Дали ги криете емоциите?

cinderella_

In love with you...
Член од
27 јануари 2007
Мислења
852
Поени од реакции
5
pa ne gi krijam ama nekad mi e tesko da gi iskazam....na nekoi licnosti za da ne bidam povredena:toe:
 

Britney'85

I'm sad...love me!!!
Член од
19 декември 2007
Мислења
135
Поени од реакции
2
Citiram : "Nikogas ne gi pokazuvaj emociite,sekogas ke se najde nekoj/a sto ke gi zloupotrebi" Ova bese posledna recenica kako zaklucok od edna kniga.Ne si go zemam pri srce...no i jas se stramam :back:
 
Член од
12 јануари 2008
Мислења
4
Поени од реакции
0
Понекогаш се обидувам да скријам бидејќи ми е страв дека ќе бидам повредена од страна на оние кои што ми мислат лошо.Но,од друга страна поубаво се чуствувам кога кажувам што чуствувам:toe:
 

ANDZI

Fashion is my opsession
Член од
5 февруари 2007
Мислења
833
Поени од реакции
6
Да,секогаш.тоа што го чуствувам не сакам да го споделувам со другите.Никогаш не му покажувам на некое машко што чуствувам во себе.Со другарките и домашните исто така сум воздржана.
 

bebush

Portable Heater
Член од
4 септември 2007
Мислења
4.468
Поени од реакции
5.166
секогаш настојувам да ги скријам емоциите..но премногу емотивна сум и когаш тогаш ке искочат на виделина..тешко ми е да ги искажам затоа што можат да бидат злоупотребени од спротивната страна
 
U

UnholY

Гостин
Не ми се случило до сега да бидам премногу емотивен...нормално дека сум имал периоди ама тоа било ретко ,и сум ги криел не сум ги споделувал со никој....ама сега имам на кого да се доверам и со кого да разговарам за тие работи така да не би ги криел....
 
Член од
18 ноември 2007
Мислења
609
Поени од реакции
41
:helou: Колку да сум се трудела ,не можев да ги скријам емоциите и да бидам искрена, не се бендисував многу заради тоа . Полека почнувам да сваќам дека се лежи во нас и успевам да бидам посматрач а не учесник во проблемот ,не е лесно но се учи ,и тогаш се намалува емотивноста во смисол не одзема од тебе или не ти ја вознемирува душата:smir: :smir: :smir:
 

\m/arko

A place where the beer flows like wine...
Член од
15 јануари 2008
Мислења
6.357
Поени од реакции
789
понекогаш е така добро да се испразниш ама не пред сите туку на некој најблизок
 

MaRyJaNe-poison

Beauty in Black
Член од
11 септември 2007
Мислења
2.722
Поени од реакции
167
Кријам емоции! Кога ми е тешко сакам да сум опкружена на моменти со луѓе, но да ги искажам емоциите не!:nenene: Би можела тоа да го направам со дечко само. Но сепак кога сум сама можам да си се испразнам и да си ја олеснам душичката со плачење после подобро ми е :back:
 

**The Beauty**

and the beast
Член од
4 февруари 2007
Мислења
552
Поени од реакции
11
Нe кријам емоции... Тие што ми значат во животот, го знаат тоа..
Ако го злоупотребат тоа, мило за драго се се враќа....
:pipi:
 

**Buli**

засекогаш дете!!!
Член од
3 декември 2007
Мислења
125
Поени од реакции
2
Најчесто ги кријам или давам лажна слика за тоа какви навистина се....многу често никој не знае што навистина чувствувам, иако најблиските секогаш тврдат дека предпоставуваат, ама скоро секогаш јас длабоко у себе си знам дека грешат....тешко ги искажувам и ми треба време додека се свестам дека постојат....ама скоро никогаш и никој не ги знае правите емоции во мене....
 

VeS

.
Член од
16 мај 2008
Мислења
4.749
Поени од реакции
2.355
понекогаш се обидувам да ги скријам бидејќи несакам да ме сожалуваат,но понекогаш тие се посилни од мене и едноставно неможам да не ги скријам,а потоа сакал нејќел мора да ги искажеш(ова се однесува за тага),додека пак за среќа нема потреба да криеш...како што рекле насмевката е една крива линија што исправува многу нешта
 

a_n_a

...TotAllY n LovE...
Член од
9 мај 2008
Мислења
89
Поени од реакции
1
јас сум тип на човек што и да сакам да ги сокријам не можам...ми се познава...така да не, не кријам емоции посебно кога сум среќна
 

Маци-

ragazzo pazzo
Член од
17 април 2007
Мислења
6.184
Поени од реакции
3.513
maskite gi krijat emociite ali ne znaci deka ne se emotivni obicno devojkite mislat deka maskite ne se emotivni ali ustvari sme samo ne go pokazuvame toa
 
Член од
10 февруари 2008
Мислења
3.947
Поени од реакции
2.060
Не кријам емоции. Не се ни трудам да ги скријам. Се си кажувам и покажувам а тоа не чини ама баш ми е гајле. Еднаш се живи...па живеам слободно...без поттиснувања :back:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom