опрадувам додворувачите кои знаат и намерно пробуваат да наштетат на врската
 
Член од
10 февруари 2008
Мислења
3.947
Поени од реакции
2.060
Па секогаш е така. Нема нема и кога ќе фатиш дечко ете ти ги сто души на врата. Ќе почнат да ти се пуштаат.Свашта :kesa:
 
Член од
16 јули 2006
Мислења
312
Поени од реакции
4
ми се има случено тоа, но кај мене е друг случај, бидејќи јас и дечко ми сме далеку еден од друг, па затоа никој не ни ја сфаќа озбилно врската... инаку во тој случај или го кулирам типот тотално, или му викам на културен или не културен начин ( зависи до тоа колку е досаден) „ ај марш ве молам“, или па го оставам да видам до кога ќе ми се пушта, поточно до кога ќе сфати дека стварно имам дечко.
 

Ivy_K

/
Член од
29 мај 2006
Мислења
1.206
Поени од реакции
16
имам ...

Но ако во врската имам се ,тогаш не ни ги забележувам...
 

Фокси

Talk nerdy to me
Член од
11 октомври 2007
Мислења
2.358
Поени од реакции
1.390
да ми се имаат додворувано и кога сум во врска.Но со два збора ги откачувам иако некогаш има и некои поупорни :smir:
 

Мар мар

Take me to paradise
Член од
9 август 2006
Мислења
1.294
Поени од реакции
11
Не ми се има случено да ми се додворуваат зошто повеќето знаат дека сум во врска. Е сега ако некогаш ми се случи и тоа ќе гледам културно да го откачам и да му дадам до знаење дека сум зафатена.
Иначе се деси на дечко ми да му се пушта бившата, да му се јавува намерно и да му кажува дека го сака со цел да не’ скара, ама залудно се трудеше, не и’ успеа планот. :hihihi:
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Ми се нема случено или јас не сум приметила.Едно од тие двете сигурно е.Иако мислам дека е првото.Ваљда.:)

Не знам какво е чувството,али сигурно е непријатно.Ако ми се случи тоа,културно ќе го одбијам нормално.Ако продолжи да напнува ќе бидам подрска и готово.
 

Medea

Облинеса
Член од
25 април 2007
Мислења
2.973
Поени од реакции
3.269
кога сум во врска, ми се пуштаат, а кога не сум , нигде ги нема, веројатно тоа што сум сама не им е предизвик?!а, ми се деси да ми се запушти еден тип додека бев као у полуврска, незнаев ни ја што праам, ама го одбив, иако флерував и јас, да бидам реална:kesa:
 
Член од
28 јануари 2007
Мислења
9.850
Поени од реакции
1.559
Секогаш е така, другите стануваат љубоморни и тоа ти е.
 

Goddess of Chaos

Nixe Nox
Член од
16 август 2005
Мислења
6.250
Поени од реакции
228
Да. Ми се случило и да се обидат пијана да ме фатат на препад и ради тоа да 'забораам' дека иам у животов некој битен, и не успеа!
 

Medea

Облинеса
Член од
25 април 2007
Мислења
2.973
Поени од реакции
3.269
Аа, на пијано се обиделе, не дека не, ама тогаш сум крајна кучка,и можам и испад да направам ако сум загрозена од некој поупорен.
 
Член од
3 април 2008
Мислења
64
Поени од реакции
11
Абе има луге на кои воопшто не им е гајле дали си во врска или не...тие си ја бркаат нивната работа. Тоа е најчесто така затоа што во голем дел случаи на многу луге ’не им седи мирно газето’ и додворувачите на крај си го добиваат тоа што го сакаат.:zlo:

Ама за срека постојат и такви кои се срекни со тоа што го имаат до нив и не се замараат со други...:love2:

Најчеста причина за тоа дали ке успее играта на додворувачот или не, е стабилноста на врската. Ако таа е стабилна никој нема да успее да ја разбие...а тоа секако зависи од волјата и намерите на љубените...:nesum:

(Труло јаболко нема долго да стои свежо...само прашање на време е кога ке го изгуби надворешниот сјај!:kesa:)
 
Член од
31 мај 2008
Мислења
64
Поени од реакции
1
Ja si fativ decko so trenira kung fu. Ama nikoj ne mi se pusta! Otkoga se fativme samo edno dete mi se pustase, pa koga me vide so nego zbor ne mi rece...
 

Никола

Државник
Член од
18 април 2005
Мислења
5.074
Поени од реакции
333
Повеќе од обично. Натпреварувачки дух стапува на сила, конкуренцијата е очигледна и нападот настапува.
Сакаме да го имаме она кое (навидум) не можеме да го добиеме.
 

bebush

Portable Heater
Член од
4 септември 2007
Мислења
4.468
Поени од реакции
5.166
Имам додворувачи ама сум завртена накај тој што ми значи многу повеке од нив и го сакам
 

Kajgana Shop

На врв Bottom