Дали ги криете емоциите?

Мишелинка

расол
Член од
19 мај 2006
Мислења
3.449
Поени од реакции
385
Диме го нема да се јави, Апокалипто, би презел нешто ти?!
 

a n g e l c e

^ Poison Girl ^
Член од
25 јануари 2007
Мислења
1.202
Поени од реакции
5
Да дефинитивно ги кријам емоциите, никогаш нема да отидам и на некому да му речам дека го сакам или имам емоции за него :pipi: чувствата остануваат за мене :)
 

Buterfly

*Just Fabulous*
Член од
4 јули 2006
Мислења
4.616
Поени од реакции
114
Ги кријам и секогаш го кажувам зборот што не би требало.
Ги кријам емоциите од страв некој си и после ми е мака зашто сум криела:pos2:
 

Yugo

Law rules
Член од
12 декември 2005
Мислења
8.251
Поени од реакции
28
Ги кријам али не секогаш и не пред сите. Значи некому можам да кажам што мислам дека треба да кажам т.е. што чуствувам, некому не му кажувам ништо едноставно си терам и си ги потиснувам чуствата... па може коа ќе дојде време ќе ги кажам :)
 

FrEaKy GiRL

...FaLLeN AnGeL...
Член од
20 јули 2007
Мислења
623
Поени од реакции
28
НЕ...дефинитивно не ги кријам емоциите...не се плашам да покажам дека „крварам“, зашто во суштина сите крвариме...само некои не го признаваат тоа...Се прават дека се им е совршено, а всушност на никој не му е совршено...самопотсетете се...Јинг и Јанг!
Секогаш кажувам што мислам за луѓето, и секогаш им кажувам на тие што ги сакам и ми значат, дека ги сакам и ми значат. Зашто утре може ќе ме нема, па зашто да дозволам они да не дознаат колкѕ многу ги сакам и дека имаат дел од моето срце?
 

Mlad_man

Sine Qua Non
Член од
20 април 2007
Мислења
3.475
Поени од реакции
207
Зависи кога и пред кого зошто не е убаво секогаш да ги покажувате
 
Член од
16 ноември 2007
Мислења
3.639
Поени од реакции
3.261
Скоро никогаш не ги кријам емоциите....а ова скоро...можеби некогаш има причина да не се покажат емоциите, но во 90% од случаите не ги кријам бидејќи не сум таков тип на човек
 
Член од
9 февруари 2008
Мислења
542
Поени од реакции
15
pa da ponekogas,znam deka ne e ubavo da go cuvas vo sebe toa so go custvuvas no najcesto gi cuvam vo sebe, toa mi e golema greska
 
Член од
18 ноември 2007
Мислења
609
Поени од реакции
41
Сакам да ги сокријам емоциите но тоа многу тешко ми успева . Се ми се чита на лицето , а и солзите не можам да ги сокријам ,не се бендисувам заради тоа но тоа сум јас .
 
Член од
18 јуни 2008
Мислења
6
Поени од реакции
0
абе зависи од ситуација,кога треба да кријам знам да сокријам,али знам да сум и многу отворена и понекогаш знам многу онака да избувнам:cheeky1:
Со различни луѓе,треба различно да се постапува!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom